Skocz do zawartości

badanie dodatkowe skierowany przez policję


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 551
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    59

  • aboz

    58

  • Grzegorz Łódź

    57

  • michal_k

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, jeżeli ten policjant stawiał przecinki tak jak Ty, to nie wiem jak naliczyłeś 3 usterki.

A no tak, że każdy bazgroł poprzedzony był cyfrą w kółeczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi policja wypisując zaświadczenie to pokazuje ich analfabetyzm i olewatorstwo - bo ty masz być kaszpirowskim i wiedzieć co on tam nabazgrał - a klient będzie kombinował z usterkami -miałem taki przypadek -to wtedy tylko telefon do wydziału komunikacji i wszystko wiadomo -tyle lat na wszystkich spotkaniach i szkoleniach mówi się aby ten problem naprawić -ale jak zwykle to diagnosta ma być tym złym i walczyć z klientem . :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi policja wypisując zaświadczenie to pokazuje ich analfabetyzm i olewatorstwo
Ja mam w większości przypadków super czytelne pokwitowania. Zwłaszcza z autostradówki i ITD. Nie wrzucałbym w takim układzie wszystkich policjantów do jednego wora. Chociaż mam w okolicy jednego młodszego aspiranta co nie dość, że bazgrze to jeszcze potrafi wydumać takie podstawy, że ręce opadajo. Przykładowo wpisał, że lampy bez homo, a na samochodzie homologowane soczewki z HID-ami, których pan aspirant nie raczył zauważyć. Klient przyjechał pytać o co biega z tą homologacją na lampy i się lekko zdziwił jak usłyszał, że lampy ok tylko ma ksenony wymienić na zwykłe żarówki :cool:

 

[ Dodano: 21-01-2015, 14:47 ]

No i trafił się ewenement na skalę kraju. Niech ktoś rozszyfruje co pan funkcjonariusz miał na myśli i co najważniejsze z czego podstawa prawna, bo ja nie znalazłem :evil:

5ae1a66db9f25_skanowanie001.thumb.jpg.e2a8ee7e4089a685d0effc7993c6cbb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Niech ktoś rozszyfruje co pan funkcjonariusz miał na myśli

Dobry jesteś :) Ja nawet tego nie rozszyfrowałem -tzn "funkcjonariusz" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka takich sytuacji że musiałem dzwonić do placówki w której to został zatrzymany D.R. i dopytywać się co dany funkcjonariusz napisał- wiem już że prowadzą własne notatki i da się zawsze jakoś wybrnąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie o podstawę prawną. Skąd taka?

 

Art. 96 (bo tam jest 6, a nie 0) par. 1 kodeksu wykroczeń:

 

Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:

 

5) pojazd do jazdy, pomimo że pojazd nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia i przyrządy albo pomimo że nie nadają się one do spełnienia swego przeznaczenia,

 

podlega karze grzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbite klosze lamp zespolonych :cool:

 

Art. 96 (bo tam jest 6, a nie 0) par. 1 kodeksu wykroczeń:

 

Art. 88. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd bez wymaganych przepisami świateł lub pozostawia pojazd bez wymaganego przepisami oświetlenia,

podlega karze grzywny.

Ta podstawa prawna byłaby właściwsza ,ale..... :):-P

 

No można nazwać lampę zespoloną -przyrządem,urzadzeniem ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest podstawa na mandat, a nie na pokwitowanie za zatrzymany DR

 

Wiem, ale zawarł ją w pokwitowaniu. Tak naprawdę w ogóle nie musiał podawać podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafił się ewenement na skalę kraju.

Ewenement to ja miałem w ubiegłym tygodniu-pokwitowanie odp aspiranta z nieoznakowanego za cytuje: brak koła zapasowego w naczepie. Kierowca oddał DR-normalnie mnie zadziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu kierowców nie wie, że koło zapasowe nie jest obowiązkowe. Jak widać nie tylko kierowców.

 

Jeśli miałeś taki przypadek, to nie powinieneś w mojej ocenie robić badania, tylko poinformować kierowcę o bezpodstawnym zatrzymaniu DR i skierować wprost do WK lub na owy komisariat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.