Skocz do zawartości

VW Golf 4 Kombi 4motion


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje dane do VW Golf 4 Kombi 4motion.

To co mam z dowodu zagr to: G=1582 kg, DMC=1965, P1= 2324 cm3, P2= 110 kW. Potrzebuje jedynie masę przyczepy bez hamulca. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to "wysadź" z tego kierowcę - 75 kg
- wysadzę i jeszcze auto zważę bo i tak mi nie pasuje, by bycze kombi 2,3 litra pojemności, prawie sto pięćdziesiąt koni, miało ledwie 460 kilogramów ładowności.

Zdaję sobie sprawę "4motion" z deka przyciężkawe, no ale, ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysadzę kierowcę to wyjdzie później niezgodność danych w DIPie z danymi w zagr dowodzie i pozwoleniu czasowym wydanym w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysadzę kierowcę to wyjdzie później niezgodność danych w DIPie z danymi w zagr dowodzie i pozwoleniu czasowym wydanym w PL.
- ładnie opisz w uwagach, że podana zagraniczna masa własna pojazdu jest to tak zwana masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy, która zawiera w sobie ciężar kierowcy, co jest w niezgodzie z definicją masy własnej ustawowej.

Jakoś tak, a przejdzie, będzie dobrze, a przynajmniej jak trafi do mnie może, to go nie pogonię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że przesadzona jest ta masa własna, pomimo tego, że to kombi i 4motion. Jutro zadzwonie do wydziału i zobaczę co oni powiedzą. A pojazd jest ze Szwajcarii. 1965 kg - 1582 kg = 383 kg to trochę mało zostaje jak na takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że przesadzona jest ta masa własna, pomimo tego, że to kombi i 4motion

 

A masz może numer homologacji do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto instalacji gazowej nie posiada. Po zważeniu wyszło G=1440 kg i tak wpisałem w DIP-ie plus w uwagach odpowiedni komentarz.

 

[ Dodano: 25-07-2014, 14:41 ]

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zważeniu wyszło G=1440 kg

 

Rozumiem, że paliwo było 90% i wszystkie płyny eksploatacyjne na full? Dosyć śmiała decyzja, tym bardziej, że były dokumenty zagraniczne.

 

to "wysadź" z tego kierowcę - 75 kg

 

To był prawidłowy tok postępowania jak już.

 

 

 

Jak wysadzę kierowcę to wyjdzie później niezgodność danych w DIPie z danymi w zagr dowodzie i pozwoleniu czasowym wydanym w PL.

Fajnie, ze jej teraz nie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo było, płyny i bez kierowcy podczas ważenia. Po odjęciu tych 75 kg to i tak za duża była ta masa własna. A masę własną ustalono poprzez zważenie zgodnie z procedurą zawartą w Dz. U. poz 996, więc myślę, że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo było, płyny i bez kierowcy podczas ważenia. Po odjęciu tych 75 kg to i tak za duża była ta masa własna. A masę własną ustalono poprzez zważenie zgodnie z procedurą zawartą w Dz. U. poz 996, więc myślę, że będzie dobrze.

 

Będzie albo nie będzie ;) Skąd wiadomo, że pojeździe nie dokonano zmian konstrukcyjnych, przez które stał się lżejszy? A wtedy badanie dodatkowe z opisem zmian by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy badanie dodatkowe z opisem zmian by pasowało.
a zmiany to chyba z kapelusza diagnosta by opisał :x O właśnie niezły moment aby zmiany były opisywane przez przedsiębiorcę dokonującego zmiany - w przypadku kiedy takowy z odpowiednim PKD ma je wykonać lub właściciela pojazdu w pozostałych przypadkach, a diagnosta weryfikuje czy dokonane zmiany zgodne są z obowiązującymi przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BarAnt i zrobiłeś OK! :ok Bo licho wie co kryje się w każdym unijnym kraju pod pozycją G i co zawiera w sobie bądź nie. A już na bank wychodzi kicha jak G podawane w widełkach od - do jest. Nie wypominając rejestracji pojazdów sprowadzonych z uznawanymi terminami badań, do których DIP-u / ustalenia danych się nie wymaga, a masa własna żywcem z zagranicznych papierów jest przepisywana i wychodzi potem na okresowym, że auto jakby pięciu miejsc nie może mieć. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k napisał/a:

A wtedy badanie dodatkowe z opisem zmian by pasowało.

 

No właśnie jakie zmiany?? Skoro żadnych zmian nie było. Najprawdopodobniej ktoś kiedyś błędnie to wpisał za granicą.

 

[ Dodano: 25-07-2014, 17:02 ]

I tak zostało.

 

[ Dodano: 25-07-2014, 17:22 ]

Dokładnie Paprock w tym przypadku F1-G=1965-1582=383 kg to trochę mało jak na 5-osobowe auto kombi. Przy G=1440 mamy juz 525 kg do dyspozycji. ta wartość w dokumencie zagr jest zdecydowanie przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej ktoś kiedyś błędnie to wpisał za granicą.

 

Pytam ponownie - masz numer homo z zagranicznych dokumentów?

 

w tym przypadku F1-G=1965-1582=383 kg to trochę mało jak na 5-osobowe auto kombi.

Pracujesz przy projektowaniu w fabryce VW? Bo wydaje mi się, że "trochę" źle postąpiłeś i nie zdziwię się jak WK zażąda opisu zmian konstrukcyjnych...

 

ta wartość w dokumencie zagr jest zdecydowanie przesadzona.

 

A jesli została przepisana z homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentach nie ma ale jest na tabliczce e1*98/14*0071. Widzę, że są różne zdania na ten temat na forum ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli została przepisana z homologacji?
- to też może być no ok.

Przykładowe załączniki w temacie: → http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=210675#210675, co prawda dotyczące innego i dużo, duuużo nowszego samochodu, ale to dobra baza wykładni unijnej masy pojazdu gotowego do jazdy vs. ustawowej masy własnej pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.