Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno jest pewne :) Dzięki zmianom w przepisach zasadniczo zwiększyła się aktywność uczestników forum :-D

Nie ma dziwne!

Zmiany obowiązują od 31.12.2013, i nie wiem czy napewno, każdy w tym dniu wykonał BT zgodnie z tymi zmianami.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedno jest pewne :) Dzięki zmianom w przepisach zasadniczo zwiększyła się aktywność uczestników forum :-D

Nie ma dziwne!

Zmiany obowiązują od 31.12.2013, i nie wiem czy napewno, każdy w tym dniu wykonał BT zgodnie z tymi zmianami.... :cool:

Raczej od 01.01.2014.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piszemy liczniki w autach a w przyczepach (naczepach), ciągnikach rolniczych co piszemy "nie dotyczy" czy "X" czy co tam jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytam i sam nie wierzę że w takiej sprawie jest wielkie poruszenie. Chyba każdy z nas zna znaczenie słowa "oraz" i tyle. Bardziej bym zaczął się zastanawiać nad przebiegiem Dajmy na to że jutro przyjedzie klient i w samochodzie na OBT ma przebieg np 145 000 km a za rok przyjedzie z przebiegiem mniejszym i co notujemy tylko przebieg i nie wnikamy dlaczego jest mniejszy? Czy może ma to wpływ na wynik badania? A może klient będzie co rok jeździł na inną stację bo nie mamy wglądu jaki przebieg miał zanotowany na poprzednim bdaniu przeprowadzonym na innej SKP.

 

Co do kraju rejestracji to też mowa o REJESTRACJI - jest zarejestrowany bo przyjechał na OBT (zarejestrowany w Polsce PL / Sprowadzony wpiszę kraj rejestracji za granicą bo w PL jeszcze nie zarejestrowany)

 

PS> WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWY ROK <

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że jutro przyjedzie klient i w samochodzie na OBT ma przebieg np 145 000 km a za rok przyjedzie z przebiegiem mniejszym i co notujemy tylko przebieg i nie wnikamy dlaczego jest mniejszy?

Broń dostaniemy i będziemy aresztować ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że jutro przyjedzie klient i w samochodzie na OBT ma przebieg np 145 000 km a za rok przyjedzie z przebiegiem mniejszym i co notujemy tylko przebieg i nie wnikamy dlaczego jest mniejszy?

Broń dostaniemy i będziemy aresztować ,,,

Marzenie ściętej głowy ::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od 01.01.2014.

Zgodnie z naszymi zobowiązaniami a UE powinny obowiązywać od 31.12.2013, natomiast rzeczywiście, zgodnie z roporządzeniam 01.01.2014...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenie ściętej głowy

Bo nie lubię takich pytań, my mamy stwierdzić jaki jest stan licznika w dniu badania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy stwierdzić jaki jest stan licznika w dniu badania
Dokonać odczytu w dniu badania. Bardzo dobry przepis uniemożliwiający zarzucanie nam, że podbiliśmy oszustwo. Odczytujemy stan licznika przebiegu i to wpisujemy. A czy jest to faktyczny przebieg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie piszemy nic (zostawiamy puste pole)

Pustych pól w dokumentach nigdy sie nie pozostawia i na pewno trzeba będzie cos tam wpisać, ja jestem za opcją XXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie lubię takich pytań, my mamy stwierdzić jaki jest stan licznika w dniu badania ,,,

Kolega Miki_81, już myśli przyszłościowo :) Bo rzeczywiście jeśli za rok na OBT okaże się że pojazd będzie miał mniejszy przebieg niż rok wcześniej :? A w tabeli jest ten zapis:

 

7.11. Licznik prze-biegu, jeżeli występuje Kontrola organoleptyczna. a) Wyraźne oznaki manipulacji (oszustwo). UD UI b) Wyraźnie nie działa. UD UI

Zmuszają nas do zabawy w detektywów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustych pól w dokumentach nigdy sie nie pozostawia i na pewno trzeba będzie cos tam wpisać, ja jestem za opcją XXX.

To w tym wypadku według mnie powinno się wpisać "NIE DOTYCZY" :)

Zgodnie z objaśnieniem do zaświadczenia:

 

7) O ile dotyczy

 

będziemy wpisywali UD jak przebieg w ciągu roku zmaleje i będzie OK :)

Też prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cytowany przez Was przepis "...w § 4 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”;..." dotyczy badania dodatkowego dla pojazdu ADR, a nie dla każdego BO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy badania dodatkowego dla pojazdu ADR, a nie dla każdego BO.

 

Chyba sobie jaja robisz. Jak może dotyczyć ADR skoro jest mowa o wpisie do DR? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy badania dodatkowego dla pojazdu ADR, a nie dla każdego BO.

A to czemu????

Bo według Twojego rozumowania 4.1 4.2 4.3 4.4 dotyczy tylko ADR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czytać dziś nie potrafię albo cały paragraf 4 dotyczy badania technicznego dla ADR. Jeżeli upieracie się na zaświadczenie to chyba na podstawie §6, którego zmiana do takiej formy "...„2) wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czytać dziś nie potrafię albo cały paragraf 4 dotyczy badania technicznego dla ADR

 

Chyba jednak nie potrafisz. Wyjaśnij mi jak badanie ADR wpisuje się do DR :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czytać dziś nie potrafię albo cały paragraf 4 dotyczy badania technicznego dla ADR.

No to ten też????

§ 4.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marek1,nie wiem dlaczego człowieku z cały czas z niczego robisz problem.

Jeśli taki jesteś w domu jak na tym forum to wyrazy współczucia!

Zrozum człowieku że ma być wystawiane zaświadczenie bo każdym badaniu i tak ma być!W całej Unii wystawia się takie zaświadczenia i nikt nie biadoli jak Ty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.