Skocz do zawartości

Bez Tablic


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    43

  • blakop

    41

  • biker100

    39

  • max72

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Michał - rozporządzeni póki co również nie rozeznaje pojazdów zarejestrowanych w kraju i nie, jak i w ogóle nie określa co to znaczy rejestracja...

 

Więc nie wyzywaj kolegów od kretynów póki co - ok? :x

 

Bo ja też mogę powiedzieć, że ten, kto wymaga dla pojazdu z zagranicy badania to to kretyn... I to będzie wyzwisko zgodne z aktualnym stanem prawnym... I co mi powiesz? Rozporządzenia to nie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że brak tablicy powinien odnosić się do pojazdów zarejestrowanych w kraju. Pojazdy z zagranicy tablic mieć nie powinny (ciekaw jestem który diagnosta zna cechy legalizacyjne tablic z całej unii?) Natomiast transport na lawecie... co w tym dziwnego? Nie ma tablic to poruszać się na kołach nie może.

 

Prawda to jest taka,że tablice rejestracyjne(i jeszcze wiele innych" rzeczy") nie powinny podlegać sprawdzeniu podczas zadnego badania technicznego na stacji kontroli pojazdów.Identyfikacja pojazdu tylko po numerze nadwozia w zupełności wystarczy.A to czy pojazd poruszajacy sie po drodze posiada tablice czy nie oraz czy sa to tablice prawidłowe to juz sprawa dla innych organow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretynem jest ten, kto nakazał wpisywać numer rejestracyjny lawety w uwagach.

 

Tu jestem się w stanie zgodzić 8) Ale przy złych dniach admina za "lżejsze" rzeczy pasek tu dostawałem, więc... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Prawda to jest taka,że tablice rejestracyjne(i jeszcze wiele innych" rzeczy") nie powinny podlegać sprawdzeniu podczas zadnego badania technicznego na stacji kontroli pojazdów.Identyfikacja pojazdu tylko po numerze nadwozia w zupełności wystarczy.A to czy pojazd poruszajacy sie po drodze posiada tablice czy nie oraz czy sa to tablice prawidłowe to juz sprawa dla innych organow.

 

Nie zgodzę się z tą teorią! Do sprawdzania stanu technicznego pojazdów zostały powołane SKP a organy tupu Policja czy ITD sprawują piecze nad porządkiem i bezpieczeństwem ruchu i nie powinniśmy powierzać tym organom zadań związanych ze sprawdzaniem stanu technicznego pojazdów poza przypadkami gdy stan pojazdów zagraża bezpieczeństwu ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[Nie zgodzę się z tą teorią! Do sprawdzania stanu technicznego pojazdów zostały powołane SKP a organy tupu Policja czy ITD sprawują piecze nad porządkiem i bezpieczeństwem ruchu i nie powinniśmy powierzać tym organom zadań związanych ze sprawdzaniem stanu technicznego pojazdów poza przypadkami gdy stan pojazdów zagraża bezpieczeństwu ruchu.

 

Właśnie z tego co piszesz wynika,że sprawdzenie tablic należy(powinno leżec w gestii) do Policji czy ITD bo SKP maja zadanie sprawdzenia stanu technicznego pojazdow,a same tablice potrzebne sa raczej do utrzymania porzadku ruchu.Podobnie sprawa ma się np z nalepkami kontrolnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wpisywania numeru lawety to myślę że jest to psychologiczne podejście. Żeby nie posypało się z czasówkami do zera. Niewielu handlarzy posiada lawetę na stałe, a wpisywanie jej numeru rej. jakoś eliminuje przyjechanie na kołach i tekst "wpisz pan lawetę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wpisywania numeru lawety to myślę że jest to psychologiczne podejście.

Pewnie taki był zamiar pomysłodawcy, co nie zmienia faktu, że jest to działanie niepoparte żadnym przepisem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu handlarzy posiada lawetę na stałe, a wpisywanie jej numeru rej. jakoś eliminuje przyjechanie na kołach i tekst "wpisz pan lawetę".
A co mam wpisać jak pojazd stoi u mnie na placu? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wpisywania numeru lawety to myślę że jest to psychologiczne podejście. Żeby nie posypało się z czasówkami do zera. Niewielu handlarzy posiada lawetę na stałe, a wpisywanie jej numeru rej. jakoś eliminuje przyjechanie na kołach i tekst "wpisz pan lawetę".

 

Czy to oficjalne polecenie starostwa z tym numerem lawety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr placu ,długość i szerokość :x
dł.i szer. placu? czy dł. i szer. geograficzną położenia placu - bo tak na dwoje babka wróżyła Dark, dajesz możliwość interpretacji czytającym jak nasz ustawodawca :P a, może stad te naleciałości :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam wpisać jak pojazd stoi u mnie na placu?

Po raz kolejny poświadczyć nieprawdę, niestety ,,,

Jaką nieprawdę? Ja nie wpisuję, że pojazd przyjechał na lawecie tylko, że jest bez TR. Przecież w czasie BT nie interesuje mnie jak klient dojechał na SKP. Od tego są OKRD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz nieprawdę dotyczącą wyniku badania, który mimo UI jest pozytywny

Nie pierwsza to i nie ostatnia nieprawda przez nas potwierdzana. Za każdą 5 lat i wyroki kilkusetletnie jak w USA nie powinny nas dziwić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to zamieszania ciąg dalszy ,czekamy na najnowsze pismo z Ministerstwa w którym ponoć jest napisane że bez tablic nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.