Skocz do zawartości

Okresowe z hakiem - Jak jest u Was?


Cygan1985

Rekomendowane odpowiedzi

A jak Ci powie, że nie chce dodatkowego bo ma już zaświadczenie

To opłatę i tak należy pobrać-zgodnie z tabelą opłat (objaśnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    13

  • aboz

    12

  • JANUSZ60

    8

  • luket

    7

A jak Ci powie, że nie chce dodatkowego bo ma już zaświadczenie :)
Adam, Ty chyba zaćmy dostałeś
W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci powie, że nie chce dodatkowego bo ma już zaświadczenie

To opłatę i tak należy pobrać-zgodnie z tabelą opłat (objaśnienia)

Opłatę za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie za

6.1.10. Zaczep pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, autobusu, kolejki turystycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę za co?

Za sprawdzenie.

Ale sprawdziłeś i mam Twój papier na to a drugiego nie chcę. Czy badanie dodatkowe straciło ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, przy OBT jest to sprawdzenie warunków dodatkowych, więc w przypadku braku odpowiedniej adnotacji w DR opłata się należy. A co mnie interere, że Ci się do urzędu nie chciało podejść załatwić swój obowiązek wynikający z ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku braku odpowiedniej adnotacji w DR opłata się należy

Ja to wiem, wyszła konwersacja, jak większość ludzi podchodzi do tematu. Przecież już robiłem, nawet mam przy sobie - a sierżant nic nie mówił jak wczoraj mnie kontrolował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci za rok z niewbitym HAK-iem do DR to robię OBT + dodatkowe i wpada 35zł :D , a jak się będzie burzył że nie chce dodatkowego bo już ma to robię wpis "wpis do DR po uzupełnieniu adnotacji HAK i F.3" i życzę szerokiej drogi. :cool: Niektóre WK nie przyjmują zaświadczeń po upływie 30dni od ich wystawienia :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się będzie burzył że nie chce dodatkowego bo już ma to robię wpis "wpis do DR po uzupełnieniu adnotacji HAK i F.3" i życzę szerokiej drogi.
- a jakiś § na takie praktyki gdzieś znajdę?

 

Bo piłka zdaje się być krótka:

- jest wynik P = jest wpis do DR

- jest wynik P/UD = jest wpis do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luket, a na jakiej podstawie robisz OBT+DBT? Przecież sprawdzenie haka masz w zakresie OBT. Pobranie opłaty przy braku wpisu ok, ale zakres już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a jakiś § na takie praktyki gdzieś znajdę?

 

Bo piłka zdaje się być krótka:

- jest wynik P = jest wpis do DR

- jest wynik P/UD = jest wpis do DR

 

Mam pismo z WK że można wbić do DR jak ma HAK nie wpisany lub odesłać z wynikiem P/UD do WK po wpis i dopiero potem do DR. To samo z brakiem wpisu F.3 jak ma HAK. Kazali odsyłać po uzupełnienie i dopiero potem wbicie. :x

Przecież sprawdzenie haka masz w zakresie OBT.

Jak jest wbity do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wbity do DR.
Jak jest zamontowany w pojeździe. Wpis lub jego brak o niczym jeszcze nie świadczy, tym bardziej, że brak adnotacji w DR to UD.
Mam pismo z WK że można wbić do DR jak ma HAK nie wpisany lub odesłać z wynikiem P/UD do WK po wpis i dopiero potem do DR. To samo z brakiem wpisu F.3 jak ma HAK. Kazali odsyłać po uzupełnienie i dopiero potem wbicie. :x
Wrzuć to pismo, bom ciekaw jakich argumentów prawnych użyli. Bo ja osobiście takowych nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - ja ten temat poruszyłem już w 2007 roku i praktycznie wtedy ani nie było zainteresowania, ani też wątpliwości jak należy zrobić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten temat poruszyłem już w 2007 roku i praktycznie wtedy ani nie było zainteresowania, ani też wątpliwości jak należy zrobić

Ale teraz sa UD i z tego powodu pojawiają się wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No OK pisemko jest.

Można się czepiać, że owo uzupełnianie danych technicznych wykonuje się na wyraźne skierowanie lub na wniosek posiadacza w celu konkretnej sytuacji, a mianowicie do czynności administracyjnej czyli rejestracji. (No chyba, że ktoś ma na myśli uzupełniać rejestr pojazdów w rejestracji.) Nie znajduję uzasadnienia uzupełniania danych przy okresowych badaniach, które przecież jak twierdzi pismo nie są żadną oczywistą omyłką. Przy końcu dowodu rejestracyjnego to co innego, ale zawsze po wyraźnym wniosku i stosownej opłacie.

Co do haka to w "zakresie" nie ma wskazanego takiego badania.

 

Żeby ubiec ton niektórych wypowiedzi od razu mówię, że nie wiem czy załączone pismo przeczytałem ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.1 nie jest badaniem dodatkowym, a sprawdzenie haka jest w 996 w zakresie OBT, więc ktoś kto to pisał nie bardzo chyba przeczytał treść rozporządzenia. Poza tym w tabeli opłat jest jasno i wyraźnie napisane, że opłatę 7.1 pobiera się przy okazji OBT przy braku wpisu. Więc nie ma mowy o DBT haka przy OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy autach z hakiem, notka "hak" jest umieszczana w uwagach na zaświadczeniu, oczywiście bez dodatkowych kosztów.
Czyli auto ma HAK ale nie wbity do DR i Ty w zaświadczeniu klientowi wpisujesz że spełnia wymagania do ciągnięcia przyczep i robisz to za free? :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.