Skocz do zawartości

Badanie z gazem a brak adnotacji. PILNE!!


Cygan1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Sprawa wygląda następująco... na stacje wjeżdża pojazd przystosowany do zasilania gazem. Instalacja zamontowana w 2012 r., od tamtej pory brak stosownej adnotacji w DR. I tutaj moje pytanie... co dalej?

 

Dz.u poz 996

10.5. Pojazd przystosowany do zasilania gazem Oględziny zewnętrzne instalacji na wolnym powietrzu. Kontrola szczelności za pomocą urządzeń lub roztworu wodnego mydła. Kontrolę instalacji zasilania gazem przeprowadza się zgodnie ze szczegółowym sposobem określonym w dziale V załącznika. Uwaga: Jakiekolwiek badania techniczne pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione. a) Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik lub butlę, potwierdzających jego sprawność. X b) Wynik badania uznaje się za pozytywny, jeżeli podczas kontroli nie stwierdzono żadnego odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika. X c) Wartość emisji zanieczyszczeń gazowych (zadymienia) spalin, zmierzona zgodnie ze szczegółowym sposobem określonym w dziale IV załącznika, nie może przekraczać dopuszczalnego dla danego pojazdu poziomu, zarówno przy zasilaniu gazem, jak i paliwem bazowym. X d) Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie. X

 

Zgodnie z 996 robię okresowe, daje pozytyw a w uwagach adnotacje o braku wpisu "GAZ". Tylko czy czasem nie powinienem zrobić OBT + DBT na Gaz? I kolejne pytanko, ile czasu ma klient na dokonanie adnotacji w dowodzie? Co jeżeli tego nie dokona i za rok wróci mi na badanie?

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

P.s: zapewne gdzie już na forum był ten temat wałkowany, jednak z uwagi na to, że goni mnie czas pozwoliłem sobie zadać pytanie bez przeszukiwania forum. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko ostatnie pytanko i browarek poleci :) Ile czasu ma klient na dokonanie adnotacji w dowodzie? Co jeżeli tego nie dokona i za rok wróci mi na badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak adnotacji w DR zawsze żądaj pełnej dokumentacji z gazu nie tylko TDT - może to być robota chałupnicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak adnotacji w DR zawsze żądaj pełnej dokumentacji z gazu nie tylko TDT - może to być robota chałupnicza

 

Wódz sprawdził papiery i twierdzi, że wszystko jest. :) Badanie podbite ale utarczki słowne co do zadanych pytań "Ile czasu ma klient na dokonanie adnotacji w dowodzie? Co jeżeli tego nie dokona i za rok wróci mi na badanie?" wciąż trwają... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie na ostatniej stronie jest napisane ile czasu ma właściciel zgłosić zmiany w dowodzie do właściwego urzędu "30 dni" , ale wiem że urzędy jeśli faktura na montaż jest z datą powyżej 30 dni odmawiają wpisu w dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBT Gaz?

 

Skąd takie badanie wytrzasnąłeś? Badanie gazowe jest okresowym, tylko z większym zakresem i opłatą.

 

Wódz sprawdził papiery i twierdzi, że wszystko jest.

 

To wódz robi badanie, czy Ty??

 

Jeśli brak adnotacji w DR zawsze żądaj pełnej dokumentacji z gazu nie tylko TDT - może to być robota chałupnicza

 

Jeśli jest faktura i homo to UD i pieczątka w DR. Jeśli nie ma, bo to jakaś samoróbka, to może być UI za niespełnienie warunków rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.