Skocz do zawartości

wytyczne odnośniebadań technicznych w krakowie


MARCYŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co to osobiście nie znam takiego "ustawowego" obowiązku w przypadku wyniku negatywnego.

No rzeczywiście, wyszła mi tu nadinterpretacja niegorsza niż krakowskiego WK \

 

Na wniosek posiadacza pojazdu, w przypadkach gdy istnieje taka możliwość, wydawany jest mu wydruk potwierdzający wynik pomiarów wykonanych podczas badania technicznego
Czyli gdy mam sprawną drukareczkę (a nie mam :x), gdy klient o to wnosi i bez względu czy wynik badania do P lub N się odnosi.

Chce to ma!

Niesprawność drukarki na pewno nie jest przypadkiem "braku możliwości wydania" tylko niesprawnością urządzenia pomiarowego jeśli wchodzi w jego skład.

Więc tutaj, to już twoja nadinterpretacja :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • biker100

    11

  • MARCYŃ

    10

  • michal_k

    10

Top Posters In This Topic

Pocieszę kolegów z Krakowa , Wieliczka rozesłała takie same zalecenia

A my sobie siedzimy i opowiadamy jaka to bestia z tego Putina, robi co chce po prostu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że wszyscy diagności z Krakowa i Wieliczki potulnie będą realizować bezprawne "zalecenia" jaśnie Wam panującego urzędu? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, mnie nie boli wpisywanie wyników. Może przyjedzie czas, że ktoś kompetentny wyłuszczy w urzędzie problem. Kopał się z koniem nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, mnie nie boli wpisywanie wyników.

 

Wiem, ale chodzi o zasady. Każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu, a nie jaśnie pan urzędnik będzie Was straszył, że jak się nie zastosujecie do jego rozkazu to Wam uprawnienia pozabiera :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale chodzi o zasady. Każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu, a nie jaśnie pan urzędnik będzie Was straszył, że jak się nie zastosujecie do jego rozkazu to Wam uprawnienia pozabiera :razz:

Póki co, to ten "jaśniepan urzędnik" pisze takie pisma, które pomimo, że bezprawne to do momentu dementi, mają jednak moc prawną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Koledzy? Napisać skargę do przełożonego Pana Kuźmy?

Najpierw należy poinformować autora tego pisma (bo chyba tego nie wie), że wymyślił coś, czego nie przewidziały jeszcze przepisy o badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba tego nie wie
moim zdaniem bardzo dobrze wie, tylko nie do końca wie w jakim zakresie wytyczne może wydawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej gupi nie wiem po co komu pozytywne wyniki, zakładając że tych na krakowskiej ziemi jest najwięcej.

Może to jakaś lewizna z tą całą ochroną środowiska... może ktoś dotację otrzymał... zrobić raport... opracować plan...

A może poszło w świat, że... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołomin to przerabiał z pińć lat temu. Jak zapłaci starosta za papier i tusz, serwis od drukarki czemu nie. Ale też musi zapłacić w sąsiednim starostwie bo tam nie drukują.

 

[ Dodano: 08-03-2014, 13:58 ]

a na dole zaświadczenia umieścić taki wpis

 

Art. 7.

 

Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al41, na dzień dzisiejszy minister zarządził drukowanie zaświadczeń do każdego BT, więc starosta jest kryty w sprawie dodatkowych kosztów :x

 

[ Dodano: 08-03-2014, 20:59 ]

Czyli co Koledzy? Napisać skargę do przełożonego Pana Kuźmy?
Ja pisał nie będę :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc starosta jest kryty w sprawie dodatkowych kosztów
no nie wiem aboz ale te dane z analizy to kartridż lub toner to w mig pożerają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sami oceńcie.

Oczywiście nic się nie stało, urzędnikowi wszystko wolno - to był tylko taki sondaż, mogliście nie wpisywać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nic się nie stało, urzędnikowi wszystko wolno - to był tylko taki sondaż, mogliście nie wpisywać ,,,

 

Nie przesadzaj. Przeprosił przecież. Mało kogo stać na taki gest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosił przecież. Mało kogo stać na taki gest...

 

Przeprosił, ale kto inny ;)

 

Ale dobrze, niech się następnym razem Pan Kuźma dobrze zastanowi zanim zacznie rozkazywać i straszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbuje z diagnostów i właścicieli SKP robić półgłówków. Najpierw nam się"zaleca do natychmiastowego stosowania" "każdorazowo" "wyniki pomiarów zamieszczać w pkt. 1 Uwagi - strona 2 zaświadczenia", po czy informuje się nas, że to była tylko sugestia vel prośba i tak naprawdę nikt nic od nas nie żąda. A nasze obawy i zaniepokojenie "straszeniem" było nieuzasadnione. Ktoś nie przemyślał tematu tylko puścił w eter pismo, po czym ktoś inny rakiem się z tego wycofuje twierdząc, że to nie tak miało zabrzmieć i że w ogóle to o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - czego oczekujesz? Masowych samobójstw w WK w Krakowie?? Bo nie bardzo kumam...

Napisałeś skargę do Prezydenta na owego Kuźmę?? Masz prawo (oczywiście nie obowiązek). Jak nie skorzystałeś z tego prawa, ani nie ucierpiałeś na tym głupim pierwotnym pisemku to w sumie o co Ci chodzi? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, oczekuje tego samego czego urząd ode mnie - rzetelności. Ja naprawdę uważam krakowski WK za dobrze zorganizowany i elastyczny. Łatwo mi idzie załatwianie spraw służbowych i prywatnych. Cieszę się z dobrej komunikacji pomiędzy mną a urzędem. Dlatego tym bardziej nie rozumiem jak można było wystosować zalecenia, które narzucały pewne (nieprawne) działania pod groźbą wyciągnięcia konsekwencji, po czym uznać , że to w sumie przejęzyczenie i wszyscy opacznie zrozumieli. Nie uważasz, że to robienie wody z mózgu. To tak jakby ktoś z premedytacją przywalił Ci w twarz, a później przeprosił za machanie ręką bo muchy odganiał.

 

Te zalecenia zostały wydane pod naciskiem WKŚ UMK. Tyle, że takie wpisywanie pomiaru zanieczyszczeń gazowych niewiele da, bo ani nie zostanie wyciągnięte do statystyk, ani nie odzwierciedli faktycznego stanu. A czy sprawi, że wyeliminuje się nieuczciwych? Przecież znając normy łatwo można wyniki zafałszować. Biorąc pod uwagę fakt, że w kwietniu odbędzie się spotkanie WK ze środowiskiem i służbami można było ustalić pewien sposób działania, wyczerpujący potrzeby WKŚ i wtedy wystosować dobrze uzasadnione pismo, a nie narzucać coś z góry. Bo teraz to było takie pokazywanie kto tu rządzi. Tylko po co?

 

Diagnostą jestem krótko, ale na pierwszy rzut oka wiedziałem, że coś z tym pismem jest nie tak. W takim razie osoby sprawujące nadzór nad SKP nie powinny mieć co do tego żadnych wątpliwości. Uniknęlibyśmy takich wyjaśnień jak te wystosowane prze p. Dyrektora. Czy się poskarżyłem? Nie, bo uprawnienia mi są potrzebne. Jak widać odpowiednie osoby nakreśliły problem w WK i sprawa została rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę uważam krakowski WK za dobrze zorganizowany i elastyczny.

 

Łódź i Kraków to dwa najgorsze Urzędy, z którymi przyszło mi współpracować. Pracownicy UM Kraków z którymi los mnie zetknął byli... no już nieważne. Ale kompromitowali się na forum WK nie raz 8)

 

Jak widać odpowiednie osoby nakreśliły problem w WK i sprawa została rozwiązana.

 

No więc po problemie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

widze ze temat ucichł więc jak wpisujecie wyniki analizatora spalin czy nie wpisujecie ???

i jak tym pokwitowaniem za brak badań trzeba jakis inny dokument wkoncu czy nie trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.