Skocz do zawartości

Okresowe Badanie przed Pierwszą rejestracją a brak TZ


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Z chęcią zobaczyłbym takie zaświadczenie.Może ktoś ma to wrzuci skan.

 

Nie mam przed sobą, ale bywają. Zaświadczenie z OBT, a w uwagach wykonanie tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe.

A dokładniej :)

 

[ Dodano: 16-09-2014, 10:38 ]

Nie mam przed sobą, ale bywają. Zaświadczenie z OBT, a w uwagach wykonanie tabliczki.
Oj da się 8)

Zamykamy temat :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej

Dokładniej się nie da, bo badania dzielą się na okresowe i dodatkowe oraz na zgodności z WT. Ja nie jestem zwolennikiem wpisywania Okresowe - ponowne sprawdzenie usterek, bo brak ku temu podstawy prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej się nie da, bo badania dzielą się na okresowe i dodatkowe oraz na zgodności z WT. Ja nie jestem zwolennikiem wpisywania Okresowe - ponowne sprawdzenie usterek, bo brak ku temu podstawy prawnej.

Ok.Tylko z tabeli opłat musisz wybrać jakieś badanie i ustalić termin następnego OBT licząc od tego co dostał N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Tylko z tabeli opłat musisz wybrać jakieś badanie

 

A co ma tabela opłat z rejestrem btp i rodzajem badania? Z tabeli opłat wybierasz jak wystawiasz dokument płatności a nie jak robisz badanie techniczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi.

Skoro

Ja nie jestem zwolennikiem wpisywania Okresowe - ponowne sprawdzenie usterek, bo brak ku temu podstawy prawnej.

To w sytuacji którą przytoczyłem wcześniej (N za brak TZ i potem klient wstawia się przed 14 dniami na OBT) diagnostę dotyczy ten zapis:

 

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy od daty przeprowadzenia badania, w którym stwierdzono te usterki. ?????

 

Czy raczej nie i wykonuje nowe OBT i ustala nowy termin następnego OBT?Klient oczywiście nie płaci za nie.(co według mnie jest błędne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie-dwa wpisy i dwa zaświadczenia. I 36zł za TZ i 20 za poprawkę. Przecież TZ może wykonać na innej SKP i tam zapłaci 36zł,a do Ciebie na poprawkę..

 

To nieźle kasujesz klientów.

W przypadku wykonania TZ na innej SKP wiadomo(36 tam i 20 u mnie) , ale jak TZ jest robiona u mnie to tylko 36 zł i wszystko na jednym kwicie po co mnożyć papiery.

 

Czyli w tym wypadku OBT i wykonanie TZ fizycznie nie da się zrobić na jednym zaświadczeniu.

 

Da się :cool:

 

A co ma tabela opłat z rejestrem btp i rodzajem badania? Z tabeli opłat wybierasz jak wystawiasz dokument płatności a nie jak robisz badanie techniczne...

 

W moim programie niestety ma :razz: Żeby zatwierdzić badanie w rejestrze musisz pobrać jakąś opłatę z tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle kasujesz klientów.

W przypadku wykonania TZ na innej SKP wiadomo(36 tam i 20 u mnie) , ale jak TZ jest robiona u mnie to tylko 36 zł i wszystko na jednym kwicie po co mnożyć papiery.

Czyli widzisz-raz kasujesz raz nie....Ale badanie i tak wykonujesz,a że potem go "zerujesz" to nie wnikam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj da się 8)

Bułgarowi na dwa dni też ,,,

 

 

To nieźle kasujesz klientów.

W przypadku wykonania TZ na innej SKP wiadomo(36 tam i 20 u mnie) , ale jak TZ jest robiona u mnie to tylko 36 zł i wszystko na jednym kwicie po co mnożyć papiery.

Czyli widzisz-raz kasujesz raz nie....Ale badanie i tak wykonujesz,a że potem go "zerujesz" to nie wnikam :)

Niech to będzie puentą dla tego tematu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzisz-raz kasujesz raz nie

 

Nigdy nie kasuję 20 zł bo pracuję na OSKP i jak pojazd jedzie po decyzję na zastępczą to zawsze wraca do mnie na wykonanie TZ.

 

Wiadomo z jak przyjedzie z PSKP tylko po TZ to potem musi tam wrócić i zapłacić te dwie dychy.

 

No i nic nie zeruję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na to TDT podczas kontroli? Przecież sprawdzają prawidłowość pobranych opłat

Sprawdzają ale tylko jak faktury są wystawiane z programu w którym prowadzony jest RBT a gdy faktury z BT są wystawiane na innym programie to o wielkość opłat nikt nie pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają ale tylko jak faktury są wystawiane z programu w którym prowadzony jest RBT

Pomimo, że takie wystawiam, jeszcze nikt mnie nie spytał; dlaczego tak nie inaczej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że takie wystawiam, jeszcze nikt mnie nie spytał; dlaczego tak nie inaczej

Co kraj to obyczaj, (czytaj, co oddział TDT to inny zakres kontroli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kasuję 20 zł bo pracuję na OSKP i jak pojazd jedzie po decyzję na zastępczą to zawsze wraca do mnie na wykonanie TZ.

 

Fajnie musi wyglądać zaświadczenie z tego badania :o

Wykonanie czynności innej niż badanie i zaznaczenie przy tym, że spełnia wymagania i jeszcze wyznaczony TNBO... :shock:

 

No to kolejny raz DzU z 2013 r poz.1675

Objaśnienia do wzoru:

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania.

W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Kierując sie tymi objaśnieniami, to ani taka omawiana sytuacja nie jest możliwa, ani też na jednym zaświadczeniu, mix z wykonania badania i czynności innej niż badanie.

Bo albo skreślasz albo nie skreślasz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie musi wyglądać zaświadczenie z tego badania

 

Wygląda jak każde inne zaświadczenie wzór jest przecież ten sam napisany jest rodzaj badania okresowe+ wykonanie tabliczki zastępczej a wynik jest P bo przecież to poprawka.

No to kolejny raz DzU z 2013 r poz.1675

Tylko po co wszyscy to znamy

W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu

Przecież robię badanie poprawkowe a to jest badanie więc tylko jeden pkt. wykreślam a dodatkowo tabliczka.

To może jeszcze dwa razy trzeba autem wjechać na SKP skoro do dwie różne rzeczy są :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wszyscy to znamy

Znamy, ale jak stosujemy?

 

To może jeszcze dwa razy trzeba autem wjechać na SKP skoro do dwie różne rzeczy są :evil::evil:

Ciekawy wniosek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy, ale jak stosujemy?

 

Tak jak każdy sobie wyczyta, niestety takie mamy zapisy w Dz.U.

 

I znów po raz kolejny dochodzimy do wniosku że nasze przepisy są do d...., ale jest światełko w tunelu w postaci ......... :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.