Skocz do zawartości

Jak zdobyć średnie techniczne po Zawodówce?


NXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skończyłem ZSE (elektromechanik pojazdów samochodowych). Jeszcze w czasie nauki odbyłem praktyki w warsztacie samochodowym, w którym już pracuję 4 rok.

 

Czy do uzyskania wykształcenia średniego technicznego i możliwości przystąpienia do kursu na diagnostę samochodowego wystarczy mi 2-letni kwalifikacyjny kurs zawodowy (nowość w szkolnictwie od września 2013) kierunek:mechanik pojazdów samochodowych?

 

Ktoś był w podobnej sytuacji i może mi opisać co trzeba zrobić krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy?

 

 

Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

 

wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów albo

:!: średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkołę skończyć... średnią
techniczną :

8.2.1. Średnie szkoły zawodowe przed wprowadzeniem ustawy z 2001 roku

 

...

3-letnie technikum uzupełniające

 

Ten typ szkoły, przeznaczony podobnie jak ww. dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, również rozpocznie działalność 1 września 2004 roku.

 

Po 3-letnim okresie kształcenia absolwenci mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, a po jego zdaniu uzyskać świadectwo dojrzałości technikum, uprawniające do wstępu do szkoły wyższej oraz po zdaniu egzaminu zawodowego – dyplom uzyskania tytułu zawodowego.

 

Całość tu:

http://www.buwiwm.edu.pl/publ/system/index6.htm ;)

 

Podsumowując musisz ukończyć jedną ze szkół średnich technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-letnie technikum uzupełniające

 

Nie istnieje od >2010 roku w tym problem.

 

Teraz nie wiem czy 2 letnie Liceum potem KKZ by mieć techniczne? Bo szkoły, w ktorych można było to załatwić za jednym razem już nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.