Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 536
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    92

  • slawek78

    30

  • blakop

    21

  • adam1501

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skoro jesteśmy przy "gazie" to taka informacja:

 

Informacja w sprawie możliwości samodzielnego tankowania LPG

 

4 września 2013 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 7 sierpnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie projektowania, wytwarzania, eksploatacji, naprawy i modernizacji specjalistycznych urządzeń ciśnieniowych (Dz. U. poz. 1019).

 

Oznacza to możliwość samodzielnego tankowania pojazdów LPG po upływie 14 dni od ogłoszenia ww. rozporządzenia, czyli od 19 września 2013 r.

 

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2013/1019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dodatkowe to jakie? Okresowe? Innego nie ma ;)

Michale jeżeli nie ma takiego badania w dodatkowym ani w okresowym to zgodnie z czytelnością naszych przepisów :D pozostaje zapis pozycji 7 z cennika gdzie to badanie jest umieszczone. Ustaliliśmy :) , że nie są to warunki dodatkowe czyli, z tego zapisu wynika, że musi to być pozostała czynność (inna czynność) przeprowadzana na SKP. Dlatego też uważam, że w rodzaju badania na zaświadczeniu powinien pojawić się zapis Pozostałe Czynności lub Inna Czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też uważam, że w rodzaju badania na zaświadczeniu powinien pojawić się zapis Pozostałe Czynności lub Inna Czynność.

Albo inna czynność badania technicznego :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie... :D

 

?

 

0.2 g) Niezgodność parametrów technicznych pojazdu z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych lub z obowiązującymi przepisami homologacyjnymi

 

Rozporządzenie o warunkach technicznych -

 

Zał. 9

§ 10. Pojazd zasilany gazem może być używany po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym przewidzianej odrębnymi przepisami.

 

 

U nas jest tak:

Klient nie ma wpisu gaz ale ma homo i f-rę, o TDT na zbiornik nie wspomnę - UD

Klient nie ma wpisu gaz ale nie ma homo i f-ry, lub nie chce ich okazać (ma takie prawo, to nie są dokumenty obowiązkowo wymagane podczas OBT) - UI z paragrafu podanego powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dodatkowe to jakie? Okresowe? Innego nie ma ;)

Michale jeżeli nie ma takiego badania w dodatkowym ani w okresowym to zgodnie z czytelnością naszych przepisów :D pozostaje zapis pozycji 7 z cennika gdzie to badanie jest umieszczone. Ustaliliśmy :) , że nie są to warunki dodatkowe czyli, z tego zapisu wynika, że musi to być pozostała czynność (inna czynność) przeprowadzana na SKP. Dlatego też uważam, że w rodzaju badania na zaświadczeniu powinien pojawić się zapis Pozostałe Czynności lub Inna Czynność.

 

 

Czyli jeśli na egzaminie masz autobus miejski a masz sprawdzić warunki dodatkowe dla a.szkolnego to możesz zrobić rodzaj badania; inne czynnosci, wykreślić punkt 1 i 2 i sprawdzić tylko warunki dodatkowe dla szkolniaka kasując go 41zł ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli na egzaminie masz autobus miejski a masz sprawdzić warunki dodatkowe dla a.szkolnego to możesz zrobić rodzaj badania; inne czynnosci, wykreślić punkt 1 i 2 i sprawdzić tylko warunki dodatkowe dla szkolniaka kasując go 41zł ?????

Nie, bo sprawdzenie warunków dodatkowych dla autobusu szkolnego jest zawarte w badaniu okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dodatkowe to jakie? Okresowe? Innego nie ma ;)

Michale jeżeli nie ma takiego badania w dodatkowym ani w okresowym to zgodnie z czytelnością naszych przepisów :D pozostaje zapis pozycji 7 z cennika gdzie to badanie jest umieszczone. Ustaliliśmy :) , że nie są to warunki dodatkowe czyli, z tego zapisu wynika, że musi to być pozostała czynność (inna czynność) przeprowadzana na SKP. Dlatego też uważam, że w rodzaju badania na zaświadczeniu powinien pojawić się zapis Pozostałe Czynności lub Inna Czynność.

 

 

Czyli jeśli na egzaminie masz autobus miejski a masz sprawdzić warunki dodatkowe dla a.szkolnego to możesz zrobić rodzaj badania; inne czynnosci, wykreślić punkt 1 i 2 i sprawdzić tylko warunki dodatkowe dla szkolniaka kasując go 41zł ?????

Wyrwałeś nie ten kontekst wypowiedzi. Mój post tyczy się rodzaju badania przy haku, który prowadzimy równolegle.

Natomiast odpowiadając na Twoje wątpliwości, to jeżeli masz zbadać autobus szkolny to wykonujesz badanie okresowe dla takowego pojazdu (badanie okresowe dla autobusu szkolnego). W trakcie tego badania masz sprawdzić wszystko to, czego wymagają warunki techniczne dla takiego pojazdu. Nie ma tu mowy o badaniu dodatkowym a tylko o warunkach dla autobusu szkolnego, które obowiązują Cię przy takim badaniu oprócz standardowych warunków dla autobusu. Jak podstawią Ci pojazd miejski a masz zrobić BT jak dla szkolnego to wszystkie warunki, których nie spełnia będą przesłanką do negatywnego wyniku badania. Możesz otrzymać jeszcze wariant badania po zmianach konstrukcyjnych. Czyli podstawią Ci autobus miejski i powiedzą, że jest przebudowany na szkolny. Wówczas masz wykonać badanie dodatkowe po zmianach konstrukcyjnych, które w swoim składzie badanie okresowe. Znów jak nie spełnia warunków dla szkolnego to wszystkie warunki, których nie spełnia są usterkami, które powodują, że badanie kończy się wynikiem negatywnym.

Musisz wiedzieć dokładnie czego chce egzaminator. Jeżeli nie jesteś pewny lub nie zrozumiałeś o co pyta, to nie bój się i ustal dokładnie o co chodzi. Wówczas będziesz miał jasną sytuację jaki zakres badania musisz wykonać i o czym rozmawiać z egzaminatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wystawianiu zaświadczenia Adr w punkcie gdzie wpisuje badanie cysterny data ważności to jest ta co jest na 6 lat, a data najblizszego badania to data badania pośredniego tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wystawianiu zaświadczenia Adr w punkcie gdzie wpisuje badanie cysterny data ważności to jest ta co jest na 6 lat, a data najblizszego badania to data badania pośredniego tak?

 

Następny termin badania technicznego wpisujesz taki jak w DR, bo tam wpisujesz następny termin OKRESOWEGO badania. Natomiast ważność badania cysterny, wpisujesz datę badania pośredniego (która moze być identyczna z datą okresowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po egzaminie praktycznym w dniu dzisiejszym -wynik pozytywny :-D .Pytanie które wylosowałem dotyczyło wszystkiego o oponach, czyli rodzaje, oznaczenia itp. Teraz oczekiwanie na papiery z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po egzaminie praktycznym w dniu dzisiejszym -wynik pozytywny :-D .Pytanie które wylosowałem dotyczyło wszystkiego o oponach, czyli rodzaje, oznaczenia itp. Teraz oczekiwanie na papiery z TDT.

 

 

No to szczere gratulacje :)!!!!:)

 

Możesz opisać gdzie zdawałeś ??/ jakie auta były, jakie pytania wylosowali , wiesz podpowiedzieć innym na temat egzaminu, bo jest wiele osob, którzy to czytają i przygotowują sie pod egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać gdzie zdawałeś ??/ jakie auta były, jakie pytania wylosowali , wiesz podpowiedzieć innym na temat egzaminu, bo jest wiele osob, którzy to czytają i przygotowują sie pod egzamin.

Egzamin był w Poznaniu, samochody to podobno ciągle te same czyli autocysterna, autobus miejski, Polonez z gazem i auto komisji tym razem skoda favorit.Pytania oczywiście różne, musisz poszukać i poczytać trochę wyżej, były takie same.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylem w Luboniu poszło pozytywnie pytanie jakie były z tego co pamiętam:

praktycznie nikt nie wypełniał zaświadczeń tylko wszystko szło ustnie, żadne pytania nie trafiły się ze skierowanych przez organ kontroli ruchu a byłem gdzieś do godziny 12.30. Ja miałem pytanie z ADR miałem sprawdzić identyfikację i poprawność dokumentów do tego,a także tachograf i urządzenie służące do wyłączania i włączania obwodu elektrycznego w kabinie. Z dokumentów nie zgadzało się tylko zwalniacz i abs nie pasował do numeru podwozia był po prostu od innego auta poza tym wszystko było ok ale zadawali bardzo dużo dodatkowych pytań typu czy np. świadectwo dopuszczenia do przewozu adr jest konieczne przy badaniu (odpowiedz nie) i wiele innych także jak traficie na adr to wykujcie na blachę. Jak byłem to tylko jedna przede mną osoba zdała adr, wykujcie FL i będzie git. Pytania jakie były to z tego co pamiętam to: 1.Wszystkie oznaczenia na oponach opowiedzieć. 2. światła opowiedzieć oznaczenia na skodzie. 3. Badanie zawieszenia, układu kierowniczego na autobusie opowiedzieć co z czym się je.

4. badanie haka (widziałem że trzeba było podłączyć urządzenie do sprawdzania świateł.)

5. Nauczcie sie tez zadymienia parametry i sposób sprawdzenia, a także dla benzyny też było takie pytanie. 6. DUŻO pytań o adr nauczcie się na pewno dużo ludzi na tym nie zdawało nie pamiętam już co było. 7. gaz też był ale nie wiem co dokładnie. Więcej nie pamietam jak mi sie przypomni to napiszę. Ogólnie nikt nie wypełniał żadnych zaświadczeń co było bardzo dziwne, musicie coś kleić jak widzą że tak jest to wyciągają

Powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również do przodu :D w czwartek warszawa

pytanie: coś w tym stylu sprawdzenie organoleptyczne świateł

pozycyjne

stop

kierunkowskazy

awaryjne

przeciw mgłowe

itd. pełen luz egzamin trwał 4 minuty i radość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, moze moje pytanie wydaje sie glupie i dziwne ale prosze o szczera odpowiedz. Bylem. Na egzaminie w Poznaniu 19.09.po zadaniu pytan przez egzaminatorow i udzieleniu ja nie odpowiedzi egzaminator usmiechnal sie, stwierdzil ze nie ma wiecej pytan i uscisnal mi dlon. Ja w tym stresie nie dopytalem sie czy zdalem czesc praktyczna czy nie. W zwiazku z tym pytam. Czy egzaminatorzy podaja dlon kazdemu nawet jak nie zaliczy czy tylko tym ktorzy zalicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy egzaminatorzy podaja dlon kazdemu nawet jak nie zaliczy czy tylko tym ktorzy zalicza?

:)

Mnie podał za pierwszym razem jak nie zaliczyłem oraz za drugim jak zaliczyłem :)

Myślę że zaliczyłeś,ponieważ inaczej Pan egzaminator powiedziałby o tym :)

A tak na marginesie to jakie miałeś pytania i co odpowiedziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, z tym że jeszcze było : " gratuluję". :)

U mnie chyba też tak było 19.09.2013 w Poznaniu ale z tego stresu to naprawdę ciężko zapamiętać pozostaje tylko czekać na kwit aż przyślą wtedy będzie pewne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było odnośnie instalacji gazowej, oznaczeniach homologacyjnych, zgodność tabliczki na butli z otrzymanymi dokumentami i ustawianie świateł w pojeździe.

 

Przewodniczący powiedział, że usłyszał to co chciał usłyszeć, więc chyba było dobrze. Przez ten stres prawie nic nie pamiętam z egzaminu.

 

W dozorze w Warszawie nie chcą powiedzieć bo nie udzielają takich informacji telefonicznie.

Jak długo czeka sie na zaświadczenie z dozoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.