Skocz do zawartości

Volkswagen T4 z siodłem do 3.5 t + naczepa 5 t dmc


brozyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma przyjechać do mnie Volkswagen T4 z siodłem (dmc 3.3 t) + naczepa 5 t dmc, pojazd zarejestrowany najprawdopodobniej jako samochód specjalny, naczepa pewnie też. Z tego co mówił właściciel w dowodzie ma wpisane F3 z adnotacją 6800 kg. Co myślicie o wykonaniu badania na taki zestaw???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić, czy siodło ma homologację i jaki posiada uciąg. Ciekawie może też wyglądać sposób sterowania hamulcami w naczepie. Do tego trzeba posprawdzać masy na TZ zarówno ciągnika jak i naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd zarejestrowany najprawdopodobniej jako samochód specjalny
skąd takie domysły?

 

Do tego trzeba posprawdzać masy na TZ zarówno ciągnika jak i naczepy.
i porównać z tymi w DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd przyjechał na stację, w dowodzie pojazd specjalny dmc 3300kg., zespół 6800kg., naczepa też specjalna dmc 5000kg, auto z instalacją gazową, naczepa 12 m długa, fizycznie ma 2 osie, oddalone od siebie o mniej niż 1 m, z kołami 14 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd przyjechał na stację, w dowodzie pojazd specjalny

 

Jakie przeznaczenie?

 

Co myślicie o wykonaniu badania na taki zestaw???

 

Badanie wykonuje się na każdy pojazd oddzielnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełnia warunki pomocy, dane techniczne z dowodu zgadzają się z tabl. znamionowa
to sprawdzaj stan techniczny pojazdu i jak sprawny to "P".

 

Tylko pamiętaj

Badanie wykonuje się na każdy pojazd oddzielnie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ciągnik samochodowy czy samochód specjalny?

 

Samochód specjalny z możliwością ciągnięcia naczepy. Jak rozumiem nie spełnia definicji ciągnika, bo nie służy wyłącznie do ciągnięcia, a jego "główne" przeznaczenie to pomoc drogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód specjalny z możliwością ciągnięcia naczepy. Jak rozumiem nie spełnia definicji ciągnika, bo nie służy wyłącznie do ciągnięcia, a jego "główne" przeznaczenie to pomoc drogowa.

michal_k, był byś skłonny taki ciągnik siodłowy zarejestrować jako pojazd specjalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był byś skłonny taki ciągnik siodłowy zarejestrować jako pojazd specjalny?

 

Ja widzę tylko dokumenty, więc nie miałbym pojęcia, że to ciągnik.

 

Jaki przepis zabrania pojazdowi specjalnemu posiadania siodła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przepis zabrania pojazdowi specjalnemu posiadania siodła?

 

Żaden, ale zgodnie z definicją ciągnika siodłowego i samochodu specjalnego ciągnik siodłowy w żadnym wypadku nie może być uznany za samochód specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z definicją ciągnika siodłowego i samochodu specjalnego ciągnik siodłowy w żadnym wypadku nie może być uznany za samochód specjalny.

 

Dlatego nie jest to ciągnik, bo nie służy wyłącznie do ciągnięcia. To jest pomoc drogowa z "hakiem" z tą różnicą, że ten "hak" to siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pomoc drogowa z "hakiem" z tą różnicą, że ten "hak" to siodło.

Ja podzielam zdanie Kolegi aboz, ,ponieważ ten" pojazd specjalny pomoc drogowa" ma możliwość i może ciągnąć zwykłą naczepę ciężarową i wtedy już nie będzie "pomocą drogową". A wiemy jaka jest definicja pojazdu specjalnego.Dla mnie to takie "dwa w jednym" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ten" pojazd specjalny pomoc drogowa" ma możliwość i może ciągnąć zwykłą naczepę ciężarową

 

Na zwykłym haku też może ciągnąć co chce, a jakoś zwykły hak nikomu nie przeszkadza.

 

A wiemy jaka jest definicja pojazdu specjalnego.

 

 

Nie wyklucza ona ciągnięcia za nim czegokolwiek. Definicja ogranicza tylko przewożone osoby i rzeczy, a nie łączenia go w zespół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

 

naczepa - przyczepę, której część spoczywa na pojeździe silnikowym i obciąża ten pojazd;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rejestrowanie ciągnika na specjalny jest to uciekanie przed podatkiem od środków transportu.

 

Zerknij na DMC tego pojazdu. To jest pomoc drogowa z dodatkowym siodłem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ciągnika podatek płacisz od DMC zespołu a nie od DMC ciągnika.

Ubezpieczenie płaci jak za duży ciągnik .Ostatnio jeden z kolegów przerabiał temat z klientem który nie mógł się zdecydować czy chce ciężarowy czy ciągnik(do 3,5t) . Jak się klient dowiedział ile będzie musiał ubezpieczenia zapłacić , to dał sobie spokój.

A temat też ciekawy,bo auto z siodłem miało w papierach :ciężarowy .

Dodam że auto sprowadzone ,po przeglądzie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.