Skocz do zawartości

Badanie Vat w nowym roku


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

- no dobrze odrzucili zaświadczenie i co... co dalej było???

ano tel.do WK i powiedziałem że zmieniły się przepisy , a Panie na to że powinien być taki zapis; VAT-1

Pojazd spełnia warunki określone w art.3 ust.2.pukt 1. z dnia 16,12,2010 r o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz transporcie drogowym Dz.U. z 2010r Nr.247.poz 1652 i dlatego tu się zakręciłem jak młody :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    30

  • Grzegorz Łódź

    26

  • Fredek

    22

  • mirek.g

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z tymi zaświadczeniami to tak nie do końca - w Norcomie można wydrukować "zwykłe" z wklejonym w uwagach Vat-em - i to nie zawsze przechodzi lub wydrukować Vat-owski i z nim nie ma problemu. Jedni robią tak a inni po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun darkdog, ale nie mam pojęcia co za panie tam masz! :hah:

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego uparły się akurat z tego dziennika?

Bo DARIO64 ładnie wkleił na jakich dziennikach bazujemy i ni ciu... :x tam nie ma takiego rocznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK siedzą cztery panienki i każda potrzebuje inny wpis :evil: i co :shock:
drukuj właściwą treść, tylko powiedz klientowi żeby szedł do okienka pani "Joli" :evil:;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK siedzą cztery panienki i każda potrzebuje inny wpis :evil: i co :shock:

Albo panienkom nadać numery, albo drukować cztery różne wpisy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam je wszystkie i będę musiał kierować klienta do odpowiedniego okienka :cool:

Zaraz zaraz. Z tego co pamiętam VATu do DR już wpisywać klient nie musi. Po co wy go ganiacie do WK? (nie mam przepisu pod ręką może ktoś zacytować?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam VATu do DR już wpisywać klient nie musi.

No to źle pamiętasz . W/g doniesień mediów miało nie być wpisów ,ale zapis w ustawie pozostał i pozostanie nadal.

 

[ Dodano: 20-02-2014, 16:33 ]

Mamy

5. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 2 pkt 1–4 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego prze-prowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu, zawierającego właściwą adnotację o spełnieniu tych wymagań.

Będzie

10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w

ust. 9:

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego

przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów,

potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę

stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią

adnotację o spełnieniu tych wymagań;

2) pkt 3 stwierdza się na podstawie dokumentów wydanych zgodnie

z przepisami o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to źle pamiętasz . W/g doniesień mediów miało nie być wpisów ,ale zapis w ustawie pozostał i pozostanie nadal.

Była gdzieś jakaś zmiana - jutro poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była gdzieś jakaś zmiana

Miała być przy okazji zmiany ustawy o rachunkowości o ile dobrze pamiętam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (...)
No to źle pamiętasz .
(...) o ile dobrze pamiętam .

- pogadali :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tee, marchewka zaszkodziła ? :lol:

Miało być tak jak napisałem, pamiętam ten szum medialny, tylko jak wyszło na papierze to okazało się co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
To mamy nową ustawę o VAT

 

Dobra to niech teraz ktoś wyłuszczy o co tam chodzi, bo szczerze to nie chce mi się tego czytać :razz: . Mam po prostu wstręt do czytania przepisów które nie powinny być przedmiotem zainteresowania SKP :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to niech teraz ktoś wyłuszczy o co tam chodzi, bo szczerze to nie chce mi się tego czytać :razz: . Mam po prostu wstręt do czytania przepisów które nie powinny być przedmiotem zainteresowania SKP

 

9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części

przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń

i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

 

10. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową

stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego

pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

Według mnie różnica polega na tym,że nie ma VAT-2.Ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie różnica polega na tym,że nie ma VAT-2.Ale mogę się mylić

No rzuca się w oczy jeden rząd siedzeń. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzuca się w oczy jeden rząd siedzeń.

 

Bo dla dwóch rzędów jest tu:

16. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może określić, w drodze rozporządzenia, inne niż określone w ust. 9 pojazdy samochodowe, o których mowa w ust. 4 pkt 2, uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika, wymagania dla tych pojazdów samochodowych oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, uwzględniając specyfikę ich konstrukcji oraz ich zastosowanie, a w przypadku pojazdów mających więcej niż jeden rząd siedzeń również wymóg, aby dopuszczalna masa całkowita była większa niż 3 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu jak dobrze rozumiem nie spełnia wymagań dla "nowego Vat'u"

czemu Radku skoro :)

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

[ Dodano: 16-03-2014, 13:07 ]

a wytlumaczcie mi ten zapis

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub.

co oznacza to lub :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub.

co oznacza to lub :razz:

 

LUB oznacza, że stosujesz punkt a) lub b), a nie oba te punkty łącznie.

 

Czyli:

 

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą: a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van

 

LUB

 

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą: b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

[ Dodano: 16-03-2014, 13:16 ]

czemu Radku skoro :)

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

Ale czytaj łącznie:

 

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą: b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

czyli dwa rzędy siedzeń - nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dwa rzędy siedzeń - nie spełnia.

no faktycznie :? teraz to będzie się działo :razz: matko normalnie masło maślane :( ja tu tak sobie pomyślałem że jeszcze z 20-cia razy powinni zmieniać te ustawy :shock: wtedy będzie wiadomo co i jak :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zdążą z tym

16. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może określić, w drodze rozporządzenia, inne niż określone w ust. 9 pojazdy samochodowe, o których mowa w ust. 4 pkt 2, uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika, wymagania dla tych pojazdów samochodowych oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, uwzględniając specyfikę ich konstrukcji oraz ich zastosowanie, a w przypadku pojazdów mających więcej niż jeden rząd siedzeń również wymóg, aby dopuszczalna masa całkowita była większa niż 3 tony.
Inaczej doki wypadną spod VAT-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.