Skocz do zawartości

Czy czytasz raporty z CEPIKU


IVVO

Czy czytasz raporty z CEPIKU  

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z rozgorzałym tomatem o raportach z CEPIKU chciał bym się dowiedzieć, czy tylko ja jestem taką niereformowalną jednostką negatywnie nastawiony do nich czy też inni tak jak ja podchodzą do nich " na luzie" Pozdro. Dlaczego ta ankieta gdyż sama zasada raportu jest troszeczkę nie jasna, w większości firm komputer z systemem rejestrującym jest traktowany jak " święta krowa" -rejestruj i nic nie ruszaj , nic nie ściągaj. Raport to nic innego jak "skrócona" paczka którą wysyłamy. Najlepiej to opisał "bogusław" ściągnij, kliknij, a się otworzy - plik XML i co dalej.... zobaczysz w zależności od edytora strzałeczki dupeczki itd. Po co ściągać raporty jak moim zdaniem wystarczy, aby na stronie CEPIKU przy paczce widniało OK lub BŁĄD. Może ktoś z MSWiA zauważy ten problem i sprawa ściągania bezsensownych raportów się skończy. Dla mnie nie stanowi to problemu, ale przypuszczam i wielu "starszym" kolegów podchodzi do tego bardzo sceptycznie. Proszę głosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej do nich nie zaglądałem bo też uważałem że skoro jest info " Poprawnie przekazane do CEP" to wszystko jest ok.

Tylko muszą dać się pobrać, bo jak na razie to bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jesteś jedyny. Ja również byłem przekonany, że informacja o poprawnym przekazaniu sprawę załatwia. Sądzę, że za nasze pieniądze, które my im zbieramy i przekazujemy, powinno się nam życie uprzykrzać w stopniu jak najmniejszym a tu niespodzianki, choćby z javą, raportami... Sądzę, że cały ten system działa po polskiemu i nie ma tam nikogo kto miałby wizję poprowadzenia tej bazy i zarządzaniem tymi informacjami z głową. Gdyby te informacje były rzetelnie opracowywane to nie sądzę żeby nie można było poinformować poszczególnej stacji o błędnym przesyłaniu danych. Ostatecznie SKP w kraju jest ok 4000, gdyby jednej osobie zlecić nadzór nad poprawnością przekazania danych to w ciągu 22 dni roboczych i ośmiogodzinnym dniu pracy osoba ta musiała by wykonać 23 telefony dziennie żeby obdzwonić każdą stacje i poinformować o błędzie. Czy to dużo aby baza danych była rzetelna? Nie mnie oceniać, w dalszym ciągu sądzę, że jest to byt dla bycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że za nasze pieniądze, które my im zbieramy i przekazujemy, powinno się nam życie uprzykrzać w stopniu jak najmniejszym a tu niespodzianki, choćby z javą, raportami...

Też uważam że za grube miliony jakie na to poszły to CEP powinien śmigać a nie mulić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej do nich nie zaglądałem bo też uważałem że skoro jest info " Poprawnie przekazane do CEP" to wszystko jest ok

Ja uważałem podobnie. Zrestą cały ten zapis raportu jest nie zrozumiały dla przecietnego Kowalskiego, który ma niewiele wspólnego z informatyką. Raport powinien w sposób jednoznaczny wskazywać, czy jest wszystko OK czy nie a nie jak jest teraz, że trzeba szukać jakichs literek wsród różnych dziwnych znaków znanych tylko informatykom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał bym się dowiedzieć,

 

Pozwoliłem sobie lekko zmodyfikować Twoją ankietę, mam nadzieję, że się nie gniewasz :)

 

I również oddają głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I również oddają głos.

Psuj nie wiedziałem gdzie ukryć wyniki jak byś mógł to był bym wdzięczny - będzie ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie lekko zmodyfikować Twoją ankietę,

No i teraz wychodzi na to że źle oddałem głos :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wydział Komunikacji poinformował nas ,ze przyszło pismo z Warszawki o nie zgodnościach - stacja ma w cep 11 a w programie 011 i nagle jest źle - komunikat ,że przeszło poprawnie , a żeby sprawdzić czy tak naprawdę jest to należy wejść w raport -w który przez cały dzień nie mogłem .Więc o czym my tu mówimy ,wielkie pieniądze na tą idą i co chwila ktoś coś stwierdza ,to co tyle czasu było dobrze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem gdzie ukryć wyniki

 

spox

 

No i teraz wychodzi na to że źle oddałem głos

 

Namieszałam trochę proszę jeszcze raz głosować w nowej ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.