Skocz do zawartości

Nowe fotoradary na drodze


k2ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    12

  • darkdog

    9

  • Psuj

    8

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Karać najłatwiej :razz: przecież oni muszą za coś żyć. Zarabiają marne kilkanaście tysięcy miesięcznie i im mało .

Ja to bym wziął takiego gościa z rządu dał mu 1500 brutto jak zarabia duża część społeczeństwa a za nim postawił drugiego gościa do pilnowania tego mądrali i niech przeżyje miesiąc za te pieniądze :razz: no i jeszcze niech mu jakiś mandacik z tego fotoradaru wpadnie do zapłacenia żeby było na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zaraz za szybkie chodzenie będą karać :shock:

 

No i badanie trzeźwości w trakcie spaceru tez obowiązkowe - no nie? :)

 

A swoją drogą - jak przechodzę przez pasy jestem de facto uczestnikiem ruchu, nie?? W końcu jestem na drodze, poruszam się zgodnie ze znakami i sygnałami drogowymi itd... A mogę być przy tym wszystkim pijany? :)

Pytam całkiem poważnie. No co, jak mnie ktoś w takim stanie potrąci?? Kogo wina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka fotoradarowa kompromitacja. Piraci unikną kar?

 

Wdrażanie automatycznego systemu fotoradarów to kompromitacja Inspekcji Transportu Drogowego - mówi RMF FM Jerzy Polaczek, były minister transportu. Poseł Polaczek przypomina, że ITD zebrała do tej pory z mandatów zaledwie 1 proc. zakładanych wpływów. Jednocześnie budżet inspekcji wzrósł z 20 do 150 milionów złotych, a jej szef właśnie odebrał stopień generała. ... :razz:

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/wielka-fotoradarowa-kompromitacja-piraci-unikna-kar,1829137

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
skrzyżowanie Sikorskiego i Sobieskiego. To krzyżówka, na której działa jedyny na razie (25.07.2012) w Warszawie system fotoradarów, który nie dość, że rejestruje przekroczenie dopuszczalnej prędkości, to jeszcze wychwytuje tych, którzy zignorowali czerwone światło.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34864,12186305,Superradar_sie_myli___Nie_wjechalam_na_czerwonym__.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze wychwytuje tych, którzy zignorowali czerwone światło.

 

Oj tam oj tam... to zależy na jakim wjechali. Przecież wszyscy prawdziwi kierowcy wiedzą jakie mamy rodzaje świateł. Dla tych nie prawdziwych przypomnę...

 

zielone

żółte

wczesne czerwone

późne czerwone

czerwone

 

do późnego czerwonego jest dopuszczalny przejazd przez skrzyżowanie... :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee - trochę inaczej jest ten podział, ale nieważne... Najważniejsze jest to, że sygnalizacja świetlna nie jest jakimś tam bezwzględnym wyznacznikiem zasad ruchu. Sygnalizacja to tylko bieżąca propozycja organizacji ruchu na skrzyżowaniu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacja to tylko bieżąca propozycja organizacji ruchu na skrzyżowaniu 8)

 

to ja za propozycje mandat dostałem :D

jestem ciekawy co policjant na to jak bym mu powiedział ze się nie zgadzam z propozycja świateł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy co policjant na to jak bym mu powiedział ze się nie zgadzam z propozycja świateł

Zgodnie z tym:

Art. 99. W razie odmowy przyjęcia mandatu karnego lub nieuiszczenia w wyznaczonym terminie grzywny nałożonej mandatem zaocznym, organ, którego funkcjonariusz nałożył grzywnę, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie. We wniosku tym należy zaznaczyć, że obwiniony odmówił przyjęcia mandatu albo nie uiścił grzywny nałożonej mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy.

- zostałbyś poinformowany o sporządzeniu wniosku do SR. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poczytajcie,

odnośnie fotoradarów to sam nie nadążam. U mnie mają nowego focusa i C4 z fotoradarami (nie wideo). Z tego co widziałem w telewizorni wyglądało to jak czeskie fotoradary , który miałem sam na stanie. Zdjęcia mają być robione z samochodu w trakcie jazdy. Po wyprzedzeniu takiego cuda czy też jadąc na przeciwko. Czyli ze wszystkich stron.

 

Zastanawiam się tylko nad jakością tych zdjęć. Póki co ITD nie wysyła zdjęć, można je zobaczyć w sądzie przy odmowie przyjęcia mandatu. Tylko z tego co sam widziałem co fotoradar wyprawiał to niestety ale to dalej są tylko maszyny.. Co innego z takim zdjęciem testowym http://www.zurad.com.pl/jpag/imageslk/news/frapidcm/frapidcm.jpg tutaj nie da się podważyć. Jednak takich zdjęć ITD nie robi na 100 procent.

Aktualnie czekam na odzew bo jadąc do wypadku zrobiło mi zdjęcie (uprzywilejowany ), ciekawe czy przyjdzie też fota czy nie ale do wyjaśnienia przyjdzie ;)

Po niedzieli muszę się wybrać zobaczyć te sprzęty to dam znać :)

Koniec świata żeby to policjant nie wiedział, gdzie i skąd robią foty :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego z takim zdjęciem testowym http://www.zurad.com.pl/j...cm/frapidcm.jpg tutaj nie da się podważyć.

 

A wytłumaczysz mi dlaczego pod tablicą na zderzaku jest półprzezroczysta powtórzona tablica? A widziałem też zdjęcia gdzie tablica w ogóle nie była na swoim miejscu tylko pod samochodem. Aż się prosi by postawić pytanie - czy ktoś przy tym zdjęciu nie majstrował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jadąc do wypadku zrobiło mi zdjęcie (uprzywilejowany ),

jakiś czas temu było podobne zdarzenie w "uwadze" ...

karetka jechała "na sygnałach" , a na zdjęciu nie uwodocznił się żaden rozbłysk z niebieskiej lampy ...

10 punktów i 400 zł dla kierowcy od straży wiejskiej z Karlina :shoot::shoot::razz:

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/karetka-sygnal-mandat,160547.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karetka jechała "na sygnałach" , a na zdjęciu nie uwodocznił się żaden rozbłysk z niebieskiej lampy ...

10 punktów i 400 zł dla kierowcy od straży wiejskiej z Karlina

najlepiej widać stare błyskie, te obrotowe. Stroboskopowych prawie nigdy nie widać. Ile razy miałem zdjęcie karetki to może raz na 10 było widać błysk...

A karetki mają u dyspozytora chyba jakoś zapisane czy jadą na wesoło czy nie.. u nas już tego nie ma, ja decyduje czy jadę normalnie czy bystro. Aby w notatniku było napisane...

 

 

A wytłumaczysz mi dlaczego pod tablicą na zderzaku jest półprzezroczysta powtórzona tablica? A widziałem też zdjęcia gdzie tablica w ogóle nie była na swoim miejscu tylko pod samochodem. Aż się prosi by postawić pytanie - czy ktoś przy tym zdjęciu nie majstrował?

 

już tłumaczę. Temat był w tv i prasie kiedyś. Śmiać mi się chciało.

Na obiektyw zakładane są dwa filtry, jeden od słońca drugi od zrzucenia tablicy rejestracyjnej. Chodzi o co, że przy dużym naświetleniu zdjęcia np w nocy tablica może się tak odbić, że jej nie będzie widać. Filtr powoduje to, że tablica jest `zrzucona` poniżej dla łatwiejszego odczytania. Dość często miałem takie zdjęcia,że bez tego filtra nic bym nie zrobił. Zauważ, że zrzucone są też reflektory - mocno naświetlone i dlatego. Kręcąc filtrem można ustawić, że tablice będą zrzucone na dół, na góre, na bok. Można kręcić jak zegarkiem :-D a w prasie kiedyś aferę wykrecili przez to jak nie wiem co.. a wystarczyło zapytać się producenta :-D

 

 

 

 

aha i jeszcze jedno

gdyby ktoś z Was miał kiedyś nieprzyjemność oglądać takie foto to w tym typie, który jest w linku jest na dole zdjęcia taka biała linia. Wskazuje ona, że w tym zakresie działa radar, którzy mierzy pojazd. Może być tak, że pojazd na zdjęciu będzie mniejszy (mniejszy zoom) i np obok niego w TYM ZAKRESIE jest drugi pojazd - obojętnie czy to lewy pas czy prawy. Wówczas zdjęcie można wsadzić do pieca. Nie wiadomo, który pojazd był MIERZONY. I żadnej gadki,że jechałeś lewym pasem tzn, że szybciej !

Pamiętajcie, że są ludzie, którzy to obsługują a nie mają zbytnio pojęcia co jest na zdjęciu !

Na tym zdjęciu nie widzę, ale foto które łapią przód i tył na raz - tzn ten który ja miałem pokazywał strzałką góra lub dół czy był to najazd czy odjazd. Zdarzało się, że na zdjęciu była ciężarówkaz najazdu z predkoscia np 85km/h. Niby nic dziwnego. Nie spojrzało się na strzałkę a dopiero w kompie spojrzałem,że strzałka była na odjazd i było widać pół centymetra samochodu, który jechał w drugą stronę... Łatwo można komuć wypisać kwita bo nikt nie pamięta po miesiącu, dwóch , trzech pół roku czy tyle jechał czy nie... :nook

 

W razie pytań jestem do dyspozycji. Nie lubię fotoradarowania powiązanego z nieprofesjonalizmem. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.