Skocz do zawartości

Plik Cepik nadal w oczekujacych


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem już nową kartę z pinem i wysłałem do MSWIA

 

[ Dodano: 26-03-2014, 15:26 ]

Hej, wypadłam już tematyki ale...

ale dzięki za info ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • darkdog

    25

  • JANUSZ60

    12

  • IVVO

    10

  • firestorm

    10

Top Posters In This Topic

nie ma sprawy dark:)

nie w temacie- dzięki Iwo:) co prawda "robię" już nie przy skp, ale pośrednio w razie potrzeby/chęci dotykam tematu... w końcu po takim czasie nie łatwo zamknąć te drzwi na amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę offtopic ;)

 

w końcu po takim czasie nie łatwo zamknąć te drzwi na amen ;)

 

 

 

i tak trzymać Agnieszko, nie zamykaj tych drzwi, zaglądaj i pomagaj ogarniać !!! :piwo

 

BTW

następne wpisy w tym temacie proszę robić już tylko na temat badań "oczekujących" (o ile będą, a może już nie będzie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dark spróbuj tak jak opisał firestorm:

akładam że masz zestaw Enigmy

 

jeśli tak to zrób tak:

1. odepnij czytnik z portu USB

2. wejdź na sd.coi.gov.pl (cepik/cepik)

3. z działu "Instalatory" pobierz plik GemPC_Twin.zip

4. rozpakuj - wewnątrz są 2 pliki

5. sprawdź jaki masz system ilu bitowy jeśli 32 bit to zainstaluj sterownik co w nazwie ma 32, jeśli system 64 bit to zainstaluj plik który w nazwie ma 64.

6. zainstaluj sterownik (może pojawić się opcja napraw - to znaczy ze sterownik masz już w systemie ale dobrze wtedy wykonać to "Napraw")

7. po zakończonej instalacji restart kompa

8. podłącz czytnik (tylne USB) i poczekaj chwile aż system go wykryje > sprawdź czy teraz działa logowanie do Cep'a

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=201847&highlight=#201847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem dziś kartę z pinem z MSWIA :) ale cuż nie mogę się połączyć

 

prześledziłem Twoje wpisy o tym błędzie, masz pewnie niezgodność wersji Encard. Twoja stara karta która przestała działać śmigała pewnie na starszej wersji Encarda (obstawiam że masz Encard 2.0 lub 3.0 takie były dostępne dla kart od 2010 do 2012), możesz to sprawdzić uruchamiając Encard zarządca kart i wchodzisz w pomoc > o programie.

 

Teraz masz najnowszą kartę wiec zalecany do niej jest nowszy Encard 3.1 lub 3.1.4.44

 

Sprawdź jakiego masz Encarda jeśli 2.0 lub 3.0 - to odepnij czytnik od USB

Odinstaluj Encarda

restart kompa

ze strony sd.coi.gov.pl (cepik/cepik) z działu instalatory pobierz Encarda 3.1

zainstaluj

podepnij czytnik sprawdź czy działa

 

(można zrobić coś jeszcze ale jest szansa że już zadziała i Twój problem zniknie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENCARD Zarządca kart, © ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.O.

wersja 3.1.4.44 (2012060601)

 

Załadowana biblioteka PKCS#11:

ENCARD PKCS#11, © ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.O.

wersja 3.1.4.44 (2012060601)

C:\Program Files\ENCARD\enigmap11.dll

 

ENCARD CSP, ©ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.O.

wersja 3.1.4.44 (2012060601)

C:\Program Files\ENCARD\enigmacsp.dll

no właśnie tak jest zainstalowana :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! uwaga !!! zabawa pinem administratora jest niebezpieczna dlatego zalecam kontakt z SD a nie zabawy na własną rękę bo jak się coś zrobi nie tak to czeka nas zakup nowej karty i recertyfikacja w MSW

 

Przygotuj PIN administratora (8 cyfrowa kombinacja) - jak kupiłeś kartę to dostałeś od Enigmy informację o takim PINie dla tej karty.

!!! Dla każdej karty jest inny pin administratora, nie pomyl go z pinem od starej karty !!!

 

Wejdź do Encarda > zarządzanie pinami > pin do karty (lub pin użytkownika) > i trzeba wykonać jedną z opcji (są różne modele kart może któraś z opcji nie zadziałać):

 

A) wybierz ustaw > podajesz pin administratora > nowy pin wpisz 1111, powtórz 1111 i OK

spróbuj się zalogować do cepa, jeśli Ci się uda zalogować i wysłać badania to potem w Encard wybierz zmień PIN i ustaw sobie jakiś indywidualny super tajny :)

 

lub

B) w Encard ikonka zaloguj (zielony i czerwony ludzik), podaj zły kod pin aby kartę zablokować np. loguj się pinem 000000, po trzykrotnym nieudanym logowaniu nastąpi blokada, teraz trzeba kartę odblokować

zarządzanie pinami > pin do karty (lub pin użytkownika) > odblokuj

podajesz pin administratora i nowy pin 1111, powtórzenie pinu 1111 i OK, spróbuj się zalogować. jeśli się udało to zmień pin jak wyżej.

 

W takich tematach polecam kontakt z SD bo można sobie szybko zrobić blokadę karty na stałe podając niepoprawny pin admina i taka przygoda będzie kosztować ok 100 zł zakup nowej karty i miesiąc czekania na cert z MSW, także ostrożnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj PIN administratora (8 cyfrowa kombinacja) - jak kupiłeś kartę to dostałeś od Enigmy informację o takim PINie dla tej karty.

okazuję się że tu jest problem bo nie ma pinu administratora :razz: nie wiem czy zagineły w Msw czy co ręce mi opadły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powinien być to problem firmowego informatyka
no widzisz Jacku niestety nie ma i tu jest problem bo ja aż tak bardzo nie znam się na tym i tak co kawałek piszę :( co zrobić ale zawsze mogę liczyć na Was :oops::piwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuję się że tu jest problem bo nie ma pinu administratora :razz: nie wiem czy zagineły w Msw czy co ręce mi opadły :(

przejrzałem korespondencje z MSWiA, kartę dostałe w czerwcu 2010 a PIN administratora w styczniu 2011, przejrzyj dokumenty może gdzieś masz PIN admina

 

A tak przy okazji, czy przy recertyfikacji karty PIN admina się zmienia czy jest przypisany na stałe do karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj dokumenty może gdzieś masz PIN admina

mam do starej karty która się zesrała :cry:

A tak przy okazji, czy przy recertyfikacji karty PIN admina się zmienia czy jest przypisany na stałe do karty?

zapewne się zmienił bo do nowej karty dostaliśmy nowy pin karty to i pewnie pin administratora też :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj dokumenty może gdzieś masz PIN admina

mam do starej karty która się zesrała :cry:

A tak przy okazji, czy przy recertyfikacji karty PIN admina się zmienia czy jest przypisany na stałe do karty?

zapewne się zmienił bo do nowej karty dostaliśmy nowy pin karty to i pewnie pin administratora też :?

 

przepraszam ale ty nie wiesz co kupiłeś od Enigmy ? ! ? !

 

kupując kartę dostajesz: kartę :) + PIN użytkownika + pin Administratora

 

do MSW przesyła się kartę + Pin użytkownika, MSW nagrywa certyfikat i zmienia PIN użytkownika na inny i odsyła w 2 niezależnych przesyłkach. PIN Administratora jest zawsze w Waszych rękach, nie przesyłajcie go nikomu.

 

PIN administratora jest przypisywany do karty "na stałe" - raczej niezmienny - umówmy się że niezmienny (kiedyś była seria kart gdzie było można to zmienić, teraz jest niezmienialny, nawet jeśli ktoś może zmienić to zalecam nie zmieniać).

 

Darkdog przejrzyj dokumenty które otrzymałeś kupując teraz niedawno kartę, Enigma wysyła z kartą pismo przewodnie, w którym jest wpisany pin użytkownika i PIN Administratora dla danej karty. Jeśli PINu Administratora nie odnajdziesz zadzwoń do Enigmy tel. 22 570 57 10 i poproś ponownie o PIN Administratora

 

Mając PIN Admina zadzwoń do SD bo czuję że w tym całym chaosie możesz coś z kartą "zamotać". Telefon nie gryzie, w SD też siedzą ludzie

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff pijemy :piwo:D

 

[ Dodano: 12-05-2014, 09:28 ]

Badania z soboty 10.5.2014 mogą być nadal w oczekujących,

 

problem jest rozwiązywany, jak dowiem się coś więcej to napiszę...

 

 

 

przesyłajcie badania jak zawsze, statusy zostaną hurtowo zmienione i raporty podstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.