Skocz do zawartości

zmiana DMC 3,5t na 4,6t


mitra45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie do znawców tematu mianowicie autko zostało sprowadzone z zagranicy gdzie było zarejestrowanie do 4.6 w Polsce pierwszy przegląd diagnosta zrobili na 3.5t i tak jezdnio autko do dziś pojechałem na przegląd i badanie z wynikiem negatywnym ponieważ tabliczka znamionowa nie zgadza się z tym co jest wpisane w dowodzie doradzi ktoś co z tym fantem teraz zrobić będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe:

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji – obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdaje mi się michal_k, że prostsze będzie ustalenie danych skoro

zostało sprowadzone z zagranicy gdzie było zarejestrowanie do 4.6
oraz
ponieważ tabliczka znamionowa nie zgadza się z tym co jest wpisane w dowodzie
. Wg. mnie to oczywista pomyłka przy pierwszej rejestracji, ale ...

Zakładam, że stan faktyczny pojazdu zgodny jest z TZ oraz zagranicznym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to oczywista pomyłka przy pierwszej rejestracji, ale ...

 

Pomyłka albo celowe działanie - prawko B, brak podatku od środków transportu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to oczywista pomyłka przy pierwszej rejestracji,

Mi to nie wygląda na pomyłkę, bo najprawdopodobniej w zagranicznym DR też tyło 3500kg, bo jakoś nie chce mi sie wierzyć, że w WK nikt nie porównał DIP-u z zagranicznym DR. Ja uważam, że najprawdopodobniej za granicą było zmienione DMC tylko zapomniano o wymianie TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód był wypuszczony z fabryki z dmc 4.6 miał zainstalowany fabrycznie tachograf w liczniku tabliczka znamionowa została uszkodzona przez diagnostę który robił pierwszy przegląd w kraju w serwisie zamówiłem duplikat i dmc jest 4.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że najprawdopodobniej za granicą było zmienione DMC tylko zapomniano o wymianie TZ.
Zdarza się to bardzo często...
tabliczka znamionowa została uszkodzona przez diagnostę który robił pierwszy przegląd w kraju
Tego to juz nie rozumię... :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitra45, chyba nie wszystko nam mówisz. Jaka DMC była w zagranicznym dowodzie? Jak doszło do zniszczenia tabliczki, bo ja chociaż ręce mam jak z betonu to niecelowo nie umiałbym takowej uszkodzić. Czy przypadkiem nie chodzi o zmianę DMC na potrzeby właściciela? Wcześniej było potrzebne do 3,5 t, a teraz oryginalne 4,6 t i dlatego wymiana tabliczki(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porostu kupiłem samochód rok temu od firmy co sprowadza i handluje samochodami i teraz jak pojechałem na przegląd okazało się ze tabliczka znamionowa jest uszkodzona to znaczy odcięta pod numerem vin zamówiłem nowa w serwisie i okazało sie ze dmc jest 4,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i i teraz jak pojechałem na przegląd okazało się ze tabliczka znamionowa jest uszkodzona to znaczy odcięta pod numerem vin zamówiłem nowa w serwisie i okazało sie ze dmc jest 4,6

 

To jak kupowałeś to nie sprawdziłeś tabliczki ::? przecież gdy była ucięta czy uszkodzona to już jest wiadomo że coś jest na rzeczy.

Kto to auto rejestrował po sprowadzeniu i kto robił "pierwszy" przegląd Ty czy firma od której kupiłeś ?

 

A po za tym nie prościej było wystąpić o tabliczkę zastępczą do WK :? a nie do producenta.

Było by łatwiej taniej, wygodniej i szybciej oraz bez kłopotu z masami :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po za tym nie prościej było wystąpić o tabliczkę zastępczą do WK a nie do producenta.

Było by łatwiej taniej, wygodniej i szybciej oraz bez kłopotu z masami

 

Z tym to się nie zgodzę, bo po co chodzić do WK po skierowanie (10 PLN) a potem na SKP i znowu wydatek 36 PLN. W serwisie nie będzie drożej a co orginalna TZ to orginalna na może czas oczekiwania będzie trochę dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nie będzie drożej a co orginalna TZ to orginalna na może czas oczekiwania będzie trochę dłuższy.

 

Szczerze to nie wiem czy w 14 dni się wyrobi z zamówieniem u dealera i odbiorem, a poza tym potem właśnie wychodzą akcje typu inne masy na TZ niż w DR. Z zastępczą TZ tego problemu nie ma, ale cóż każdy robi jak uważa za słuszne, jednak u mnie wszyscy idą do WK po decyzję nie zdarzyło mi się żeby ktoś zgłosił się na poprawkę z nową TZ od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - za 36 zł to ja od biurka nawet nie wstanę, a co dopiero, żebym Ci tabliczkę wyrobił ;)

A tak poważnie - u mnie ceny TZ znacznie większe no i czas faktycznie koło dwóch tygodni może wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - za 36 zł to ja od biurka nawet nie wstanę, a co dopiero, żebym Ci tabliczkę wyrobił

Od biurka nie trzeba wstawać, bo wystarczy w dziale części zamiennych zamówić TZ pod konkretny nr nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w cytrtrynce - u nas nowa TZ to dział homologacji - nie części zamiennych. I ceny raczej bardziej w stronę tego co koledzy mówią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo sprawa podobna:

 

Przyjeżdża na ustalenie danych (masy i ładowność) zarejestrowany w Niemczech MB D709. Tabliczka znamionowa nowa, niemiecka, na niej tylko 3500kg, natomiast w dowodzie rej. F1-6600kg, F2-3500kg. Na oryginalnej "starej" TZ jest 6600kg /stara TZ nieopatrznie wypadła właścicielowi z kieszeni/.

 

Jak określić DMC? Zrobić 3,5t, skoro już nawet na pierwszy rzut oka to co najmniej 6,5t...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.