Skocz do zawartości

badanie dodatkowe skierowany przez policję


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 130a. 1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:

1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;

 

Nie jest to podstawa zatrzymania DR. Proponuje tel. do WK i ustalić, że tu żadne DBT nie należy się!!!

 

Dokładnie jak blakop pisze, telefon i dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 551
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    59

  • aboz

    58

  • Grzegorz Łódź

    57

  • michal_k

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam pokwitowanie za zatrzymany DR, a w nim "powód zatrzymania ART130A UST1 PKT1 PORD" jakie badanie należy wykonać?

- jest to jedynie podstawa usunięcia pojazdu z drogi, a nie zatrzymania DR. Kurza twarz co ci ludzie wymyślają, aż przykro czytać o takich kwiatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pokwitowanie za zatrzymany DR, a w nim "powód zatrzymania ART130A UST1 PKT1 PORD" jakie badanie należy wykonać?

To jeszcze nie skierowanie !!!

 

[ Dodano: 13-03-2014, 12:07 ]

jakie badanie należy wykonać?

grzegorz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do WK, oni, w dokumentach, mają że pojazd brał udział w wypadku i posiada uszkodzenia pokolizyjne, niestety od nich niczego nie dostanę. Zadzwoniłem więc na policję, pan komendant stwierdził, że policjantowi się ... (nie nadaję się do cytowania), zgodnie z porozumieniem wysłałem faksem pokwitowanie z prośbą o wyjaśnienie, czekam na odpowiedź. Zwykła, normalna rozmowa, a pomylić się mógł każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podklejam sie do tematu, czy Policjant wystawiając pokwitowanie za zatrzymany DR dnia 14.04.14 usterki ( oświetlenie tablicy, pęknięty klosz kierunkowskazu w lusterku) ma prawo ustalić datę ważności tegoż " kwita" na jeden dzień?

Ważne do dnia 15.04.14. przecież to jakaś paranoja , normalnie powinno być w terminie do 7 dni. Ja ma zachować sie kierowca wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Policjant wystawiając pokwitowanie za zatrzymany DR dnia 14.04.14 usterki ( oświetlenie tablicy, pęknięty klosz kierunkowskazu w lusterku) ma prawo ustalić datę ważności tegoż " kwita" na jeden dzień?

Oczywiście, ponieważ ma zapisane "...Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ponieważ ma zapisane "...Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni..."

Ok nie ma m więcej pytań , tylko może małe takie jeszcze , czy można to traktować jako nadgorliwość ze strony Pana w niebieskim kostiumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można to traktować jako nadgorliwość ze strony Pana w niebieskim kostiumie?

A po co wchodzić w takie tematy?

Jest dokument wystawiony na jeden dzień więc się stosuj.

Nie ma sensu kruszyć kopii o pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi? - skoro jest zapis, że czas czas nieprzekraczający 7 dni to nie może przekroczyć 7 dni ale może na dzień, dwa etc. w zależności od ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to jakaś paranoja , normalnie powinno być w terminie do 7 dni. Ja ma zachować sie kierowca wtedy ?
czemu paranoja?U nas za brak jednej pozycji jest już UI,a kierowca wymienia żaróweczkę i klosz(no z tym może być problem)robi BD i śmiga dalej sprawnym autkiem
czy można to traktować jako nadgorliwość ze strony Pana w niebieskim kostiumie?
można by powiedzieć,że to ty jesteś nadgorliwy czepiając się tego-bez urazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by powiedzieć,że to ty jesteś nadgorliwy czepiając się tego-bez urazy

pytam bo kierowca nie wiedział czy może po 15 jeżdzić dale na pokwitowaniu używając pojazd przez 7 dni , ot i tyle cała afera :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak zrobi badanie dodatkowe i będzie miał przy sobie pokwitowanie razem z zaśw.z badania to może,przecież Policja nie prześlę DR w ciągu jednego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak zrobi badanie dodatkowe i będzie miał przy sobie pokwitowanie razem z zaśw.z badania to może

A według mnie diagnosta ma wykonać badanie dodatkowe a reszta to klienta problem :x:-P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak zrobi badanie dodatkowe i będzie miał przy sobie pokwitowanie razem z zaśw.z badania to może,przecież Policja nie prześlę DR w ciągu jednego dnia

No właśnie nie prześle, a data ważności jeden dzień , ogólnie to mam to w pompie może gościowi nawet wystawić na 30 minut.

A według mnie diagnosta ma wykonać badanie dodatkowe a reszta to klienta problem :x:-P;)

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak zrobi badanie dodatkowe i będzie miał przy sobie pokwitowanie razem z zaśw.z badania to może,przecież Policja nie prześlę DR w ciągu jednego dnia

 

A wg. mnie może jeździć dopiero po odebraniu DR bo przecież dokumentem uprawniającym do poruszania się jest DR lub PC i nic więcej.

 

A tu zgoda :cool:

A według mnie diagnosta ma wykonać badanie dodatkowe a reszta to klienta problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jak zrobi badanie dodatkowe i będzie miał przy sobie pokwitowanie razem z zaśw.z badania to może

 

Zgodnie z ustawą nie może. Ale Policjanci z programu "Uwaga pirat" mówią co innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock napisał/a:

w/g mnie jak zrobi badanie dodatkowe i będzie miał przy sobie pokwitowanie razem z zaśw.z badania to może

 

 

Zgodnie z ustawą nie może. Ale Policjanci z programu "Uwaga pirat" mówią co innego :P

michal_k, to co zacytowałeś,to nie paprock,to ja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ponieważ ma zapisane "...Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni..."

Ok nie ma m więcej pytań , tylko może małe takie jeszcze , czy można to traktować jako nadgorliwość ze strony Pana w niebieskim kostiumie?

 

 

Jakby sie kierowca nie stawiał, to pewnie dostałby na dłuższy czas niz jeden dzień. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby sie kierowca nie stawiał, to pewnie dostałby na dłuższy czas niz jeden dzień. :D

Za przepaloną żarówkę to może nie, ale za pęknięty klosz powinien wezwać lawetę i nie pozwolić w ogóle na dalszą jazdę. Żeby policja podchodziła w ten sposób do sprawności pojazdów to żaden szofer nie zaryzykowałby na wyjazd niesprawnym pojazdem. Niestety chyba się rozmarzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przyjeżdża klient na dodatkowe badanie skierowany przez policje usterki i sprawa taka że pokwitowanie tak wypełnione że nie idzie odczytać w żaden sposób co jest napisane a klient coś ściemnia bo niby nie wie za co zatrzymany dowód i pytanie co robić wykonać całe OBT czy dzwonić do WK może mają czytelniej przedstawioną sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.