Skocz do zawartości

Z kat. B motocyklem do 125 cm


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Są jakieś potwierdzone informacje, że motocykle te będa musiały mieć automatyczna skrzynię biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś potwierdzone informacje, że motocykle te będa musiały mieć automatyczna skrzynię biegów?

Ciężko było ale znalazłem :)

b) w ust. 3 w pkt 3 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 4 w

brzmieniu:

"4) kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności sko kowej silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 , mocy nieprzekraczającej 11

kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg z

automatyczną skrzynią biegów pod warunkiem, że osoba posiada prawo

jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.";

 

http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/6D5B75627409A0BBC1257CBC002F6771/$File/2292.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"4) kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności sko kowej silnika nieprzekraczającej 125 cm 3 , mocy nieprzekraczającej 11

kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg z

automatyczną skrzynią biegów pod warunkiem, że osoba posiada prawo

jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat."

Czyli z tymi motocyklami to taka ściema, bo de facto w grę wchodzą tylko skutery a nie klasyczne motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
To jak to jest ,motocyklem mw. 120 kg można a 100 kg już nie ? Chyba, że nie tak jak trzeba liczę. Ps. oczywiście przy mocy 11 kW.
- wyliczanka OK.

Pewnie idzie o czipowanie albo odchudzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?
Mirku, Grześkowi chodziło o wersję sprzed zmian wprowadzonych przez senat czyli automatyczną skrzynię biegów

Ja to pisałem-Wysłany: 10-05-2014, 22:07

A dziś już jest inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Mam takie pytanie co w takiej sytuacji-> Jedzie sobie koleś posiadający kategorię B na takiej 125tce za granicę PL. I co teraz, łapie go policja w Niemczech czy na Słowacji a koleś zdziwiony bo przecież żyjemy w UE i dlaczego niby nie może wyjechać swoim motocyklem za granicę skoro w PL może go prowadzić zgodnie z prawem? Sytuacja teoretyczna ale możliwa, dlatego jestem ciekawy jak to zinterpretujecie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL może go prowadzić zgodnie z prawem? Sytuacja teoretyczna ale możliwa, dlatego jestem ciekawy jak to zinterpretujecie.

tak samo jak to, że masz w portfelu pln, a musisz zapłacić mandat w €

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie sobie koleś posiadający kategorię B na takiej 125tce za granicę PL. I co teraz, łapie go policja w Niemczech czy na Słowacji a koleś zdziwiony bo przecież żyjemy w UE i dlaczego niby nie może wyjechać swoim motocyklem za granicę skoro w PL może go prowadzić zgodnie z prawem?

 

Ustawa mówi wyraźnie - motocyklem do 125 cm3 na prawo jazdy kategorii B można kierować na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi wyraźnie - motocyklem do 125 cm3 na prawo jazdy kategorii B można kierować na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Warto zapoznać się z przepisami innych Państw UE. Być może inne lub analogiczne odstępstwa są również dopuszczalne...

 

A co do:

przecież żyjemy w UE
to proponuję najprostszą analogię - spróbuj u nas zarejestrować "anglika" 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapie go policja w Niemczech czy na Słowacji a koleś zdziwiony bo przecież żyjemy w UE

 

Umowy międzynarodowe dotyczą tylko warunków technicznych i wyposażenia pojazdów (np. gaśnica i apteczka). Natomiast przepisy ruchu drogowego (w tym uprawnienia do kierowania) są indywidualne w każdym kraju (Niemiec nie może u mas na autostradzie pruć ile fabryka dała, bo u nich nie ma limitu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że chodzi o coś prostrzego.

Nie widzę problemu, żeby jeździć za granicę motocyklem za granicę po UE.

Problem może nastąpić w piśmie obrazkowym na prawo jazdy. :P

 

[ Dodano: 26-08-2014, 08:22 ]

Natomiast przepisy ruchu drogowego (w tym uprawnienia do kierowania) są indywidualne w każdym kraju (Niemiec nie może u mas na autostradzie pruć ile fabryka dała, bo u nich nie ma limitu)...
zły przykład :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.