Skocz do zawartości

Pomyłka przy pobieraniu opłaty


yahu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przez pomyłkę pobrałem opłatę za przyczepę rolniczą 7.1 50 zł a powinienem 1.9 78 zł, jakie mogą być tego konsekwencje przy kontroli, dla mnie, dla SKP ? Jak to odkręcić czy w ogóle jest sens. Oczywiście nie chodzi o te 28 zł straty dla stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę pobrałem opłatę za przyczepę rolniczą 7.1 50 zł a powinienem 1.9 78 zł, jakie mogą być tego konsekwencje przy kontroli, dla mnie, dla SKP ?
korekta badania w poz. cennika i bezie ok, a 28PLN dorzucisz z kieszeni :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.1- przystosowanie do ciągnięcia p-py.

7.1=35zł.

oczywiście 1.7

no właśnie, a co z fiskalizacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak to odkręcić czy w ogóle jest sens.

- dla mnie nie ma sensu, trudno poszło się pomyliło, kontrola nigdy opłat za badania, cen, faktur, pobranych kowt nie sprawdzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak zmienić w drukarce fiskalnej?
różnice dobić albo storno.

 

[ Dodano: 29-05-2014, 10:29 ]

- dla mnie nie ma sensu, trudno poszło się pomyliło, kontrola nigdy opłat za badania, cen, faktur, pobranych kowt nie sprawdzała
suma nie będzie grała, nie chodzi o organ kontroli, a przy rozliczeniu zmiany. Porównuje kwotę z programu z wydrukiem fiskalnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma nie będzie grała, nie chodzi o organ kontroli, a przy rozliczeniu zmiany. Porównuje kwotę z programu z wydrukiem fiskalnym.

- no domyślam się, że różnie bywa z "księgowością" na stacjach

- u mnie jest jak jest i jak czasne okresowe motocykla, a pobiorę jak za samochód to nikt tego nie wyłapie (no!... oprócz mnie :cool:) i większą "resztę" muszę wydać klientowi, co nie ;)

- dlatego piszę, że takich pierdółek nie koryguję :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć " Zeszyt pomyłek" od swojej księgowej - wpinasz paragon pomyłkowy i robisz opis "W dniu... omyłkowo wprowadzono na kasę kwotę ... zamiast ... do badania nr.. paragon nr ..." i po ptakach. Na koniec miesiąca księgowa odlicza od obrotu i vat-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić tak jak napisał IVVO czyli korekta paragonu i wystawić nowy. Chyba, że księgowa powie inaczej :x:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola nigdy opłat za badania, cen, faktur, pobranych kowt nie sprawdzała
a u nas niestety sprawdzają
Ok, a jak zmienić w drukarce fiskalnej?

W drukarce fiskalnej zmienić się nie da, z tego co kojarzę to się pisze protokół ze zdarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że księgowe w swej pracy różnią się jeszcze bardziej, niż my

Dzisiejsze hasło "Księgowa przysłała mnie aby zrobić na stacji VAT 26- ten do odliczeń" - ręce opadają

 

[ Dodano: 29-05-2014, 14:43 ]

W drukarce fiskalnej zmienić się nie da, z tego co kojarzę to się pisze protokół ze zdarzenia

 

Racja- w kasie fiskalnej można "dobić" jak za mało albo "nie dobić" jak za dużo aby "Wyrównać" - przy drukarce lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Parę razy też tak miałem. Z tego co wiem od kwietnia 2013r. zmieniły się przepisy księgowe. Nie można "dobijać ani w dół ani w górę" na kasie. Jedynie pisanie protokołu " omyłki kasjera". Wzory w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam przy okazji tych co pracują na kasach fiskalnych;

jak macie opisane rodzaje badań na paragonach, tylko rodzaje, czy konkretnie pozycje z cennika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod 101 - poz cennika 1.1 cena stała 62 zł

kod 102 - poz cennika 1.2 cena stała 98 zł

itd ...

 

oraz kod 100 - cena do wpisania "z palca" - to na wypadek zakończenia paragonu z nieodpowiedniej pozycji

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.