Skocz do zawartości

Jak spędzacie wolny czas po pracy


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    14

  • blakop

    13

  • darkdog

    8

  • Jacdiag

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

A łaziłeś korytarzem od jednego stanowiska do drugiego? Ja z córcią to zwiedziliśmy prawie wszystkie bunkry i tunele...

powiem robi wrażenie taż chodziłem z synem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to ten link co podał Paprock to już nie jest ORP "Błyskawica"... ale mogę się mylić 8)

 

Fotki takie se jak to mówią. W sumie ostatnia najlepsza... Jaki masz telefon Psuj?? Bo nawet fajne fotki robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to rondo Macieju kojarzysz :P

 

[ Dodano: 28-08-2014, 21:46 ]

kawał Historii co Macieju

 

[ Dodano: 28-08-2014, 21:47 ]

chyba coś za duże pliki wklejam :sad: jakie rozmiary mają mieć te nasze zdjęcia :oops:

 

 

 

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 28-08-2014, 22:59 ]

najlepiej zapodać fotkę na inny serwer, a potem ją wyświetlić przez

[img=http://adres fotki] 

i wtedy będą wyglądać jak w postach np. Psuj-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to rondo Macieju kojarzysz :P

 

Tam nie byłem :) ale wygląda to jak ruska 130-stka, taka jak w baterii Laskowskiego.

 

Zapasowy punkt kierowania ogniem

 

e0905cf73b.jpeg

 

Stanowisko niemieckiej armaty 406mm, największej na świecie.

 

fc7ffdd246.jpeg

 

I przeszło tonowy pocisk do tejże armaty, dalej ładunek miotający i łuska

 

5cf91c3fef.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Błyskawicę :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cadf3b78589d3913.html

 

A nie wiem czy widzieliście jak wygląda zdjęcie bandery na ORP Błyskawica. Bardzo uroczyście powiem. W tym roku przypadkowo po raz pierwszy widziałem (to samo dotyczy Daru Pomorza i Daru Młodzieży jeśli akurat jest w porcie - we wszystkich jednostkach wygląda to mniej więcej tak samo, chociaż na Błyskawicy najbardziej uroczyście to wygląda).

Niestety utraciłem nagranie z tego wydarzenia :?

 

[ Dodano: 28-08-2014, 22:17 ]

A co do teledysku Cher zapodanego wcześniej - to oczywiście USS Missouri. Nr taktyczny 63 widać kilkakrotnie na teledysku...

Na tym okręcie podpisano kapitulację Japonii w II w.św.

 

Ciekawostka - okręt był w służbie czynnej niemal do końca XX wieku (z przerwami). Brał nawet udział w operacji "Pustynna Burza" .

 

Ale co do nr taktycznych amerykańskich okrętów to miałbym dla Psuja inną zagadkę... Ale czy podoła? :)

 

[ Dodano: 28-08-2014, 22:26 ]

Warto zaznaczyć, że stanowisko armaty 406mm funkcjonowało na Helu bardzo krótko. Szybko zostało przeniesione na Wał Atlantycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że stanowisko armaty 406mm funkcjonowało na Helu bardzo krótko. Szybko zostało przeniesione na Wał Atlantycki.

 

Tych stanowisk w europie było więcej. Tez Helu przeniesiono nad kanał i z kontynentu ostrzeliwano Anglię.

 

A nie wiem czy widzieliście jak wygląda zdjęcie bandery na ORP Błyskawica.

 

Uroczyście jak wszędzie gdzie się pływa. Dzwon, baczność, na banderę patrz itd. U nas w klubie żeglarskim procedura podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w klubie żeglarskim procedura podobna.
Jeszcze można na deser filmik instruktażowy Cedarka zapodać jak z klubowiczami wchodzi do portu z banderą podniesioną na flagsztogu.

Tam "Pustynna Burza". Bałtycka burza! To jest to!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście jak wszędzie gdzie się pływa. Dzwon, baczność, na banderę patrz itd. U nas w klubie żeglarskim procedura podobna.

 

Oj ale jednak sam moment, składanie bandery itd. jest naprawdę fajne... Pierwszy raz w tym roku to widziałem. A a akurat w porcie był oprócz okrętów muzeów (Błyskawica, Dar Pomorza) również "Dar Młodzieży".

 

No ale jak tam? Jesteś gotowy na zagadkę filmowo/marynarską? :)

 

[ Dodano: 29-08-2014, 00:11 ]

Uroczyście jak wszędzie gdzie się pływa. Dzwon, baczność, na banderę patrz itd. U nas w klubie żeglarskim procedura podobna.

 

Oj ale jednak sam moment, składanie bandery itd. jest naprawdę fajne... Pierwszy raz w tym roku to widziałem. A a akurat w porcie był oprócz okrętów muzeów (Błyskawica, Dar Pomorza) również "Dar Młodzieży".

 

No ale jak tam? Jesteś gotowy na zagadkę filmowo/marynarską? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ale jednak sam moment, składanie bandery itd. jest naprawdę fajne... Pierwszy raz w tym roku to widziałem.
- pora w morze uderzyć najlepiej z Gdańska, a będzie i salutować banderą okazja. :ok Gwarantowane nogi miękkie w kolanach.

 

A a akurat w porcie był oprócz okrętów muzeów (Błyskawica, Dar Pomorza) również "Dar Młodzieży".
- a od cholery tego było i nie wiem, czy któryś Dar był na pewno, ale Bar, Bar Pomorza owszem przycumował. :D

Maszty.jpg.5eb26b6b980ce21a1635150f3fb03473.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście wieczorową porą na "DM" - uwierz mi - było fajne. Salutowanie banderze i kontrola zakupów były "fajne".

Ściągania bandery jest ok. 21-22. Polecam.

 

A zagadka dla Psuja aktualna... Jeśli chce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się zbytnio w amerykańskich okrętach, ale dawaj...

 

Wiem, że lubisz ten film - "Polowanie na Czerwony Październik"

 

Spójrz na scenę rzekomego zatopienia go (Czerw.Paź) przez amerykańską fregatę (w momencie gdy wynurzają się symulując awarię reaktora i pozbywając się tym samym załogi). We wszystkich scenach z tą amerykańską fregatą występują tak naprawdę ujęcia dwóch różnych fregat tego typu (od strony zdjęć marynistycznych był to niestety kiepski film). W zależności od ujęcia widać dwa różne nr taktyczne tych okrętów namalowane na dziobie.

Nie korzystając z neta, postaraj się znaleźć w filmie te ujęcia i podaj te nr to dostaniesz kolejne pytanie ciekawostkę :)

 

PS Film właśnie leci na TVN7 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj się znaleźć w filmie te ujęcia

 

Ciężka sprawa... żona rządzi się w serialach :) Gdzieś miałem ten film na płytce, ale nie mogę znaleźć... Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.