Skocz do zawartości

Numer Profilu Kandydata Na Kierowcę (PKK)... a wyrok sądu?


pawelt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jak to jest z tym numerkiem z wydziału komunikacji? WK ma dwa dni na sprawdzenie danej osoby i nadanie mu numeru, to rozumiem. A jak to jest gdy zabrano mi prawo jazdy około 3 lat temu? Czy to prawda że taka osoba która miała zabrane prawo jazdy kat B może nie dostać tego numeru i zarazem nie rozpocząć nowego kursu? Jak to jest? Bardzo Proszę o Pomoc i jakieś info. Z góry Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie potrzebne są wcześniej psychotesty? Bo jak byłem na wstępnym badaniu do pracy to gościu mi się najpierw zapytał czy nie mam zatrzymanego prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że nie robiłem psychotestów i tu nasuwa sie pytanie... czy nie będzie problemu z otrzymaniem tego PKK :(

 

Przeczytaj papiery przy cofaniu, czy właśnie na testy Cię nie skierowali. To może być teraz powód odmowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie,że Ty nie otrzymasz numeru PKK,ponieważ taki numer otrzymują tylko nowi kierowcy chcący zrobić kurs na prawo jazdy i zdawać egzamin w Word-ie.Ty nie musisz takiego kursu przechodzić,tylko w Word-ie uzgodnić termin egzaminu.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagane wnioski i dokumenty do wglądu:

 

Wniosek o wydanie prawa jazdy

Fotografia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, lewy półprofil, odsłonięte lewe ucho, aktualna, wyraźna, kolorowa

Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami

Orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami – nie dotyczy prawa jazdy kat AM, A1,A2, A, B1,B B+E, T

Kserokopia prawa jazdy, jeżeli było wcześniej wydane

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców (przynajmniej jeden rodzic składa podpis przy urzędniku)

Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport i potwierdzenie zameldowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że nie robiłem psychotestów i tu nasuwa sie pytanie... czy nie będzie problemu z otrzymaniem tego PKK :(

 

Przeczytaj papiery przy cofaniu, czy właśnie na testy Cię nie skierowali. To może być teraz powód odmowy...

Dokładnie tak, jak napisał blakop - jeśli miałeś skierowanie na badania, to teraz bez tych badań PKK nie otrzymasz, a żeby iść czy na kurs, czy tylko na egzamin musisz to PKK mieć.

 

Proponuję udać się do swojego WK i tam zapytać o szczegóły, bo trudno doradzać, jeśli nie wiadomo, co masz w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem skierowanie na badania psychologiczne ale jak większość ich nie zrobiłem. Chyba będę musiał dowiedzieć się w Wk i w najgorszym wypadku czekają mnie testy a w najlepszym nowy kurs. Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.Te informacje są bardzo przydatne

 

[ Dodano: 08-08-2014, 16:51 ]

Teraz mi sie przypomniało że robiłem psychotesty jakiś rok temu na "kierowce wózka jezdniowego z napędem silnikowym (ważne 5 lat) " i teraz pytanie... czy te orzeczenie lekarskie jest tak samo ważne jak te co robi się na kierowce samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po zatrzymaniu Prawa Jazdy przechodzi się ostrzejsze psychotesty (to jest moje zdanie), ale spróbuj z tymi które masz, może wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda pod wpływem alk. PJ zabrane na 3 lata i psychotesty nie zrobione. Z tego co kazdy mówi to bez psychotestów nie da rady nic zrobić... a chyba nie łatwo je zaliczyć...

 

[ Dodano: 10-08-2014, 08:04 ]

No i chciałbym zrobić od nowa kurs na PJ ale raczej bez psychotestow nie dadzą mi PKK z wydziału komunikacji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać badanie psychologiczne u psychologa to nie żadne psychotesty na decyzji o skierowaniu masz podaną podstawę prawną w każdej pracowni psychologicznej na terenie kraju a badania lekarskie w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy najlepiej w swoim województwie bo WK różnie to interpretują dostarczyć do WK i zostanie Ci wydany PKK na egzamin , przywrócenie po cofnięciu zdajesz do bólu teorie następnie praktykę .Żadnego nowego kursu ni musisz robić zresztą Wk nie wyda ci na to PKK , wyjątek jest tyko jeden jeśli w okresie roku od uzyskania dostaniesz 20 punktów tracisz uprawnienia i kurs od nowa , nie zapomni o foto do WK powodzenia i bez emocji na badaniach myśl jak udzielasz odpowiedzi dla psychologa , dasz rade ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać badanie psychologiczne u psychologa to nie żadne psychotesty

 

Dokładnie tak. Mylisz pewne pojęcia @pawelt.

Zdajesz jeszcze raz egzamin, ale kurs niewymagany. Natomiast badania owszem.

Co ciekawe - owe badania mogłeś zrobić od razu - nawet w okresie zatrzymania PJ.

Ale lepiej po upływie, żeby były "aktualne".

Nie ma to nic wspólnego z psychotestami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko Ci napisz

1.Wywiad i ocena psychologiczna

2.Test na sprawność intelektualną

3.Test na osobowość

4 Test oceny procesów poznawczych

5.Sprawdzenie sprawności psychologicznej , to jest refleks ,koordynacja wzrokowa ruchowa ,ocena prędkości wszystko testy i oczywiście ocena samego badanego wizualna .

To na tyle dasz rade . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będzie problemu jeżeli nie zrobie badań psychologicznych w WOMPie tylko w innej placówce do tego uprawnionej? I Czy nie Bedzie problemu żeby Iść na samo badanie lekarskie do WOMPu albo u innego lekarza medycyny pracy niż WOMP? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania psychologiczne już Ci pisałem na terenie całej Polski , lekarskie tylko w WOMP z wydanym badaniem psychologicznym lub wszystko możesz zrobić w WOMP :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.