Skocz do zawartości

Akumulator


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje nowego akumulatora dobrej firmy , co polecacie , moze ktoś kupił jakieś badziewie i się naciął , chciałbym być polakiem mądrym przed szkodą [ do osobówki ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony polecam Centrę Plus.

Sam mam i u znajomych montuję. Spisują się bez zarzutu.

Prowadząc niedawno jeszcze sprzedaż akumulatorów to właśnie Centry plus i Five Stary najrzadziej wracały na reklamację.

Najczęściej Jenox'y (wyciek elektrolitu) i ZAP'y.

 

Odradzam kupowania akumulatorów w supermarketach. Mój były dostawca kierował do nich te ich partie , które leżały w magazynach lub na półkach sklepowych sporo czasu.

No Comments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest jeszcze centra futura

 

i stałem się jej nowym użytkownikiem - mam 2 tygodnie ale kręci elegancko nawet w te mrozy.

 

cenowo też nie najgorzej - BOSCH dużo droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Five Stara, osobiście użytkowałem akumulator tej firmy,sprawował się bez zarzutu dobrych kilka lat, dopuki go nie pożyczyłem rodzinie( wykończyli mi go, nie chcieli się nawet przyznać co zrobili, kuzyn to po prostu antytalent techniczny) z rodziną to się dobrze wychodzi tylko na zdjęciu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Koledzy możecie mi powiedzieć jak odczytać datę produkcji z akumulatora Varta, mam taki w samochodzie sprowadzonym 5 lat temu i jestem ciekaw kiedy go zamontowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam już pare lat centrę plus i mogę ją śmiało polecić. Wysoka jakość za rozsądne pieniadze. Warto więć poszukać - nie wierzę, że w takim mieście jak Bydgoszcz nikt nie sprzedaje produktów Centry.

Ale radzę szerokim łukiem omijać różne hipermarkety (tam nawet zakup akumulatora znanej firmy to loteria - gdyż producenci kierują do marketów akumulatory o niepewnej jakości, które nie spełniaja norm określanych przez producentów pojazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

"Rz": Akumulatory zdrożeją przed zimą

(Rzeczpospolita, aj/25.10.2006, godz. 07:02)

 

Z początkiem listopada zaczną drożeć akumulatory samochodowe - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". To skutek wzrostu notowań wykorzystywanego w nich ołowiu na światowych giełdach. Ceny metalu są najwyższe od roku.

 

- Przed rokiem tona ołowiu kosztowała około 970 dolarów. Ostatnio jej cena sięgnęła 1600 dolarów, czyli wzrosła o 65 proc. Podwyżki są nieuniknione i można się spodziewać, że od listopada akumulatory w sklepach zdrożeją o około 10 proc. - powiedział "Rz" Krzysztof Paulus, wiceprezes ZAP Sznajder Batterien, jednego z dwóch największych obok poznańskiej Centry producentów akumulatorów w Polsce.

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Z tego, co się orientuję, producenci akumulatorów w sposób zupełnie dowolny znakują datę produkcji (każdy wg. innego systemu) - nie ma tu jednolitej metody, tak jak np. z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.Czy może ktoś powiedzieć jakiej mocy powinien być akumulator do merca s500 w140 .Stary ma 95Ah i 800A i przestał dawać prąd na starter,po włożeniu nowego o mocy 80Ah i 720A starter nadal nie reaguje,choć wszystko inne działa i stary akumulator po naładowaniu prostownikiem auto zapala,czy żeczywiście nowy akumulator jest za małej mocy czy należy szukać przyczyny gdzie indziej.Dzięki-pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy pomimo tego że słabszy powinien spokojnie zakręcić Twoją maszyną , ja bym postawił na rozrusznik ,pewnie szczotki albo jakaś tulejka ale to już dowiesz się po wymontowaniu. Poza tym warto co kilka lat wyjąć rozrusznik i oddać go do elektryka na przegląd ,bo czasem jak już przestanie kręcić całkiem na naprawę jest już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki,właśnie ładuję stary na ostatnią próbę,jeśli odpali,to potwierdzi się Twoja opinia,nawiase mówiąc nigdy bym nie pomyślał że trochę mniejszy akumulator ma takie znaczenie .Dzięki

 

[ Dodano: 21-12-2010, 21:51 ]

Janusz 1971 dzięki serdeczne za podpowiedż,tylko że po naładowaniu starego aku,rozrusznik kręci i samochód zapala,tylko że on się szybko rozładowuje,po zgaszeniu silnika ,po kilku minutowej jeżdzie ,starter nie reaguje,czyli chyba nie jest to rozrusznik,naprawdę nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo faktycznie będziesz musiał zastosować akumulator o większej pojemności oraz co ważne prądzie rozruchowym, przynajmniej takich jak oryginalny ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Dzięki serdeczne Wszystkim za pomocne rady,sprawdzając po kolei od akumulatora okazało się jednak że to elektromagnes w rozruszniku,jest już wszystko ok,gablota pali z pierwszego strzału.Dzięki-pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.