Skocz do zawartości

Bez Tablic


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    43

  • blakop

    41

  • biker100

    39

  • max72

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

To Wy tam za ścianą dysputę prowadzicie i nic tu nie linkujecie! :foch:

 

Zapraszamy do dyskusji za ścianę :-P

Tylko że ten temat wyszedł nie zza naszej ściany.Biker ,podałeś linki w taki sposób że ludzie odczytują jakoby to wyszło od OSDS ,co jest nie prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałeś linki w taki sposób że ludzie odczytują jakoby to wyszło od OSDS ,co jest nie prawdą.
podałem link do dyskusji w pierwszym poście Natasza przytacza wyrok oraz link do niego żadnych praw w związku z powyższym sobie nie uzurpuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

czytałem ten wyrok z tydzień temu, oprócz tego że jest pisany mało zrozumianym językiem, wywnioskowałem z tego, iż zabranie uprawnień diagnoście przez WK (starostwo) było nie współmierne do jego "wykroczenia" i decyzja starosty została podważona.

póki co bez tablic z "N"

takie są moje wnioski, ale zapraszam do dyskusji - ponieważ mogę źle ten wyrok rozumieć.

 

pozdrawiam wszystkich kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ustawa o vat jest już pewien czas i nikt na górze nie ruszył d.. aby poprawić 996 więc nie liczył bym na wejście tego orzeczenia przed 2016 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już chyba na podstawie tego"orzeczenia" pani z WK poleciła diagnoście zmienić datę I rejestracj w kraju

na datę wystawienia PC na czerwone tablice, co nie jest zgodne z PORD art.81 pkt.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani z WK poleciła diagnoście

Czy u Was naprawdę pani z WK może polecić diagnoście cokolwiek niezgodnie z przepisami ?, bo u mnie nie. No chyba, że ani diagnosta, ani ta pani przepisów nie znają ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani ta pani przepisów nie znają ,,,

 

ale potrafią potrafią skłonić diagnostę do napisania bzdur , zresztą napisał to na odczepienie , dopiero jak właściciel stacji to zobaczył to się zaczął dym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyroku wynika, że diagnosta postąpił nieprawidłowo. Jednak na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że było to 2 tyg. po wejściu przepisów, które on zinterpretował inaczej niż powinien. Ponadto przewinienie jest niewspółmierne do poniesionych konsekwencji, gdyż w każdym zawodzie regulowanym zanim odbierze się uprawnienia są "żółte kartki" tj. upomnienia, nagany etc. W prawie każdym bo w zawodzie diagnosty niestety nie ma. Jednym słowem zrobił źle ale odebranie mu uprawnień zbyt rygorystycznue uderza w jego byt. Heh, a interpretacja SITK znów nie wzięta została pod uwagę przy sentencji wyroku. Po raz kolejny bo już raz twierdzili, że przyczepy lekkie powinny przechodzić okresowe BT.

Kolejna ich absurdalna interpretacja to kwestia niewydawania tablic czasowych na dojazd na BT.

Ciekaw jestem jak widzą dojazd naczepy, 4-osiowej wywrotki czy innego "ciężkiego sprzętu" na BT?

Oczywiście są odpowiednie lawety tylko można je policzyć na palcach jednej ręki w całej Polsce, a większość z nich ma odstępstwo od warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak widzą dojazd naczepy, 4-osiowej wywrotki czy innego "ciężkiego sprzętu" na BT?

Zapewne tak, jak się to odbywa w rzeczywistości ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem gdzie to przypiąć, więc może tu.

 

Jak robicie badania pojazdów w kwestii tablic?

 

Chodzi mi o taką sytuację - auto powiedzmy z Francji, ale "zjazdówki" ma Niemieckie i te ich żółte blachy.

 

1. Jakie numery wpiszecie na zaświadczeniu? Te z oryg.DR czy te zjazdowe?

2. Jaki dowód w tym układzie bierzecie pod uwagę do badania? Jaki wpiszecie?

 

Pytanie też do pracowników WK

 

Macie zaświadczenie, gdzie np. diagnosta wpisuje, że badanie na podstawie dowodu rejestr. nr (i tu nr tego francuskiego), ale nr Wam wpisuje ten niemiecki. Co wtedy robicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR musi być zgodny z tablicami. Dane do DIP możesz ustalić z innych wiarygodnych źródeł ( w domyśle Dr francuski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Twoim terenie by nie przeszło, że wpisujesz na badanie francuski DR, ale nr niemiecki podajesz, tak?

W pisuję w rejestr ten nr rej, który jest na pojeździe. Do niego musi być aktualny DR. Dowód francuski traktuję jako wiarygodne źródło danych. Wolno mi na podstawie:

Dz.U.996

Dział II Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 1. Dział określa sposób ustalania danych technicznych pojazdu, zwłaszcza dopuszczalnej ładowności lub dopuszczalnej masy całkowitej oraz liczby miejsc.

§ 2. 1. Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu (§ 1) należy w możliwie największym stopniu wykorzystywać dostępne informacje zawarte w takich źródłach, jak przepisy i dokumenty homologacyjne, dane producenta pojazdu, katalog marek i typów pojazdów homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach, a w indywidualnych wypadkach, inne wiarygodne publikacje i dokumenty, dotyczące danego pojazdu lub jego zespołów i elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie miałem takie przypadki i zawsze pisałem numery, które były w tym momencie na pojeździe plus DR do tych numerów. Mimo iż pojazd był importowany np. z Francji ale "czasowo zarejestrowany" w Niemczech, więc pisałem numery niemieckie i kraj poprzedniej rejestracji Niemcy. Cały DIP natomiast jak wspominał Markes. Żaden z magistratów tego nie zanegował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co klienci pokazują w WK...

Dla mnie mogą i jaskółkę przed okienkiem zrobić. :D

Generalnie diagnosta musi pamiętać, że przynajmniej raz w roku każda SKP w Polsce jest nagrywana. Co miałby powiedzieć na przesłuchaniu jeśli na kamerze będą numery z Niemiec a w rejestrze z Francji ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałby powiedzieć na przesłuchaniu jeśli na kamerze będą numery z Niemiec a w rejestrze z Francji ????

 

Numer w rejestrze będzie ten sam, tylko kraj ostatniej rejestracji, tudzież nr dokumentu będzie z Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.