Skocz do zawartości

Specjalny Sklep-Bar a VAT


DIAGNOSTA__

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możemy zrobić badanie pojazdu Specjalnego Sklep-Bar na Vat 1a. W dowodzie zarejestrowany własnie jako specjalny w wygląda jak zwykły ciężarowy Van .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    14

  • michal_k

    12

  • ketiw38

    8

  • max72

    6

A czy nie mogę podciągnąć go pod pojazd samochodowy inny niż osobowy z 1 rzędem siedzeń (specjalny to też inny niż osobowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy zrobić badanie pojazdu Specjalnego Sklep-Bar na Vat 1a.

 

Absolutnie i w żadnym wypadku. Pojazd specjalny nie ma podrodzaju w ogóle, a dla VAT 1a musiałby być wielozadaniowy lub van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Absolutnie i w żadnym wypadku. Pojazd specjalny nie ma podrodzaju w ogóle, a dla VAT 1a musiałby być wielozadaniowy lub van.

A pod VAT2 można zaklasyfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie i w żadnym wypadku. Pojazd specjalny nie ma podrodzaju w ogóle, a dla VAT 1a musiałby być wielozadaniowy lub van.

A pod VAT2 można zaklasyfikować?

Czy kabina jest konstrukcyjnie oddzielona od ( no właśnie !) nadwozia przeznaczonego do przewozu ładunków ?

Nadwozie jest przeznaczone na sklep bar ( zasadnicze przeznaczenie) w związku ze specjalną funkcją może przewozić ładunek ( na przykład towar do sklepu ) ale przeznaczony do przewozu ładunków nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabina jest konstrukcyjnie oddzielona od ( no właśnie !) nadwozia przeznaczonego do przewozu ładunków ?
tak
w związku ze specjalną funkcją może przewozić ładunek ( na przykład towar do sklepu ) ale przeznaczony do przewozu ładunków nie jest.

i tu mam wątpliwości, pomimo że to jest specjalny ma wpisaną ładowność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadwozie jest przeznaczone na sklep bar ( zasadnicze przeznaczenie) w związku ze specjalną funkcją może przewozić ładunek ( na przykład towar do sklepu ) ale podstawowym (zasadniczym, głównym) przewozu ładunków nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podstawowym (zasadniczym, głównym) przewozu ładunków nie jest.
tylko sprzedaż? a może dwa w jednym przewóz i sprzedaż?

 

"Ładunek– to dobro materialne będące przedmiotem przewozu, czyli wszystko co podlega celowemu przemieszczaniu". Edward Mendyk „Ekonomika i organizacja transportu” s.221

 

Markes w związku z tym co sam stwierdziłeś

w związku ze specjalną funkcją może przewozić ładunek
oraz definicją przedstawioną przeze mnie możesz to jakoś logicznie wytłumaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes w związku z tym co sam stwierdziłeś

w związku ze specjalną funkcją może przewozić ładunek
oraz definicją przedstawioną przeze mnie możesz to jakoś logicznie wytłumaczyć?

Jak najbardziej:

mam wątpliwości które przedstawiłem i każdy przypadek rozpatrywał bym indywidualnie po oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mam wątpliwości, pomimo że to jest specjalny ma wpisaną ładowność

Ładowność jest zwykłym parametrem, który nie ma wpływu na rodzaj pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomoc drogowa to co?

To zależy czy jest :

- specjalny pomoc drogowa

czy :

- ciężarowy do przewozu pojazdów.

Przechodzicie sami siebie.

Ze względu na autora nie będę komentował tego podziału pomocy drogowej :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowność jest zwykłym parametrem, który nie ma wpływu na rodzaj pojazdu.

W Łodzi jest przyjęte że pojazdy specjalne nie maja ładowności

Proszę jeszcze o wypowiedzi co myślicie o sklep/bar na VAT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi jest przyjęte że pojazdy specjalne nie maja ładowności

Nie znają PoRD???

Proszę jeszcze o wypowiedzi co myślicie o sklep/bar na VAT2

Literalnie to się nie łapie, wg mnie, ponieważ VAT mówi o pojeździe, który ma mieć nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków a samochód specjalny nie jest pojazdem służącym do przewozu ładunków. Może przewozić ładunek dla celów wykonywania specjalnej funkcji (towar do sprzedaży jako sklep-bar), natomiast literalnie nie może służyć do transportu samego towaru z pkt A do pkt B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przewozić ładunek dla celów wykonywania specjalnej funkcji (towar do sprzedaży jako sklep-bar), natomiast literalnie nie może służyć do transportu samego towaru z pkt A do pkt B.
PORD mówi o przewozie rzeczy, nie ładunku :x:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o wypowiedzi co myślicie o sklep/bar na VAT2

odpowiem cytatem i nie tylko - bo odpowiedź padła już w pierwszej odpowiedzi:

Nie robimy badań podatkowych dla poj. specjalnych.

Choć należy ja uzupełnić - bo możemy zrobić badanie takiego pojazdu nawet tu przytoczone VAT2 z wynikiem negatywnym - zgodnie z maksymą: klient chce klient ma :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD mówi o przewozie rzeczy, nie ładunku :x:cool:

Literalnie tak, natomiast rzeczy znajdujące w pojeździe poza jego standardowym wyposażeniem to jego ładunek. Bardziej skupiałem się nad różnicą pomiędzy pojazdem specjalnym (przewożącym rzeczy-ładunek związane z jego specjalnością i do tego służące) a ciężarowym (przewożącym wszystko co się da zapakować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego nie spełnia?

Moim zdaniem definicji :-D

 

36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

 

42) samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;

 

I z ustawy VAT

 

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części

przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń

i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

 

Jak się zmieni definicję pojazdu specjalnego lub ustawę VAT to będzie dobrze :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.