Skocz do zawartości

Nowe podstawy prawne VAT od 01.04.2014


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

abcs napisał/a:

Tylko powiedz mi jaki przepis o ruchu drogowym pomoże nam w odpowiednim zaklasyfikowaniu badanego pojazdu?

 

Cytat:

Dyrektywa :x

:lol:

:oops:

patrze i patrze na te dyrektywy na download OSDS i nic nie widzę :evil:,a wiem,że kiedyś widziałem :razz: .Damy radę po weekendzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    68

  • Marek1

    55

  • Grzegorz Łódź

    38

  • michal_k

    37

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam takie dziwne przeświadczenie, że diagności celowo nie dają tego przeznaczenia, jakby celowo chcieli zrobić właścicielowi pod górkę.

 

To rzeczywiście masz dziwne przeświadczenie bo ja zawsze daję VAN lub wielozadaniowy na OBT przed I rej. w PL właśnie żeby potem nie było problemów z Vatem :) warunek jeden jest taki że takie auto u nas występuje jako Van lub wielozadaniowy.

 

I jak trafi mi się auto sprowadzone na vat to dzwonię do WK żeby ustalić podrodzaj no i często okazuje się w sprowadzonych że jakiś diagnosta określił furgon i lipa nie ma Vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz mi jaki przepis o ruchu drogowym pomoże nam w odpowiednim zaklasyfikowaniu badanego pojazdu?
Dyrektywa :x

:lol:

:oops:

 

Nie wiem czy miałeś na myśli dyrektywę 2007/46/WE. Jeśli tak, to powiem, że o ruchu drogowym to tam nie ma, jest dużo o homologacji. Nie znalazłem tam nic o podrodzaju pojazdu. Jest sporo o rodzajach nadwozia. Czy zatem powinniśmy pojęcia rodzaju nadwozia i podrodzaju pojazdu traktować tożsamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko powiedz mi jaki przepis o ruchu drogowym pomoże nam w odpowiednim zaklasyfikowaniu badanego pojazdu?

 

Nie powinno się zdania zaczynać od A więc ale tu to jest odpowiednie :) A więc ;bierzesz DEFINICJE RODZAJU NADWOZIA z DzU 238 poz 2010 z 2005r. Potem POLSKIE NORMY -PN-89 S-02007 gdzie masz określoną charakterystykę pojazdu i nadwozia i dalej musisz sam określić

(porównać) co może być czym. Klasyfikowanie na podstawie przepisów prawa o ruch drogowym do podrodzajów określa właśnie DzU j/w. Dyrektywa Nas nie obowiązuje.To tak po krutce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nas oświeć tadeusz p., dlaczego skłaniasz do posługiwania się przepisami, które nie obowiązują?

Pisałem z pamieci ,chodzi o Normy ISO :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nas oświeć tadeusz p., dlaczego skłaniasz do posługiwania się przepisami, które nie obowiązują?

Pisałem z pamieci ,chodzi o Normy ISO :sad:

A Dz. U. 238 poz. 2010 z 2005 r.? Bo
Status aktu prawnego: uznany za uchylony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van od wielozadaniowego łatwo odróżnić,

;)

Poproszę Cię o podpowiedź.

Dam konkretną odpowiedź,

bo widzę że niektórzy prężą się że niby wiedzą ale jednak wprost nie potrafią odpowiedzieć. :-P

 

42) samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;

 

Ciężarowo-osobowy czyli wielozadaniowy.

liczba miejsc od 4 do 9...

Nie ma jednak takiego pojazdu który ma 4 miejsca i wszystkie są w jednym rzędzie!

Zapis w ustawie o VAT jest fikcją bo wielozadaniowy nigdy nie spełni tych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,piszę z pamięci, ale wiadomo o co chodzi.

 

To może warto odświeżyć wiedzę - zerknij na nowe rozporządzenie, w którym już definicji brak http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000407

 

[ Dodano: 05-04-2014, 07:08 ]

I jak trafi mi się auto sprowadzone na vat to dzwonię do WK żeby ustalić podrodzaj no i często okazuje się w sprowadzonych że jakiś diagnosta określił furgon i lipa nie ma Vatu.

 

A czemu? Może być VAT łącznie z określeniem nowego podrodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jaki okreslić vat dla navary? miał w dowodzie vat 4 2 rzedy siedzen to teraz nie będzie odliczł vatu? chyba że zrobi 1 rzad siedzen ze zmianami konstrukcyjnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navara z 2 rzędami nie spełnia na dzień dzisiejszy warunków Vat. Jak zrobi zmiany konstrukcyjne na 2 osobowy dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przerobi go na specjalny bo inaczej du.a z tyłu :D

I co proponujesz?

Pomoc drogową, bankowóz, warsztat czy może pogrzebowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi temat a tak się zastanawiam jak to od 1 kwietnia będę miał z loganem pickup i odliczeniem 100% od paliwa, akcesoriów, kosztów serwisowania itp.

Autko dwuosobowe (1 rząd siedzeń) i otwarta przestrzeń ładunkowa (800kg ładowności).

Trzeba coś zgłaszać do US? W celach prywatnych jest drugie autko nie wniesione na EŚT.

 

PS: sorki że zaczynam szukać i pytać na tym forum ale jak zacznę szukać gdzie indziej to pewnie i tak tutaj na końcu wyląduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT-1b - konieczne DBT i problem z przebiegami i innymi pierdołami z głowy. I nic nie musisz zgłaszać do US chyba, że "poproszą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Zastanawiam się nad drukiem VAT-26. Trzeba/nietrzeba.

 

Wiem że po zakupie autka robiłem DBT i zaświadczenie jest w dokumentach księgowej.

Tylko wtedy były inne formułki na drukach chyba. Znaczy się nowe DBT zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przerobi go na specjalny bo inaczej du.a z tyłu :D

I co proponujesz?

Pomoc drogową, bankowóz, warsztat czy może pogrzebowy? :)

 

 

Na jakiej podstawie pomoc drogowa, czy warsztat miałby mieć wpisaną adnotację VAT-1, czy też VAT-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad drukiem VAT-26. Trzeba/nietrzeba.
Jak zrobisz DBT VAT to nie.
Wiem że po zakupie autka robiłem DBT i zaświadczenie jest w dokumentach księgowej.

Tylko wtedy były inne formułki na drukach chyba. Znaczy się nowe DBT zrobić?

Stare zaświadczenia i wpisy oprócz VAT-1 straciły ważność. DBT pojazdu spełniającego nowe warunki musisz zrobić przy okazji OBT, jednak nie później niż 3 miesiące od 1 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo. Czyli księgowa racji nie miała bo myślała że stare DBT jest OK. Jutro trzeba zajechać na SKP i załatwić to od ręki.

Ostatnie pytanie - po tym DBT na nowych zasadach potrzebny jest wpis do DR przez WK czy wystarczy trzymać zaświadczenie z dokumentacją skarbową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie - po tym DBT na nowych zasadach potrzebny jest wpis do DR przez WK czy wystarczy trzymać zaświadczenie z dokumentacją skarbową?
Wpis jest potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet napisał/a:

Ostatnie pytanie - po tym DBT na nowych zasadach potrzebny jest wpis do DR przez WK czy wystarczy trzymać zaświadczenie z dokumentacją skarbową?

Wpis jest potrzebny.

i przy okazji stary Ci wykreślą,jeśli jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie pomoc drogowa, czy warsztat miałby mieć wpisaną adnotację VAT-1, czy też VAT-2?

Pojazdy specjalne mogą być używane do celów działalności gospodarczej bez takiego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.