Skocz do zawartości

Ile za OBT


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to znaczy że autobusu na 100 i ADR też nie kasujesz bo nie ma ich w I części cennika?

Dokładnie, wszystkie oprócz gazu,,,

Co prawda nie ja, ale znam takie SKP, które tak robią, bo otrzymały od WK zalecenia na piśmie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • mirek.g

    13

  • darkdog

    11

myślę że tylko się droczysz

Nie droczę się, gdyż po zmianach w 2009r. bardziej tęgie niż nasze głowy uznały, że skoro z pierwszej części cennika (badania okresowe) znikły wszystkie dodatki a został tylko gaz, to należy tamtych dodatków przy okresowym po prostu nie kasować,,,

 

Natomiast objaśnienie na temat haka dotyczy haka, nie mówiąc nic o innych wpisach.Twoje rozumowanie to moim zdaniem nadinterpretacja ,,,

 

Czy to znaczy że autobusu na 100 i ADR też nie kasujesz bo nie ma ich w I części cennika?

 

Witam, te badania maja w nazwie (za badanie specjalistyczne) tak jak GAZ w pierwszej części cennika. A Taxi za warunki dodatkowe. Poza tym w cenniku jest mała 4 ,która w objaśnieniach oznacza opłata obowiązuje również przy okresowym, dlaczego ustawodawca nie przepisał tego objaśnia innym badaniom

 

Pozdrawiam Pablos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, te badania maja w nazwie (za badanie specjalistyczne) tak jak GAZ w pierwszej części cennika. A Taxi za warunki dodatkowe. Poza tym w cenniku jest mała 4 ,która w objaśnieniach oznacza opłata obowiązuje również przy okresowym, dlaczego ustawodawca nie przepisał tego objaśnia innym badaniom

 

Pozdrawiam Pablos

 

Dzięki Pablos!

Pytanie było co prawda do Janusza60, który odpowiedział na poziomie takim, że chyba jednak nie zna dobrze cennika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w cenniku jest mała 4 ,która w objaśnieniach oznacza opłata obowiązuje również przy okresowym, dlaczego ustawodawca nie przepisał tego objaśnia innym badaniom

A zwróciłeś uwagę przy których pozycjach z cennika jest "4" ,bo na pewno nie przy 100 i ADR.

Ci którzy nie pobierają opłat za dodatkowe argumentują to jeszcze tym :

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

 

.....

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w rozporządzeniu o warunkach.

 

My pobieramy opłaty za dodatkowe.

 

[ Dodano: 24-09-2011, 13:02 ]

Pytanie było co prawda do Janusza60, który odpowiedział na poziomie takim, że chyba jednak nie zna dobrze cennika.

Nie doczytałem żeby Janusz tak robił ,wręcz odwrotnie

Co prawda nie ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w cenniku jest mała 4 ,która w objaśnieniach oznacza opłata obowiązuje również przy okresowym, dlaczego ustawodawca nie przepisał tego objaśnia innym badaniom

A zwróciłeś uwagę przy których pozycjach z cennika jest "4" ,bo na pewno nie przy 100 i ADR.

 

Wiem, ale jakby była "4" przy innych dodatkowy badaniach to nie było by konieczności dyskutowania (czarne na białym). Nawet klient przy BT nie miałby zastrzeżeń co do ceny za badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspektor w tym tygodniu zapytał o wysokosć opłaty za za OBT pojazdu przed I rej. w Polsce i nie miał żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o pobieranie opłaty(98 PLN),kolejna interpretacja w Mikołajkach. :(

Sęk w tym, że wszyscy robimy dobrze i dla tego TDT nie kwestionuje 98+60 i samo 98zł.

Jeśli klient ma tylko dokumenty i brakuje kilku danych to zasadne jest, na wniosek klienta, ustalenie danych a po nim okresowe. Natomiast jak ma pismo od importera lub opinię rzeczoznawcy określającą rok produkcji oraz przedstawi np. instrukcję obsługi z wszystkimi danymi to możemy wykonać tylko okresowe i pobrać 98zł. Dla tego TDT nie kwestionuje tego na kontrolach.

 

Nie wszyscy robimy dobrze jeżeli nie kasujemy wtedy kiedy trzeba skasować . Choć z tezą kiedy trzeba skasować w zupełności się zgadzam.

Ten wyrok nie jest korzystny dla wielu diagnostów którzy nie kasowali za takie badania i zasugerowali się pismem AB. Na to pismo powoływał się skarżący, które nie zostało uwzględnione nawet na etapie starosty. Można wyczuć tutaj na forum jak się niektórzy wiją i kręcą próbując interpretować wyrok.

Przepis jest przepisem i tu sobie można przedstawiać własne interpretacji tylko dla uspokojenia własnego sumienia.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6F01F24BDB

2) bezzasadne wydanie dokumentu identyfikacyjnego pojazdu (poz. [...]- rejestru) po wykonaniu badania dodatkowego na wniosek klienta (ustalenie danych)

- co stanowi naruszenie § 3 ust. 1 pkt 3 w/w rozporządzenia,

4) nieprawidłowe pobranie opłat po wykonaniu badań technicznych pojazdów - co stanowi naruszenie § 3 ust. 1 z dnia 29 września 2004 r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów (Dz. U. z 2004 r. Nr 223 , póz. 2261 z późn. zm.),

Sąd nie wróży z fusów ale powołuje się na konkretny przepis. Jest taki jeden "profesor " który zakwestionuje wszystko ale on jest w kontakcie z nadzwyczajnym prawnikiem i wróżbitą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby była przy innych dodatkowy badaniach to nie było by konieczności dyskutowania (czarne na białym)

Tak dobrze to chyba jeszcze długo nie będziemy mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd nie wróży z fusów ale powołuje się na konkretny przepis. Jest taki jeden "profesor " który zakwestionuje wszystko ale on jest w kontakcie z nadzwyczajnym prawnikiem i wróżbitą.
Zacytowałeś paragrafy z wyroku ale z nich nie wynika wprost,że za dip przy "pierwszym" badaniu należy kasować 60 pln.Jakby sąd napisał w wyroku literalnie,że diagnosta nie postąpił prawidłowo i nie pobrał opłaty za dip to bym się zgodził cytowanie paragrafów,które można rozumieć dwój lub nawet trójnasób przynajmniej mnie nie przekonują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ustawodowacy chodziło o wszystkie warunki techniczne z rozporządzenia DzU 32,

 

Skoro TY i ustawodawca rozumiecie się tak świetnie a ja nie rozumiem nawet cennika (co jest bardzo możliwe), wytłumacz mi proszę co ustawodawca miał na myśli, że zostawił tylko gaz przy okresowych, nie oznaczając jednocześnie (małą czwórką) badań takich jak (adr,taxi,L,uprzywilejowany oraz A100),,,bo ja uważam, że ustawodawca do tej pory nie wie co miał na myśli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie rozumiem nawet cennika

Nie tylko Ty Przyjacielu

bo ja uważam, że ustawodawca do tej pory nie wie co miał na myśli ,,,

Chyba raczej tak jest że wszystkimi przepisami :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oznaczając jednocześnie (małą czwórką) badań takich jak (...) A100),,,

BUS 100 (a nie A100) było od zawsze jako badanie dodatkowe na wniosek klienta

i nawet jakby miał w DR adnotację BUS100 to i tak badanie możemy zrobić na wniosek,

 

i podczas jazdy z Vmax 100 musi posiadać aktualne zaświadczenie z badania , bo sam wpis w DR do niczego nie upoważnia :!:

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i podczas jazdy z Vmax 100 musi posiadać aktualne zaświadczenie z badania , bo sam wpis w DR do niczego nie upoważnia

Tak wszystko się zgadza tylko że te nasze zaświadczenia o tem.100 doniczego są niepotrzebne bo tylko z Dekry są honorowane :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza tylko że te nasze zaświadczenia o tem.100 doniczego są niepotrzebne bo tylko z Dekry są honorowane

 

No właśnie kolejna ciekawa rzecz :) , dlaczego zaświadczenia wystawione przez uprawnioną SKP nie są honorowane :? gdzie indziej, a my niby ich badania mamy honorować przy sprowadzaniu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i podczas jazdy z Vmax 100 musi posiadać aktualne zaświadczenie z badania , bo sam wpis w DR do niczego nie upoważnia

Tak wszystko się zgadza tylko że te nasze zaświadczenia o tem.100 doniczego są niepotrzebne bo tylko z Dekry są honorowane :razz:

 

 

A gdzie coś takiego usłyszałeś? Zaświadczenie, jeśli jest wydane zgodnie a prawem, na ważnym druku uprawnia do poruszania się autobusem z prędkością 100. Nie ważne czy wydane przez stację z szyldem dekry, patronatu, piskp czy jakąkolwiek inną niezależną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie coś takiego usłyszałeś

A od wielu kierowców Maciku jak robie Obt z trasy typowe autobusy 100 to każdy kierowca mówi zeby mu tylko zrobić okresowe badanie bo na tem.100 to pojedzie do Dekry bo zagranicą tylko takie zaświadczenia są honorowane .Ale szkoda gadać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ustawodowacy chodziło o wszystkie warunki techniczne z rozporządzenia DzU 32,

 

Skoro TY i ustawodawca rozumiecie się tak świetnie a ja nie rozumiem nawet cennika (co jest bardzo możliwe), wytłumacz mi proszę co ustawodawca miał na myśli, że zostawił tylko gaz przy okresowych, nie oznaczając jednocześnie (małą czwórką) badań takich jak (adr,taxi,L,uprzywilejowany oraz A100),,,bo ja uważam, że ustawodawca do tej pory nie wie co miał na myśli ,,,

 

Hehe, jeszcze się taki chyba nie urodził co by te sprzeczności zrozumiał i ogarną...

Napisałeś, że dodatkowe mają być niekasowane przy OBT i że wynika to z przepisów więc dociekam z jakich.

Ma to dotyczyć warunków dodatkowych z DzU 32 ale zaprzecza temu cennik oznaczając te badania "czwórką" czyli pobierać opłatę przy OBT.

Dalej w cenniku jako warunki dodatkowe bez "czwórki" są opisane tylko pozycje 6.3 uprzywilejowane i 6.6 nauka jazdy i egzamin i to są te które ewentualnie pasują do tej wykładni.

Ale jak można nie pobierać opłat które cennik wręcz nakazuje pobieranie przy OBT.

Czy Pratyk będze miał możliwość cytowania kolejnych, z tego powodu ,wyroków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.