Skocz do zawartości

Etapy egzaminów


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Kota można dostać od tych sformułowań i interpretacji :(
:ok

 

[ Dodano: 07-05-2013, 19:10 ]

Czy jeśli w 996 jest napisane " w sposób określony w pkt.0-10 działu I załącznika nr1 ..." to zawsze oznacza , że dane badanie dodatkowe obejmuje swym zakresem również OBT ? i czy jest to równoznaczne z "w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu" ?

 

Nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi bo zdania są podzielone.Była gorąca dyskusja na ten temat.I może nie przenośmy już jej do tego tematu :)

Możesz sobie poczytać.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12378&postdays=0&postorder=asc&start=180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • spoxx2006

    68

  • Grzegorz Łódź

    59

  • mamil_km

    26

  • biker100

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak odpowiadać na egzaminie ... Panie Premierze ? :/

Serio jak odpowiadali ludzie którzy to zaliczyli ? Czyli jak TDT chce żeby odpowiedzieć ?

Grzegorz Łódź Czytałem ten wątek ale niestety nie strawiłem całości i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi :( a egzamin już 9 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi

I niestety nie znajdziesz :(

Nawet Panowie z TDT też różnie interpretują :?

Ja swoje zdanie wypowiedziałem na ten temat.Ale czy jest ono takie jak myśli TDT :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiadać na egzaminie ... Panie Premierze ? :/

 

Chodzi Ci, jak zacząć opisówkę? Jeżeli tak, to normalnie zależy o co pytają np. potrzebne dokumenty.... i wymieniasz. Ja tak pisałem. Najpierw dokumenty wymagane:...,zakres czynności o jakie pytali, ja musiałem opisać szczegółowo, więc rozszerzałem o opis czynności. Na koniec pytali o datę następnego badania, więc napisałem: data następnego badania: za rok od daty badania( w moim przypadku). Myślę, że niema potrzeby kierować do kogoś swojej odpowiedzi.

 

Powodzenia jutro :ok

 

[ Dodano: 14-05-2013, 11:22 ]

Witam ponownie,

mam pytanie do Szanownych Kolegów, czy pojazd-bateria i wieloelementowy kontener do gazu MEGC, to to samo? Ponieważ znalazłem dwie identyczne definicję obu rodzajów pojazdów. Kiedy mówimy o pojeździe baterii?

Do transportu jakich m.in. materiałów niebezpiecznych jest przystosowany pojazd AT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to AT to olej napędowy, opałowy ale czy coś jeszcze to nie wiem, może bardziej doświadczeni koledzy coś podpowiedzą. MEGC i pojazd bateria z tego co wiem to inne pojazdy, ale tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"mam pytanie do Szanownych Kolegów, czy pojazd-bateria i wieloelementowy kontener do gazu MEGC, to to samo? "

 

Pojazd-bateria-oznacza pojazd zawierający elementy połączone ze sobą kolektorem i przymocowane na stałe do jednostki transportowej.Za elementy pojazdu-baterii uważa się następujące elementy:butle,wiązki butli,bębny ciśnieniowe,jak również cysterny przeznaczone do przewozu gazów klasy 2,o pojemności co najmniej 450 litrów.

 

Wieloelementowy kontener do gazu (MEGC)-oznacza jednostkę składającą się z elementów połączonych ze sobą kolektorem i zamocowanych w ramie.Za elementy wieloelementowego kontenera do gazu uważa się następujące elementy:butle,wiązki butli,bębny ciśnieniowe,jak również cysterny przeznaczone do przewozu gazów klasy 2,o pojemności większej niż 450 litrów.

 

http://www.vitkovice-milmet.pl/39/pl/node/1703

 

http://gazeo.pl/cng-inne-technologie/cng/Butlowoz-sposob-na-dostawy-CNG,artykul,6358.html

STAKO_MEGC_CNG.thumb.jpg.3ebfcafd051bb1be32db436242dda0c1.jpg

trajler2web.jpg.393c2f7eaaa9baafd76c36f42853eafd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź Jak zwykle wielkie dzięki ! :piwo

Mam pytanie, czy takie pojazdy zaliczylibyśmy do kategorii AT?

 

A teraz kilka pytań odnośnie ogrzewaczy spalinowych: :-D

1. Czy w "FL-ach", ogrzewacz może być również wyłączany z zewnątrz?

2. Z kolei we wszystkich kategoriach pojazdów ADR jest możliwe tylko wyłączanie ręczne ogrzewaczy, w tym również z poza kabiny?

3. Jeżeli dobrze rozumiem to co czytam, w pojazdach ADR, niemożna w ogóle stosować włączników automatycznych czy czasowych, dopuszcza się tylko włączanie ręczne?

4. W pojazdach "FL" ogrzewacz musi być wyłączany automatycznie m.in. po wyłączeniu silnika, czy uruchomieniu pomp (wydaje mi się, że chodzi o pompy do opróżniania zbiorników), przez to jest stosowany wybieg ogrzewacza ograniczony do 40 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy takie pojazdy zaliczylibyśmy do kategorii AT?

Według mnie można i do AT i do FL

1. Czy w "FL-ach", ogrzewacz może być również wyłączany z zewnątrz?

Nie.Tylko z kabiny kierowcy (punkt 9.2.4.7.3)

2. Z kolei we wszystkich kategoriach pojazdów ADR jest możliwe tylko wyłączanie ręczne ogrzewaczy, w tym również z poza kabiny?

Tak-oprócz FL (może mieć automatyczne lub ręczne z kabiny kierowcy)

3. Jeżeli dobrze rozumiem to co czytam, w pojazdach ADR, niemożna w ogóle stosować włączników automatycznych czy czasowych, dopuszcza się tylko włączanie ręczne?

Tak

4. W pojazdach "FL" ogrzewacz musi być wyłączany automatycznie m.in. po wyłączeniu silnika, czy uruchomieniu pomp (wydaje mi się, że chodzi o pompy do opróżniania zbiorników), przez to jest stosowany wybieg ogrzewacza ograniczony do 40 sek?

Dopuszcza się.A dokładniej jeśli jest ogrzewacz wyłączany automatycznie to dopuszcza się występowanie wybiegu po wyłączeniu ogrzewacza spalinowego.Tylko FL mogą mieć ogrzewacze wyłączane ręcznie albo automatycznie.Pozostałe tylko ręcznie.(przeczytaj uważnie punkt 9.2.4.7.4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !!! :piwo

Dopytuje o te ogrzewacze bo chyba na tym padłem w pierwszym egzaminie. Było napisane o możliwości wyłączania ogrzewacza z zewnątrz przedziału ładunkowego. Teraz już wiem, że tylko w "FL-ach" tego rozwiązania niema.

 

[ Dodano: 04-06-2013, 22:13 ]

Grzegorz Łódź Jak zwykle wielkie dzięki !

można podziękować Tak klikając piwo lub pomógł :D

 

 

Grzegorzowi to już jestem winien skrzynkę piwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzowi to już jestem winien skrzynkę piwa. :D

:oops:

Nie przesadzaj :)

Od tego jest to forum.Ja uzyskałem pomoc i nadal ją uzyskuję więc też chcę pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzowi to już jestem winien skrzynkę piwa.

no to na zdruffko :piwo trzeba być dobrej myśli :-D ja wiem doskonale jak to jest, i dlatego życzę Ci powodzenia nie ma co się poddawać :) trzeba iść do przodu :oops:

 

[ Dodano: 04-06-2013, 22:25 ]

Od tego jest to forum.Ja uzyskałem pomoc i nadal ją uzyskuję więc też chcę pomóc

Dokładnie :D i to jest najważniejsze,że zawsze można liczyć na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam jestem żywym przykładem.

Gdyby nie pomoc m.in. Grzegorza ale i również wielu innych kolegów z forum, którym Serdecznie dziękuję :piwo:pada: miałbym ogromny orzech do zgryzienia. Bo muszę przyznać, że szkolenie które ja kończyłem, było tylko wyłudzeniem pieniędzy. Nie nauczono mnie nic. Ale nie będę za dużo pisał, bo się komuś narażę :D

 

[ Dodano: 06-06-2013, 22:12 ]

No dobra.

Wiem, że w nie najskromniej jest się chwalić ale udało się dzisiaj mi zdać ADR-y i tym samym część teoretyczną :oops:. Pozostaje tylko i aż egzamin praktyczny.

 

[ Dodano: 06-06-2013, 22:32 ]

Były takie pytania jak:

 

Treść niedosłownie identyczna ale... :-D

 

1. Jak powinien być wyposażony pojazd cysterna FL :

- silnik przed kabiną kierowcy

- urządzenie włączające i rozłączające główny wyłącznik prądu, w kabinie możliwie blisko kierowcy, zabezpieczone przed przypadkowym użyciem i oznaczone....

- z tyłu pojazdu zderzak może być krótszy o 100 mm od szerokości zbiornika cysterny i szczelina 100 mm pomiędzy...

 

2. Skan z badania zbiornika, wynikało z niego, że po badaniu powypadkowym przyczepa przeznaczona do przewozu paliw: benzyna, coś tam, coś tam.

Termin badania 2008r., termin ważności badania okresowego TDT 2014r., termin badania cząstkowego 2011r.

 

Dziś na badanie okresowe przyjeżdża przyczepa ADR, kierowca okazuje zaświadczenie z badania przez TDT, Co robi diagnosta?

 

- że spełnia tylko kryteria AT lub OX- niepamiętam

- wykonuje badanie

- nie wykonuje ze względu na nieważne badanie okresowe TDT

 

3. Na badanie techniczne przyjeżdża pojazd o nadwoziu skrzyniowym, właściciel chce przewozić na nim paliwo w kontenerach- cysternach jako FL

 

- przechodzi badanie...

- nie przechodzi bo pojazdy o nadwoziu skrzyniowym nie podlegają takim badaniom...

- czy wymaga się protokołu z badania TDT, dla każdej kontenero- cysterny...

 

Tyle pamiętam, badania były bardzo rozbudowane treściowo, nie pamiętam już całości treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w nie najskromniej jest się chwalić ale udało się dzisiaj mi zdać ADR-y i tym samym część teoretyczną :oops: . Pozostaje tylko i aż egzamin praktyczny.

No to Kolego z racji zaliczenia pierwszego etapu egzaminu swojego autorskiego tematu pt."Etapy egzaminów" serdecznie gratuluję :D

I powodzenia na praktycznym :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ... a co ;P :) Teoria zaliczona. Myślę , że mogę tak powiedzieć , że 6.6.2013 w Poznaniu dla drugiej tury zdających był przychylny ponieważ duża większość zdała. Mi również "udało" się zdać poprawkę. Pozdrawiam i do zobaczenia na praktycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam jestem żywym przykładem.

Gdyby nie pomoc m.in. Grzegorza ale i również wielu innych kolegów z forum, którym Serdecznie dziękuję :piwo:pada: miałbym ogromny orzech do zgryzienia. Bo muszę przyznać, że szkolenie które ja kończyłem, było tylko wyłudzeniem pieniędzy. Nie nauczono mnie nic. Ale nie będę za dużo pisał, bo się komuś narażę :D

 

[ Dodano: 06-06-2013, 22:12 ]

No dobra.

Wiem, że w nie najskromniej jest się chwalić ale udało się dzisiaj mi zdać ADR-y i tym samym część teoretyczną :oops:. Pozostaje tylko i aż egzamin praktyczny.

 

[ Dodano: 06-06-2013, 22:32 ]

Były takie pytania jak:

 

Treść niedosłownie identyczna ale... :-D

 

1. Jak powinien być wyposażony pojazd cysterna FL :

- silnik przed kabiną kierowcy

- urządzenie włączające i rozłączające główny wyłącznik prądu, w kabinie możliwie blisko kierowcy, zabezpieczone przed przypadkowym użyciem i oznaczone....

- z tyłu pojazdu zderzak może być krótszy o 100 mm od szerokości zbiornika cysterny i szczelina 100 mm pomiędzy...

 

2. Skan z badania zbiornika, wynikało z niego, że po badaniu powypadkowym przyczepa przeznaczona do przewozu paliw: benzyna, coś tam, coś tam.

Termin badania 2008r., termin ważności badania okresowego TDT 2014r., termin badania cząstkowego 2011r.

 

Dziś na badanie okresowe przyjeżdża przyczepa ADR, kierowca okazuje zaświadczenie z badania przez TDT, Co robi diagnosta?

 

- że spełnia tylko kryteria AT lub OX- niepamiętam

- wykonuje badanie

- nie wykonuje ze względu na nieważne badanie okresowe TDT

 

3. Na badanie techniczne przyjeżdża pojazd o nadwoziu skrzyniowym, właściciel chce przewozić na nim paliwo w kontenerach- cysternach jako FL

 

- przechodzi badanie...

- nie przechodzi bo pojazdy o nadwoziu skrzyniowym nie podlegają takim badaniom...

- czy wymaga się protokołu z badania TDT, dla każdej kontenero- cysterny...

 

Tyle pamiętam, badania były bardzo rozbudowane treściowo, nie pamiętam już całości treści.

 

 

 

 

Witam i gratuluję . Mógłbyś podpowiedzieć prawidłowe odpowiedzi na te pytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, b- urządzenie sterujące głównym wyłącznikiem prądu w kabinie.

2, b- wykonuje badanie

3, c- ale nie jestem pewien, czy nie chodziło o cysterny przenośne

 

Czuję, że mogłem w którymś popełnić błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, b- urządzenie sterujące głównym wyłącznikiem prądu w kabinie.

2, b- wykonuje badanie

3, c- ale nie jestem pewien, czy nie chodziło o cysterny przenośne

 

Czuję, że mogłem w którymś popełnić błąd :)

 

Będziesz wiedział jak przyjdzie pismo w wynikami, czy zrobiłeś błąd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, b- urządzenie sterujące głównym wyłącznikiem prądu w kabinie.

2, b- wykonuje badanie

3, c- ale nie jestem pewien, czy nie chodziło o cysterny przenośne

 

Czuję, że mogłem w którymś popełnić błąd :)

 

Jeszcze nie byłem na egzaminie , jak wyglada podawanie wyników , po tescie podstawowym podaja kto moze pisac następne ? a pózniej są wyniki od razu czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszesz wszystkie na raz. Najpierw podstawowy potem część II, III, IV, V, a na końcu opisówka. Po zakończeniu egzaminu czekacie jakiś czas na ogłoszenie wyników, komisja najpierw podaje nazwiska tych, którzy zaliczyli całość. Potem podają nazwiska tych, którzy zaliczyli cząstkowe i przy nazwisku podają część, którą trzeba poprawiać. Tak to wygląda w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszesz wszystkie na raz. Najpierw podstawowy potem część II, III, IV, V, a na końcu opisówka. Po zakończeniu egzaminu czekacie jakiś czas na ogłoszenie wyników, komisja najpierw podaje nazwiska tych, którzy zaliczyli całość. Potem podają nazwiska tych, którzy zaliczyli cząstkowe i przy nazwisku podają część, którą trzeba poprawiać. Tak to wygląda w skrócie.

 

No to jak na koncu sie dowiem ze nie zaliczyłem podstawowego a zaliczyłem czesc II to mam jaz zaliczona czy nie ? bo juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.