Skocz do zawartości

Błąd przy dodawaniu paczki


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę przyznać rację obu stronom. Pracuję na dwóch SKP i na dwóch różnych programach i nie mam pojęcia dlaczego dlaczego dla tego samego rodzaju BT (wypełnione identycznie wymagane pola) jeden wysyła go do CEPa, natomiast drugi wprost przeciwnie

 

Nie chodzi o rację ,tylko o to który program wysyła zgodnie z prawem dane z bt i jakie to mają być dane :?:

 

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=11200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 454
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    59

  • DARIO64

    48

  • firestorm

    29

  • Psuj

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zapomniałem dodać, OE nie ma tutaj nic do rzeczy :evil:

W przypadku programu TUVPOL to właśnie ma decydujące znaczenie, z tym, że musi to być kombinacja badania okresowego i pobrania OE.

Okresowe bez pobranego OE nie idzie do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku programu TUVPOL to właśnie ma decydujące znaczenie

No w tym programie mnie już nic nie zdziwi, ale sprawdzę to,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku programu TUVPOL to właśnie ma decydujące znaczenie

 

Pewnie złamię regulamin forum przedstawiając sytuację, jednocześnie podając nazwę programu. W czym rzecz, mianowicie kolega pracujący na xxx wykonał OBT osobówki 08-10-2013r (badanie poszło do CEPa), po kilku dniach tenże samochód uczestniczył w kolizji drogowej, w wyniku czego "stracił" DR, 31-10-2013r przyjechał na badanie pokolizyjne na pokwitowaniu z policji (badanie dodatkowe). I teraz ciekawostka, w pliku wygenerowanym przez xxx występuje badanie z datą 31-10-2013r ale NR. BADANIA jest z 08-10-2013r, czyli tego które zostało wysłane trzy tygodnie wcześniej :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, musiałby się On temu przyjrzeć, czy nie popełnił błędu, gdyż badanie dodatkowe nie powinno iść do Cepa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jakbyś na nim właśnie pracował...

Już się tu chwaliłem, że znam kilka programów, ten akurat uważam za przedpotopowy. Nie wysyłałem na nim Cepa, ale sprawdzę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, a nie masz takiej opcji w programie "sprawdź poprawność danych do CEP" przed wysłaniem?

Może problem tkwi w jakimś prozaicznym błędzie; a to format daty, a to na wyrost rodzaj badania dopiskami okraszony, może cyferek za mało tyczących dokumentu, może czegoś za dużo jest?

Poza tym od czasu do czasu bez OE należy przekazać do CEP "informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń (...)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, musiałby się On temu przyjrzeć, czy nie popełnił błędu, gdyż badanie dodatkowe nie powinno iść do Cepa ,,,

 

Wykonał dodatkowe a do CEPa poszło z przed trzech tygodni (okresowe drugi raz) z datą wykonania dodatkowego :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem jak to wygląda w Patronacie. Otóż każde badania okresowe mam zaznaczone do eksportu, natomiast przy generowaniu pliku do CEP przy OBT bez OE pojawia się komunikat "false" i tak leci do CEPIK-u. Natomiast na raportach już tych badań brak. Tak mi się przynajmniej wydaje bo kiedyś szukałem jednego BT w CEP-ie, dla sprawdzenia. Jutro sprawdzę jeszcze raz i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle obstawiam Jego błąd,

 

Nie próbuję źle oceniać programu, ale pewne zapisy powinny iść z automatu bez względu na ustawienia programu. Jutro sprawdzę co dokładnie kolega wpisał w rejestr i z jakiego powodu to badanie poszło do CEPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, a nie masz takiej opcji w programie "sprawdź poprawność danych do CEP" przed wysłaniem?

Może problem tkwi w jakimś prozaicznym błędzie; a to format daty, a to na wyrost rodzaj badania dopiskami okraszony, może cyferek za mało tyczących dokumentu, może czegoś za dużo jest?

Czyli zawsze ma się tak dziać kiedy wykonuję OBT bez pobierania OE? :shock:

może jednak tak to już jednak nie fantazjuj... :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdziłem swój raport z CEPiKu /jw/ i sprawdziłem też paczkę z tej wysyłki.

Nie mam tam ani tego wspominanego badania ani też żadnego badania jeśli pobranie OE nie było zaznaczone.

 

Potwierdzam, w tym programie jest dokładnie jak mówisz.

Nie wnikam, które rozwiązanie jest poprawne, bulwersuje sam fakt, że nie jest jednakowo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w tym programie jest dokładnie jak mówisz

 

Dzięki Janusz!

Ja oczywiście nie miałem żadnych wątpliwości ale rozwiewa to te niedorzeczne sugestie o jakichś "prozaicznych błędach"... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko z racji niedorzecznych sugestii prozaicznych błędów oraz fantazji,

czy byłbyś uprzejmy po swojemu nazwać dlaczego stacja nie przekazywała/przekazuje danych... wszystkich podległych przekazaniu danych??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko z racji niedorzecznych sugestii prozaicznych błędów oraz fantazji,

czy byłbyś uprzejmy po swojemu nazwać dlaczego stacja nie przekazywała/przekazuje danych... wszystkich podległych przekazaniu danych??? :)

 

Nie muszę...

Każdy paczkę mam potwierdzoną raportem "Poprawnie przekazano" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę...

Każdy paczkę mam potwierdzoną raportem "Poprawnie przekazano" :-P

 

Co nie znaczy, że dane w niej zawarte są prawidłowe i nie ma błędów :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że dane w niej zawarte są prawidłowe i nie ma błędów :razz:

Nie skumałeś ironii... nie ja użyłem tego argumentu jako pierwszy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssl_error_handshake_failure_alert

ukierunkowuje w poszukiwaniu problemów odnośnie:

 

Komunikat zanim wpiszemy PIN do karty:

 

1. Brak karty w czytniku / źle włożona karta do czytnika (wyjmij i włóż ponownie kartę).

2. Źle podłączony czytnik kart (odłącz go i podłącz do innego gniazda USB)

3. Brak modułu zabezpieczającego w przeglądarce Mozilla Firefox (w wolnej chwili napiszę jak dodać moduł, na ta chwilę tel. do service desk)

 

Komunikat po wpisaniu PIN-u do karty:

1. Należy zmienić PIN do karty na chwile np. na 1111 a później ponownie na swój PIN.

2. Należy ustawić etykietę certyfikatu w oprogramowaniu do obsługi karty.

 

Najlepiej jednak skontaktować się z HelpDesk aby ocenili, która z tych wersji u Ciebie wystąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.