Skocz do zawartości

Patronat usterki drobne


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    17

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Lukasz0417

    13

  • biker100

    11

biker100, no to 2.1 i 2.10. Bo za usterki wymienione w tabeli opłat pobiera się opłatę za każdą usterkę z osobna. Tylko w przypadku niewymienionych pobiera się 20 zł za wszystkie.

Ale jeździcie obaj po bandzie ,,,

Od kiedy to klient musi przyjechać na sprawdzenie usterki drobnej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, ja wiem, że nadgorliwość gorszą od faszyzmu jest ale

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego kolejny termin okresowego badania technicznego
Nie ma tu mowy o tym, że sprawdzamy tylko UI i USZ. Więc pasuje sprawdzić wszystkie i za nie pobrać stosowną opłatę. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pasuje sprawdzić wszystkie i za nie pobrać stosowną opłatę. :x

Dokładnie, sprawdzić wszystkie z powodu których powstał obowiązek tego badania. Drobne nie powodują tego obowiązku, więc informujesz klienta o konieczności ich usunięcia i w tym przypadku ponownie ją wpisujesz jeśli jej nie usunął ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić wszystkie z powodu których powstał obowiązek tego badania
Wskaż mi proszę w cytowanym fragmencie potwierdzenie tego co napisałeś. Ja wiem, że logika i zdrowy rozsądek podpowiadają co innego, ale literalnie tak to wygląda :x:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam paragraf 6, który zacytowałeś mówi o tym wyraźnie ,,,
Akurat ten paragraf jest napisany zbyt ogólnikowo. Po pierwsze nie odnosi się bezpośrednio do wcześniejszych zapisów, a po drugie mówi o wszystkich stwierdzonych usterkach. Dodatkowo nie wspomina nic o tym, że chodzi o przyczynę wyniku negatywnego. Także literalnie racji nie masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także literalnie racji nie masz.

To wytłumacz "literalnie" świadomemu klientowi, że skasujesz go za sprawdzenie usterki drobnej, która normalnie nie podlega ponownemu sprawdzeniu.

Czasem odnoszę wrażenie, że Ci z Was którzy w mig rozpracowują trudne kwestie, bardzo często rozmydlają te proste i jasne zapisy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, widzisz niby proste przepisy, ale niejednoznaczne. I wg. mnie jasne to one nie są. Ja rozumiem logikę i zdrowy rozsądek. Nimi posługuję się w życiu, ale jak sam wiesz przepisy często nie przystają do rzeczywistości. A wystarczyłoby doprecyzować o jakie usterki chodzi i nikt nie miałby wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w tej polemice z JANUSZ60, nie pobieram opłat za UD,bo to nie one są powodem ponownej wizyty auta na BT,u nas dużo rzeczy trzeba robić na logikę,grunt to umieć to uzasadnić.Podjęta decyzja,którą potrafię uzasadnić,daje mi spokojny sen :D

 

[ Dodano: 09-04-2014, 16:58 ]

A wystarczyłoby doprecyzować
Dla nas,jak coś jest doprecyzowane,to i tak budzi obawy i lęki,tak już mamy :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjęta decyzja,którą potrafię uzasadnić,daje mi spokojny sen :D
Właśnie chodzi o to, że w całej masie niejasnych zapisów, stojących w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem ktoś może zarzucić nam działanie niezgodne z przepisami. W tym konkretnym przypadku mógłbyś nie uzasadnić swojej decyzji pod kątem prawnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku mógłbyś nie uzasadnić swojej decyzji pod kątem prawnym.
W tym konkretnym przypadku,to nie uważam,że mi włos z głowy spadnie.Wcale też nie powiem,że nie masz racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak nie usunięto drobnych to na poprawce zamienić je na istotne

Nie wszystkie jednak grubną i mógłbyś mieć tu problem ,,,

Poza tym miałbyś mały problem z TNBO przy negatywie na poprawkowym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie jednak grubną i mógłbyś mieć tu problem ,,

- mówię o tych, które "grubną"

Poza tym miałbyś mały problem z TNBO przy negatywie na poprawkowym,,,

- liczyłbym od pierwszej wizyty

 

Poza tym sprawa wydaje się jasna. Jeżeli wynik badania uzależniony jest od najbardziej poważnej usterki, to te mniej poważne też należałoby usunąć do 14 dni, a nie powielać je do świętego nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pytałem się bo miałem problem z "końcówką", ale chyba naprawiłem

może innym się przyda, komputery z kartami 1 Gb na "końcówce" szybkość 1 Gb/s a na serwerze 100 Mb/s problem tkwił w przewodzie między switch-em a komputerem, przewód wymieniłem na nowy i problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pytanie odnośnie usterek z załącznika nr 2 czyli np taxi brak świadectwa legalizacji taksometru, nie mogę znaleźć takich usterek w patronacie przy dodatkowych badaniach i wynikach negatywnych. Da się je wprowadzić a jeśli tak to w jaki sposób czy zostaje tylko wpisywanie ręczne do zaświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.