Skocz do zawartości

wniosek poswiadczenia do tdt


Pułkownik

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy ktoś posiada przykładowy wypełniony wniosek poświadczenia zgodnosci urządzeń do tdt?

 

potrzebuje ściągawki bo chce w tym tygodniu już wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może macie gdzieś w dokumentacji taki wniosek wypełniony?

 

Ale co Ci po "obcym" wniosku jak każdy ma inny sprzęt i warunki lokalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci po "obcym" wniosku jak każdy ma inny sprzęt i warunki lokalowe?

 

mając ogólny zarys gotowca wprowadzi tylko swoje dane i :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce wyslac prywatna wiadomosc a zapisuje mi w do wyslania? a w wyslanych nic niema ,co jest grane?
będezie w wysłanych dopiero jak zainteresowany odbierze wiadomość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Nie odkładaj sprawdzenia SKP na ostatnią chwilę

 

 

W 2015 roku co druga (!) stacja kontroli pojazdów w Polsce musi dokonać tzw. sprawdzenia. Łącznie dla około 2150 SKP wygaśnie bowiem decyzja dotycząca poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych. To oznacza, że Transportowy Dozór Techniczny będzie miał ogrom pracy i nie warto odkładać procedury sprawdzenia na ostatnią chwilę.

W całej Polsce działa obecnie około 4350 stacji kontroli, z czego 60 procent to stacje podstawowe. Każda SKP co 5 lat musi przejść procedurę tzw. sprawdzenia. W 2015 roku będziemy mieli do czynienia z prawdziwą kumulacją, bo aż 2150 stacjom wygaśnie wspomniana wyżej decyzja.

Sprawdzenie wiąże się z wizytą inspektorów TDT, którzy mają do wykonania szereg czasochłonnych czynności. Dodatkowo ze wspomnianych 2150 stacji, aż 1024 mija termin w grudniu 2015. Przedstawiciele TDT w publicznych wypowiedziach zastrzegali już, że nie będą w stanie obsłużyć tak dużej ilości zgłoszeń w końcówce przyszłego roku.

Przypominamy zatem i apelujemy – jeżeli w 2015 roku Państwa stacja musi przejść procedurę sprawdzenia, to nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę, tylko z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem załatwcie tę sprawę. W skrajnych przypadkach, kiedy stara decyzja wygaśnie, a TDT nie zdąży wydać nowej, stacja kontroli straci uprawnienia do przeprowadzania badań technicznych. Dla każdej SKP oznacza to wymierne straty.

 

http://www.wsop.pl/nie-odkladaj-sprawdzenia-skp-na-ostatnia-chwile/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT " Dodatkowo ze wspomnianych 2150 stacji, aż 1024 mija termin w grudniu 2015. Przedstawiciele TDT w publicznych wypowiedziach zastrzegali już, że nie będą w stanie obsłużyć tak dużej ilości zgłoszeń w końcówce przyszłego roku. "

 

Pytanie, jak to było możliwe w grudniu 2010 ???

No chyba, że jest to kumulacja z kilku lat,,,

 

[ Dodano: 30-12-2014, 18:38 ]

Zna ktoś w ogóle SKP, która zafundowała sobie dopełnienie do 2015 po staremu, odbiór krótszy niż na 5 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś w ogóle SKP, która zafundowała sobie dopełnienie do 2015 po staremu, odbiór krótszy niż na 5 lat ?
Znam i wiem że się nie wyrobią że zmianami. Chyba wiedzieli i jeszcze się chcieli nachapać, bo biją co popadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż 1024 mija termin w grudniu 2015

Wiele stacji "musi" się określić co dalej - szczególnie tych podstawowych powyżej 3,5t - okręgowa czy podstawowa - mimo ważnego certyfikatu tracą go do końca 2015 - dla tego tak wiele Panowie z TDT bedą mieć roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają tylko B,T i nawet gazu nie robią.
- nie kumam dlaczego gazu nie i z czego to wynika, a można wiedzieć co robią w takim razie?

Poproszę o rozwinięcie.

Dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele stacji "musi" się określić co dalej

To akurat jasne jest dla mnie,,,

mimo ważnego certyfikatu tracą go do końca 2015 -

Czy jesteś pewien, że w roku np. 2012 otrzymali odbiór na 5 lat ?, bo ja myślę że okres ten powinien zostać skrócony,,,

 

[ Dodano: 31-12-2014, 12:28 ]

a można wiedzieć co robią w takim razie?

Badania określone w punkcie 1 uprawnień diagnosty, znasz czy zacytować ?,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien, że w roku np. 2012 otrzymali odbiór na 5 lat ?, bo ja myślę że okres ten powinien zostać skrócony

Na poprzedniej stacji - podstawowa powyżej 3,5 - do czerwca 2016 - ale...

dostali pismo z TDT iż tracą go 31/12/2015 w związku z wejściem w życie nowych przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.