Skocz do zawartości

Interpretacja przepisów dot. VAT via Dolny Śląsk


vacum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy juz wiadomo jak traktowac FURGON z wyciagu homologacji???

Mój kierownik WK kazał traktowac FURGON w DIPie jako bład diagnosty, mam dodatkowo opisac pojazd (organoleptycznie) i wystawiac pozytywne zaswiadczenia. Czekam na wasze "nowinki" odezwijcie sie OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy badaniu dla VAT występują niezgodności stanu faktycznego z dowodem rejestracyjnym robimy w ten sposób, że gdy występują różnice np. DMC, wykonujemy ustalenie danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji za 60zł (pkt 6.9).

Kiedy jest niezgodna ilość miejsc wykonujemy badanie dodatkowe wraz z opisem zmian za 98+82zł(1.2+6.7).

 

W obydwu przypadkach zaświadczenie do WK i po odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym badanie VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem Toyotę Hiace. W dowodzie miał wpisane - furgon. Ponieważ jest to skrzynia z badania podstawowego dostał negatywa i zaświadczenie, w którym wpisaliśmy stan faktyczny, natomiast Vat przeszedł pozytywnie. Poprawili gościowi wpis w dowodzie bez zadnego problemu, dostał pieczęć i pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny przedstawiciel Mercedesa (DCAP) Daimler Chrysler Automotive Polska, doprowadził do sprostowania oczywistej pomyłki w wydanych świadectwach homologacji. Chodzi o Mercedesa Sprintera i Vito w pkt. 37 świadectw homologacji usunięto zapis "furgon" w jego miejsce jest "wielozadaniowy" i "VAN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam postanowienie Ministerstwa Infrastruktury w sprawie pomyłki w świadectwie homologacji sam. cięż. Mercedes Sprinter.

 

[dop. ADMIN FORUM]

Co niektórym kiepsko się toto otwiera - pod tym linkiem znajdziecie wersję do downloladu bezpośregniego (prawy przycisk myszy)

 

http://www.norcom.pl/download/inne/MI_BBVan_902_6KA_00.jpg [60 kB]

5ae1a1f153a99_MIBBVan902_6KA-00.thumb.jpg.7c8dde205e058e64063c60f1242c2f99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest POSTANOWIENIE M .I. Nr.TD-5p-441/141/2005.....WARSZAWA 12 wrzesnia 2005 dla FIAT Auto Poland S.A. w sprawie Świadectwa homologacji typu pojazdu PL*0551*00, PL*0551*01,PL*0551*02........PL*0551*04 oraz PL*0551*05 sam.marki FIAT typ (FIAT Doblo) wprowadza sie sprostowaniw na BB VAN . kiepską mam kopie wiec w taki sposób na razie przekazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle same pomyłki w homologacji :shock: Zabrać im robote na pięć lat!!! :evil:

 

Masz racje . W innym miejscu tego forum pisałem już o radosnej twórczości ludzi odpowiedzialnych za wydawanie świadectw homologacji. Przykladów na to jest sporo Np: Citroen Berlingo kategoria (rodzaj : N1) ciężarowy , rodzaj nadwozia - hatchback :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

witam jestem nowy szukam tego postanowienia do fiata doblo furgon prosze o info jak by ktoś coś miał pozdrawiam. :cool::cool::cool::cool::cool::cool:

 

[ Dodano: 07-10-2014, 12:42 ]

WITAM DAŁEM RADE ZAŁATWIC SPRAWE ZADZWONIŁEM DO FIATA DZAŁ SAMOCHODÓW POSPRZEDAŻOWYCH ODEBRAŁA PANI KTÓRA ZNAŁA TEMAT I PRZEKIEROWAŁA MNIE DO OSOBY ZAJMUJĄCEJ SIE TYM TEMATEM OWA OSOBA DO MNIE ZADZWONIŁA PODAŁEM DANE AUTA I MOJEJ FIRMY I DOSTAŁEM SUPER WIADOMOŚĆ ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIENIA DUBLIKATU CHOMOLAGACI W KTÓREJ OWY FIAT DOBLO JEST OPISANY JAKO WIELOZADANIOWY VAN A NIE JAK POKAZUJE KOMPUTER WYDZAŁU REJESTRACI POJAZDÓW FURGON I Z OWYM ŚWIADECTWEM NIE BYŁO PROBLEMU NA PRZEGLĄDZIE I W WYDZIALE KOMUNIKACJI . OBSŁUGA FIATA MIŁO MNIE ZASKOCZYŁA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.