Skocz do zawartości

Bez Tablic


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w sumie, to na to pytanie odpowiedzieć nie można, póki nie ma definicji "rejestracji" jako określonego stanu prawnego.

Owszem na próżno szukać definicji „rejestracji”, a powinna wynikać chociażby z Dz. U. Nr 133, poz. 1123, z późn. zm. Cóż …

 

Już o założenia powyższego akapitu moglibyśmy toczyć godzinne dysputy - i przy mineralnej i przy % a i tak do niczego nie dojdziemy, bo to całkowicie nieuregulowana kwestia.

Dlaczego podchodzisz do tego tak pesymistycznie? Może właśnie konsensus byłby w zasięgu? Któż to wie. Czy przyjąć to mam jako sugestię uczestnictwa w spotkaniu „Jesień 2014” ?

 

Takie pytanie praktyczne Ci zadam. Dostałem PC na dojazd na badanie (no powiedzmy, że sprowadzony - klasyk). Większość WK wystawia je na co najmniej kilka dni w praktyce (a nawet na pełne 30 dni jak ustawa przewiduje). Pytanie po co? Przecież badanie to dojazd na stację i powrót do WK. 2-3 godziny starczą, nie?

Podejdźmy do tego z humorem. No nie wiem czy starczą 2-3 godziny jeśli właściciel pojazdu zamieszkały w Szczecinie będzie miał kaprys wykonania bt pojazdu np. w Sanoku? Nie uważasz, że nic nie stoi na przeszkodzie by badanie techniczne pojazdu zostało właśnie tam wykonane?

 

No i teraz - już nawet nie pisząc o skrajnościach. Czy jadąc z WK na to badanie do SKP mogę:

- odebrać po drodze dziecko ze szkoły

- wpaść do TESCO i zakupy zrobić?

- ponieważ są już godziny popołudniowe i nie wrócę do WK rejestrować, czy mogę wieczorem tym autem do roboty na nockę podjechać?

Żartowniś. Do póki samochód nie będzie pojazdem służbowym, czy też nie będzie służył do wykonywania działalności gospodarczej nie sądzę by zostały wyciągnięte wobec Ciebie konsekwencje z jakiejkolwiek strony (o ile zmieścisz się w wyznaczonym terminie).

 

[ Dodano: 30-07-2014, 22:10 ]

Mnie do tego, że ustawodawca przyjął, iż pierwszą rejestracją w kraju jest ta, która zostanie zakończona wydaniem TR, DR i KP, a nie ta zakończona wydaniem tylko TT i PC na wniosek właściciela w celu umożliwienia wykonania badania technicznego, przekonały właśnie przepisy dotyczące wydawania kart pojazdu. :)

I słusznie! A co na to "blakop"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    43

  • blakop

    41

  • biker100

    39

  • max72

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takie pytanie praktyczne Ci zadam. Dostałem PC na dojazd na badanie (no powiedzmy, że sprowadzony - klasyk). Większość WK wystawia je na co najmniej kilka dni w praktyce (a nawet na pełne 30 dni jak ustawa przewiduje). Pytanie po co? Przecież badanie to dojazd na stację i powrót do WK. 2-3 godziny starczą, nie?

Podejdźmy do tego z humorem. No nie wiem czy starczą 2-3 godziny jeśli właściciel pojazdu zamieszkały w Szczecinie będzie miał kaprys wykonania bt pojazdu np. w Sanoku? Nie uważasz, że nic nie stoi na przeszkodzie by badanie techniczne pojazdu zostało właśnie tam wykonane?

Skoro PC wydane w celu wykonania badania technicznego, zatem pojazdem tym możesz jechać do Sanoka, do Paryża, nawet na koniec świata, ale tylko i wyłącznie aby wykonać badanie techniczne . ::D

 

A tak poważnie.

W mojej ocenie przydały by się jakieś ograniczenia w użytkowaniu dla pojazdów, dla których wydano PC z art. 74.2.2c wszak przepisy dają możliwość wydania go nawet w celu przejazdu pojazdu do naprawy.

Chociażby takie (ujęte w PoRD),że pojazdem zarejestrowanym czasowo z tegoż artykułu kierowca nie można przewozić pasażerów.

 

[ Dodano: 30-07-2014, 22:51 ]

A kiedy każde WK ją wydaje? Ano nie przy rejestracji czasowej na wniosek z art. 74 ust. 2.2c.

 

A może właśnie błędnie ;)

A ja uważam, że prawidłowo, że nie wydają, bo skąd (w niektórych przypadkach) wziąć wszystkie parametry?

Wyobrażasz sobie KP wydaną dla pojazdu sprowadzonego np. z Belgii (na różowym DR) :-P

ustawodawca przyjął, iż pierwszą rejestracją w kraju jest ta, która zostanie zakończona wydaniem TR, DR i KP, a nie ta zakończona wydaniem tylko TT i PC na wniosek właściciela w celu umożliwienia wykonania badania technicznego

To czym jest ta w celu wykonania badania? Niewątpliwie jest rejestracją, a jeśli jest to którą? Zerową? Przedpierwszą? ;)

Mnie się spodobało określenie „ przedpierwsza” :D

A może próbna?

Zresztą takie określenie kiedyś właśnie funkcjonowało.

 

[ Dodano: 30-07-2014, 22:56 ]

Właśnie ta czasowa rejestracja na wniosek właściciela to taka "próba generalna" przed pierwszą rejestracją :D

Tak mi przyszło na myśl.

Przed premierą spektaklu w teatrze też jest całe mnóstwo prób.

Jest też próba generalna, która w sumie nie różni się raczej od premiery, ale premierą nie jest ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno. W takim razie pora wybrać się do teatru. :( Lalek! :D

Jakie to proste pogodzić pracę z kulturą, a nawet lepiej. Można uzasadnić potrzebę event'ów Czasowym Pozwoleniem.

Dla mnie bomba Olgi podejście. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy I-szej rejestracji w RP takiego pojazdu wydana być musi również karta pojazdu.
Olgo właśnie o tym pisałem DR i KP :)

 

[ Dodano: 30-07-2014, 22:56 ]

Właśnie ta czasowa rejestracja na wniosek właściciela to taka "próba generalna" przed pierwszą rejestracją :D

Tak mi przyszło na myśl.

Przed premierą spektaklu w teatrze też jest całe mnóstwo prób.

Jest też próba generalna, która w sumie nie różni się raczej od premiery, ale premierą nie jest ::D

do tej pory to blakop był dla mnie mistrzem egzemplifikacji ale od tego postu Ty właśnie wiedziesz prym. ::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do tego, że ustawodawca przyjął, iż pierwszą rejestracją w kraju jest ta, która zostanie zakończona wydaniem TR, DR i KP, a nie ta zakończona wydaniem tylko TT i PC na wniosek właściciela w celu umożliwienia wykonania badania technicznego, przekonały właśnie przepisy dotyczące wydawania kart pojazdu.

 

Robiłem dwa "pierwsze: bt kolegom z pracy,sprawdziłem daty pierwszej rej w kraju w ich DR i jest tak jak pisze Olga.

 

Będę miał okazję to sprawdze jeszcze inne DR w naszej firmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy I-szej rejestracji w RP takiego pojazdu wydana być musi również karta pojazdu.
Olgo właśnie o tym pisałem DR i KP :)

Z pewnością można dorzucić jeszcze co nieco w celu uzupełnienia argumentacji, ale… Podejście jak najbardziej słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tej i nie tylko tej dyskusji nasuwa się taki, że aby nie było nigdzie "kolizji przepisów", różnych interpretacji i niejasności w postępowaniach, z przepisów jasno powinno wynikać, że badania techniczne przed I-szą rejestracją mogą być wykonywane również bez tablic.

Wystarczy:

"zerówki" BEZ TABLIC i problem sam się rozwiązuje

Jak najbardziej, ale na podstawie rozporządzenia, które powinni zmienić, a nie na podstawie jednego wyroku sądu.

Jak najbardziej, ale na podstawie rozporządzenia, które powinni zmienić, a nie na podstawie jednego wyroku sądu.

I co, mieliby napisać w rozporządzeniu, że przepis o tablicach oboiwązuje pojazdy zarejestrowane?

że przepis o tablicach oboiwązuje pojazdy zarejestrowane?

w kraju :)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to po co w PC WK wpisują w adnotacjach pierwsza rejestracja w kraju i data wydanie PC nie wpiszesz tel.z WK wpiszesz też tel, bo innym WK inaczej se Pani Pan życzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to po co w PC WK wpisują w adnotacjach pierwsza rejestracja w kraju i data wydanie PC nie wpiszesz tel.z WK wpiszesz też tel, bo innym WK inaczej se Pani Pan życzy

Czytając ostatnie strony tego tematu, znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, koleżanko że znajdę tylko mieszkamy w jednym PAŃSTWIE a jest PAŃSTWO W PAŃSTWIE każdy WK żąda inaczej ,albo proszę o wyjaśnienie dlaczego Pan nie wpisał a PC echo.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tej i nie tylko tej dyskusji nasuwa się taki, że aby nie było nigdzie "kolizji przepisów", różnych interpretacji i niejasności w postępowaniach, z przepisów jasno powinno wynikać, że badania techniczne przed I-szą rejestracją mogą być wykonywane również bez tablic.

Nic innego nie pozostaje jak tylko zgodzić się z Twoją wypowiedzią Olgo. Stosowna uwaga jako jedna z wielu już została wniesiona przez OSDS do projektu zmian 996-stki . Upss…. Może nie powinienem o tym pisać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss…. Może nie powinienem o tym pisać…

 

Wręcz przeciwnie :)

 

No nie wiadomo... Może to tajne informacje?? Trzeba by autorytatywnego Prezesa zapytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo... Może to tajne informacje?? Trzeba by autorytatywnego Prezesa zapytać ;)

Może tak spytasz Prezesa? Z pewnością komu jak komu, ale Tobie udzieli stosownych informacji. Nawiasem mówiąc nie postrzegam go (sądzę, że nie tylko ja sam) jako osobę o nadmiernym skłonnościach autorytatywnych. Ma swoje zdanie i stara się go bronić, nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo... Może to tajne informacje?? Trzeba by autorytatywnego Prezesa zapytać ;)
blakop nie ironizuj proszę, przecież na SKP PRO czytałeś, że OSDS został zaproszony do współpracy odnośnie prac nad 996. Grześ również czytał ;)

 

Co do autorytarności Pana Prezesa to odpowiem Ci tak, Ch. Fourier (francuski socjalista, twórca terminu feminizmu), humorystycznie zaklasyfikował cechy lidera do kilku poniższych kategorii:

Król - słońce otoczony swoimi dworakami,

Dyktator panujący za pomocą terroru i szpiegowania,

Mistyk stosujący przykazania religijne,

Geniusz z głową w chmurach,

Zarozumiały człowiek sukcesu,

Żądny władzy i uznania karierowicz,

Przywódca bojówki,

Paternalistyczny wódz klanu,

Niezdecydowany z całą siecią doradców,

Polityk epatujący swoimi znajomościami,

Samotnik i cierpiętnik dźwigający świat na ramionach,

Hałaśliwy wesołek opowiadający anegdoty,

"Brat-łata" - ze wszystkimi na "ty", pełen życzliwości i optymizmu,

Agresywny, dominujący, stale wykazujący swoją wyższość,

Wieczny wojownik,

Uwodziciel, budujący relacje z innymi na emocjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co widzę na BIP ministerstwa zmianę rozporządzenia o homologacjach i nie widzę OSDS w zaproszonych do rozmów... :-?

 

A co do ketiwa - owszem ironizuję, bo faktycznie mnie rozczarował postawą w nieco innym temacie. Jak kogoś uraziłem - przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co widzę na BIP ministerstwa zmianę rozporządzenia o homologacjach i nie widzę OSDS w zaproszonych do rozmów... :-?

Czy warto odpisywać - może tak w kontekście też pewnej organizacji OS........

 

A co do ketiwa - owszem ironizuję, bo faktycznie mnie rozczarował postawą w nieco innym temacie. Jak kogoś uraziłem - przepraszam...

Zawsze mi mówiono, że należy wpierw wymagać od siebie, ale to się nie tyczy chyba Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto odpisywać - może tak w kontekście też pewnej organizacji OS........

 

Myślę, że warto. Bo masz patrzeć przede wszystkim na "siebie" (OSDS), a nie na innych. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.