Skocz do zawartości

Badanie powypadkowe w rocznym samochodzie


Galaxy_13

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy co byli w Bielsku na seminarium, twierdzą, że kazano im robić obowiązkowo OBT przy powypadkowym, nawet jeżeli OBT było zrobione dzień wcześniej.

Tak się tym zachłyśnięto, że obecnie WK miasto robi tylko dodatkowe, natomiast WK powiat żąda w połączeniu z okresowym. Pełna demokracja ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    42

  • JANUSZ60

    25

  • skpauto

    23

  • markes30

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

A widzisz psuju, a ja właśnie wykreślam jeden z nich. Czy to źle?

 

W/g mnie - tak, to źle. Ale jak widzisz zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa jest jasna i nie ma co dalej dyskutować:

 

1. wykreślenie drugiego punktu plus wyznaczenie NTB, oraz w nagłówku okres.+dodatk (94+98zł) lub

2. wykreślenie obydwu punktów,bez wyznaczenia NTB, w nagłówku tylko dodatk (94zł)

 

jedni robią punkt pierwszy - drudzy drugi i nikt nie wie jak jest dobrze,

 

Czyli określenie terminu bt jest wyznacznikiem pobrania kasy,a nie zakres badania ,który w obydwu przypadkach jest taki sam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa jest jasna i nie ma co dalej dyskutować:

 

1. wykreślenie drugiego punktu plus wyznaczenie NTB, oraz w nagłówku okres.+dodatk (94+98zł) lub

2. wykreślenie obydwu punktów,bez wyznaczenia NTB, w nagłówku tylko dodatk (94zł)

 

jedni robią punkt pierwszy - drudzy drugi i nikt nie wie jak jest dobrze, i .........moim zdaniem dyskusja dalej jest jałowa. :D

 

Pkt 1 jest na pewno dobrze !

Pkt 2 - zdania są podzielone !

 

Który sposób powinien wybrać diagnosta aby na pewno na kontroli nikt mu nie zarzucił nieprawidłowości ? (pytanie retoryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który sposób powinien wybrać diagnosta aby na pewno na kontroli nikt mu nie zarzucił nieprawidłowości ? (pytanie retoryczne)

markes jakby nie patrzył to i tak dupsko z tyłu :razz: dopuki nie będzie,jasnych przepisów,to każdy będzie sobie interpretowała tak aby dla siebie było najlepiej,a niemoże być wszędzie jednakowo, :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa jest jasna i nie ma co dalej dyskutować:

 

1. wykreślenie drugiego punktu plus wyznaczenie NTB, oraz w nagłówku okres.+dodatk (94+98zł) lub

2. wykreślenie obydwu punktów,bez wyznaczenia NTB, w nagłówku tylko dodatk (94zł)

 

jedni robią punkt pierwszy - drudzy drugi i nikt nie wie jak jest dobrze, i .........moim zdaniem dyskusja dalej jest jałowa. :D

 

Pkt 1 jest na pewno dobrze !

Pkt 2 - zdania są podzielone !

 

Który sposób powinien wybrać diagnosta aby na pewno na kontroli nikt mu nie zarzucił nieprawidłowości ? (pytanie retoryczne)

 

 

 

w pkt 2 - raczej zdania nie mogą być podzielone - bo jak robisz dodatkowe (tylko) to wg mnie - musisz wykreślić oba punkty - bo sprawdzasz zakres 0-10 , a nie art 66, i nie wyznaczasz terminu

 

[ Dodano: 05-02-2013, 12:08 ]

Wychodziłoby, że trzeba robić tylko dodatkowe i za to kasować, a że metody oceny zbliżone do OBT to trudno. Dla mnie ta opcja jest najbliższa "nieumoczenia".

 

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pkt 2 - raczej zdania nie mogą być podzielone - bo jak robisz dodatkowe (tylko) to wg mnie - musisz wykreślić oba punkty - bo sprawdzasz zakres 0-10 , a nie art 66, i nie wyznaczasz terminu

Całe 8 stron jest o tym, że są zdania podzielone czy można zrobić samo dodatkowe!

By spać spokojnie pozostaje tylko okresowe+ dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie nie - tylko dodatkowe (z zakresem 0-10 + czynności dodatkowe), ponieważ jest to badanie dodatkowe z zakresem......... a że zakres ten pokrywa się z obt? nie jest napisane wprost jak przy zmianie konstrukcyjnej i wg mnie bezpieczniej dla diagnosty jednak jest mniej zarobić i zrobić wg punktu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By spać spokojnie pozostaje tylko okresowe+ dodatkowe.

 

Takie pytanie dodatkowe?Jaką sumę zwraca ubezpieczalnia za DBT/pokolizyjne/.Czy 94zł,czy 192zł?Właściwie nas diagnostów ta sprawa nie dotyczy.Jednak w wyniku gdy ubezpieczalnia nie uwzględni sumy za badanie po wypadku w kwocie 192 zł.To gdzie klient może dochodzić swoich roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jeśli likwidacja szkody jest z OC sprawcy.

 

Może źle sformułowałem pytanie.Jeżeli ma ktoś wiedzę ,jaką sumę refunduje ubezpieczalnia za DBT /powypadkowe/.Jaka jest to wartość,czy 94zł,czy 192zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest to wartość,czy 94zł,czy 192zł.
Każda udokumentowana odpowiednimi rachunkami i innymi dokumentami im odpowiadającymi. Przecież nie zawsze DR leci i trzeba robić badanie. A i nie zawsze badanie podlegające pod wycenę musi być powypadkowym. Podobnie jest z pomiarem i ustawieniem zbieżności po wypadku. Ubezpieczyciel zawsze będzie dążył do wypłaty odszkodowania w jak najniższej kwocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By spać spokojnie pozostaje tylko okresowe+ dodatkowe.

 

No jeśli to takie proste to powiedz co się dzieje gdy pojazd nie przechodzi tego okresowego przy powypadkowym?

Czy na podstawie takiego zaświadczenia WK wyda DR?

Czy w takim układzie WK ma wykreślić również ważność dotychczasowego OBT w tym zatrzymanym DR?

No i czy ma 14 dni na usunięcie usterek a potem dopłaca tylko ca' 20 zł za ich powtórne sprawdzenie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to takie proste to powiedz co się dzieje gdy pojazd nie przechodzi tego okresowego przy powypadkowym?

 

Marek - tu się troszku zapędziłeś, bo i dodatkowe może skończyć się warunkiem "Pojazd NIE spełnia..." . Więc ten argument nie trafiony.

 

Mnie bardziej zastanawia co jeśli na powypadkowe trafia auto dwu, trzy miesięczne (i nie rzucajcie argumentów, że to pojedyncze przypadki, bo z racji tego gdzie pracuję to takich pojazdów u mnie jest większość). Jakim prawem mam "unieszczęśliwić klienta i "namieszać" mu w terminach badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innych programów, ale w moim programie jest rubryka w której zaznaczony jest nr opłaty z cennika. Jeżeli zaznaczam okresowe i powypadkowe to w rubryce rodzaj badania pozostawiam "DODATKOWE" i skreślone oba; spełnia..., nie spełnia... . W uwagach adnotacja: ustała przyczyna zatrzymania DR i dzięki temu termin następnego badania nie ulega zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By spać spokojnie pozostaje tylko okresowe+ dodatkowe.

 

Takie pytanie dodatkowe?Jaką sumę zwraca ubezpieczalnia za DBT/pokolizyjne/.Czy 94zł,czy 192zł?Właściwie nas diagnostów ta sprawa nie dotyczy.Jednak w wyniku gdy ubezpieczalnia nie uwzględni sumy za badanie po wypadku w kwocie 192 zł.To gdzie klient może dochodzić swoich roszczeń.

Przypomniałem sobie, że niedawno miałem samochód na powypadkowym, który trzy miesiące wcześniej podbiłem na OBT. Ubezpieczyciel lub WK (nie wiem do końca) kazał mu zrobić OBT + Dodatkowe powyp. Termin ustaliłem, jednak klient nie wrócił po pieczątkę bo szkoda mu było miejsca w DR. I tu nastepne pytanie, czy tamto BT zachowuje ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nastepne pytanie, czy tamto BT zachowuje ważność?

A co niby miałoby je unieważnić ???

Może źle pytam. A co z Cepikeim przy kontroli drogowej? Jak Policjant sprawdzi CEPa, a tu daty inne niż stara pieczątka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle pytam. A co z Cepikeim przy kontroli drogowej? Jak Policjant sprawdzi CEPa, a tu daty inne niż stara pieczątka?

Jak dla mnie Cepik to fikcja, bo już nie wysyłam od 6 tygodni, bo karta straciła swą ważność i jakoś nikomu to w MSWIU nie przeszkadza :( . Gdyby system był poważnie traktowany to przed upływem terminu ważności karty MSWIU przysyłało by nową, tak jak to robią banki z kartami płatniczymi. Dobitnie widać, że w CEPIKU wcale nie chodzi o działajacy system tylko o kasę, bo za takie pieniądze to można by zrobic kilka takich systemów i do tego działajacych i nie ulegajacych tak częstym awariom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Cepik to fikcja, bo już nie wysyłam od 6 tygodni,

 

u mnie nie działa od.......... dużo, dużo więcej niż u ciebie, był informatyk z WK kilka razy i na końcu "ręcznik rzucił",

 

w zusie "płatnik" jakoś działa - a cepik??? total porażka, ale znam stacje co do dziś nie mają cepika, i się kręci. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nastepne pytanie, czy tamto BT zachowuje ważność?

A co niby miałoby je unieważnić ???

Może źle pytam. A co z Cepikeim przy kontroli drogowej? Jak Policjant sprawdzi CEPa, a tu daty inne niż stara pieczątka?

Do cepiku idą tylko te badania, które są wstemplowane w DR (pobrana opłata CEPiK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to sprawdzić otwierając plik cepa np. notatnikiem (jest tam zapisana np godzina badania) i stację które robią obt w 10 min. powinny być na tapecie, ale........

 

 

ps. odbiegamy od tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.