Skocz do zawartości

Zagineła umowa Kupna-Sprzedaży


bruno

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym roku zakupiłem motor na umowę kupna sprzedaży zaraz opłaciłem podatek w US i OC.Że był do drobnego remontu nie rejestrowałem go bo wyszedł przegląd techniczny.

W tym czasie miałem przeprowadzkę mieszkania i w tym czasie zagineła mi umowa kupna.

Teraz chciałem go zarejestrować,ale nie ma tej nieszczęsnej umowy i nie ma już kontaktu ze sprzedającym.Czy w komputerach Wydziału Komunikacji mają jakieś dane że sprzedający go wyrejestrował a ja (moje pełne dane) go zakupiłem? Co robić?Mam dowód rejestracyjny na poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli on już go zgłosił do wyrejestrowania to nie będzie problemu. Panie z WK sprawdzą w teczce pojazdu i CEPIK, jeśli jest z tego samego powiatu, a jak nie to teczka dotrze po zgłoszeniu przez ciebie. Powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli on już go zgłosił do wyrejestrowania to nie będzie problemu. Panie z WK sprawdzą w teczce pojazdu i CEPIK, jeśli jest z tego samego powiatu, a jak nie to teczka dotrze po zgłoszeniu przez ciebie. Powinno być dobrze

Jest to nieprawda! I nie ma czegoś takiego, jak przesyłanie teczek. :shock:

 

bruno, jeśli zgubiłeś umowę, musisz wraz z poprzednim właścicielem zrobić duplikat tej umowy - bez tego nie zarejestrujesz pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sam taką umowę napisał i podpisał się za sprzedającego to ktoś to sprawdza?

Jeśli tak to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sam taką umowę napisał i podpisał się za sprzedającego to ktoś to sprawdza?

Kolego bez obrazy ale miej szacunek do tego FORUM.

nie ma już kontaktu ze sprzedającym
Jeśli tak to jak?
Umowę miałem tylko z jednym z tym gościem co jego dane są w dowodzie rejestracyjnym.
musisz wraz z poprzednim właścicielem zrobić duplikat tej umowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruno - a daleko masz do tego sprzedającego? Może wystarczy podjechać, flaszkę postawić i duplikat umowy spisać. A może wystarczy napisać list z prośbą o kontakt...

 

Z innych legalnych rozwiązań to ustalenie prawa własności w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sam taką umowę napisał i podpisał się za sprzedającego to ktoś to sprawdza?

Jeśli tak to jak?

 

 

Trafia mnie jak czytam coś takiego.

Mam właśnie na tapecie takich cwaniaczków i dobrze się to dla nich nie skończy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie na tapecie takich cwaniaczków i dobrze się to dla nich nie skończy :evil:

 

Ciekawa jak do tego doszłaś... Kobieta intuicja? :evil:

 

Jakbyś nie miała czym się przejmować ,,,

 

Znudzona kobieta potrafi być okropna :x

 

8)

 

No a tak poważnie to co - przyznali się sami do to? Bo jak nie to niby jak chcesz im to udowodnić?

 

Bruno - pewne rzeczy alb się robi wg własnego uznania albo nie, ale nie dyskutuje się o nich publicznie... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo wiem, bo nigdy się takimi głupotami nie zajmowałem...

Wiesz - może dlatego, że nigdy nie miałem kompleksu "no to Pan z gminy wam teraz pokaże kto tu rządzi" :evil:

Przez naście lat pracy nigdy nie bawiłem się w potwierdzanie wiarygodności podpisów, ich kwestionowanie, sprawdzanie itd... To jest sprawa klienta i w razie Won za to będzie odpowiadał. Może też dlatego nigdy praca ta nie była dla mnie stresująca jak dla większości 8)

 

Dlatego pytam poważnie - skąd wiesz, że podpis na umowie był "nie ten". Jakiś inteligentny inaczej sam się przyznał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz, że podpis na umowie był "nie ten".

np. sprzedający A (dane w DR) zgłosił sprzedaż - nabywca B

potem B sprzedał C

a do rejestracji jest przedstawiana umowa A -> C

i zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do rejestracji jest przedstawiana umowa A -> C

i zonk

 

No to w ogóle umowa jest nie ta, a nie tylko podpis, a w temacie autorowi chodzi wyłącznie o podpis na konkretnej umowie (z tematu wynika, że nie ma pośrednich umów w tym wypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam poważnie - skąd wiesz, że podpis na umowie był "nie ten". Jakiś inteligentny inaczej sam się przyznał? :)

 

Któregoś dnia nie było CEP-a i nie miałam podglądu na pojazd. Ściągnęłam sobie umowę z poprzedniego urzędu ponieważ tam zgł. sprzed. było na jedną a ja miałam umowę na dwie osoby. A kto ma oczy to widzi różnicę w złożonych podpisach. Póki co wezwałam i zobaczymy co dalej.

 

 

A poza tym to nie ja jestem przecież od udowadniania czegokolwiek w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogłaś ściągnąć umowę dla własnej przyjemności to po jaką cholerę ja mam biegać po duplikat do gościa co nie mam z nim kontaktu telefonicznego?W mojej sprawie nie można ściągnąć takiej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruno, stonuj trochę. To Ty chcesz pojazd zarejestrować, więc na Tobie ciąży obowiązek przedstawienia wymaganych dokumentów. Z takim podejściem możesz niewiele załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogłaś ściągnąć umowę dla własnej przyjemności to po jaką cholerę ja mam biegać po duplikat do gościa co nie mam z nim kontaktu telefonicznego?

Ciekawe jak by Ci był winny pieniadze to też byłbyś taki leniwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogłaś ściągnąć umowę dla własnej przyjemności to po jaką cholerę ja mam biegać po duplikat do gościa co nie mam z nim kontaktu telefonicznego?

 

Bo wymaga tego prawo, a konkretnie art. 72 ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Poza tym jest różnica między ściągnięciem kopii umowy a dostarczeniem wymaganego oryginału.

 

W mojej sprawie nie można ściągnąć takiej umowy?

 

Nie można - Ty masz przedstawić oryginał dowodu własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogłaś ściągnąć umowę dla własnej przyjemności to po jaką cholerę ja mam biegać po duplikat do gościa co nie mam z nim kontaktu telefonicznego?W mojej sprawie nie można ściągnąć takiej umowy?

Ty musisz do rejestracji przedłożyć oryginał umowy - czy Ci się to podoba, czy nie - tak wynika z przepisów.

A Kiya te umowy ściąga z obowiązku, bo na pewno nie dla przyjemności.

 

Jak widać, szkoda czasu dla niektórych :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogłaś ściągnąć umowę dla własnej przyjemności to po jaką cholerę ja mam biegać po duplikat

Po to żebyś nauczył się szacunku do drugiej osoby.Jak to mówili w wojsku :Przez nogi do głowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogłaś ściągnąć umowę dla własnej przyjemności to po jaką cholerę ja mam biegać po duplikat do gościa co nie mam z nim kontaktu telefonicznego?W mojej sprawie nie można ściągnąć takiej umowy?

 

Nie dla przyjemności, tylko z obowiązku. A Twoim zakichanym obowiązkiem, jak pisali wyżej, jest przedstawienie ORYGINAŁU umowy zakupu a nie kopii.

Nikt za Ciebie tego problemu nie rozwiąże. Więc hamuj piętami z takimi textami chłopcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc hamuj piętami z takimi textami
padłem pod biurko po przeczytaniu. Ten tekst na stałe zagości w moim repertuarze :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma oczy to widzi różnicę w złożonych podpisach.

 

Naprawdę? Jesteś grafologiem?

Masz jeszcze jakieś ukryte talenty? :evil:

 

Ja np. za każdym razem podpisuję się inaczej - i co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.