Skocz do zawartości

Zgrywanie na cd


Gość nikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać i dowiedzieć się czy Wy też robicie takie działania. Otóż na koniec każdego miesiąca dane z vat, cepik i rbt są zgrywane na płytkę. W jakim celu ?

Czy jest obowiązek przechowywania tych danych 5 lat? Czy jest w ogóle jakiś zapis w ustawie który by o tym mówił ? Czy po prostu jest to wymysł kogoś, jakieś zabezpieczenie gdyby padł komputer czy jak ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest obowiązek przechowywania tych danych 5 lat? Czy jest w ogóle jakiś zapis w ustawie który by o tym mówił ?

:?::shock::?:

 

w ustawie nie, ale jest w rozporządzeniu

§5.1.Rejestr prowadzi podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów. Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

...

4.Dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu niezwłocznie po ich wykonaniu zamieszcza się w rejestrze i przechowuje w nim przez okres 12 miesięcy. Po upływie tego okresu dane i informacje archiwizuje się na nośniku informatycznym i przechowuje przez okres 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż na koniec każdego miesiąca dane z vat, cepik i rbt są zgrywane na płytkę.

 

U nas na płytkę zgrywa się wszystkie dane raz w roku. Taka płytka wraz z papierową wersją rejestru wędruje wtedy do szafy, czyli do naszego "archiwum". Natomiast co miesiąc jest wydruk z rejestru (ten co potem raz w roku idzie do szafy) a co dziennie kopia danych na dysku i dwóch penach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, co będzie jak będziesz miał pożr (czego Ci nie życzę) na SKP to i tak spłonie komputer wraz z szafą, choć przyznać trzeba, że zabezpieczeń stosujesz wyjątkowo dużo. Ja osobiście uważam, że najlepiej by było, gdyby SKP pracowały na programie on-line znajdującym się na serwerach CEPIK-u, wówczas odpadł by problem z zabezpieczaniem gromadzonych danych. Za tyle milionów PLN wydanych na CEPIK pewnie można by stworzyć takie oprogramowanie i działało by ono nieco lepiej jak program PKW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że najlepiej by było, gdyby SKP pracowały na programie on-line znajdującym się na serwerach CEPIK-u, wówczas odpadł by problem z zabezpieczaniem gromadzonych danych. Za tyle milionów PLN wydanych na CEPIK pewnie można by stworzyć takie oprogramowanie i działało by ono nieco lepiej jak program PKW ;)

Ja pracuję na programie do fakturowania on-line. Nie życzę nikomu takiego nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, co będzie jak będziesz miał pożr (czego Ci nie życzę) na SKP to i tak spłonie komputer wraz z szafą,

 

a co dziennie kopia danych na dysku i dwóch penach...

 

Niech płonie... podleję jeszcze benzyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby SKP pracowały na programie on-line znajdującym się na serwerach CEPIK-u, wówczas odpadł by problem z zabezpieczaniem gromadzonych danych.

Wtedy wystarczyłby jeden pożar, tych serwerów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było, gdyby SKP pracowały na programie on-line znajdującym się na serwerach CEPIK-u

 

Ja powiem Ci tak - mówisz i masz. Pewna firma z Łodzi zrobi Ci to w trzy miesiące :evil: (żeby nie było - aluzja jest do wyborów - nie do SUNGK'a) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna firma z Łodzi zrobi Ci to w trzy miesiące

Wiem, wiem CEPIK tworzony jest od lat i to przez potentata w branży informatycznej i zadziałał dopiero po kilku latach.

Ja pracuję na programie do fakturowania on-line. Nie życzę nikomu takiego nieszczęścia.

Tak się składa, że ja też tak pracowałem i wiele firm posiadających oddziały i filie tak pracuje i jakos nie nastręcza to wielkich problemów. Poprawne działanie uzależnione jest od zdolności informatyków tworzących taki system oraz od stabilności łączy internetowych.

Wtedy wystarczyłby jeden pożar, tych serwerów

Nigdy jakoś nie słyszałem o tym, aby "wyparowały" dane z serwerów zewnętrznych, nawet z tych darmowych do przechowywania zdięć czy danych - tamte sposoby zabezpieczeń gwarantują praktycznie 100% bezpieczeństwo danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne działanie uzależnione jest od zdolności informatyków tworzących taki system oraz od stabilności łączy internetowych.

No właśnie :) Wszystko jest dobrze jak działa internet.

 

[ Dodano: 25-11-2014, 11:23 ]

Rozporządzenie w dzienniku ustaw :)

A co w tym dziwnego :?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziennik_Ustaw

W Dzienniku Ustaw ogłasza się akty prawne wymienione w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej[1] oraz w ustawie o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych[2]. Są nimi:

 

Konstytucja,

ustawy,

rozporządzenia z mocą ustawy wydane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

rozporządzenia wydane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Radę Ministrów, Prezesa Rady Ministrów, ministrów kierujących działami administracji rządowej, przewodniczących określonych w ustawach komitetów – będących członkami Rady Ministrów, oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji,

teksty jednolite aktów określonych w pkt 1-4,

umowy międzynarodowe ratyfikowane za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie oraz oświadczenia rządowe w sprawie mocy obowiązującej tych umów,

orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aktów normatywnych ogłoszonych w Dzienniku Ustaw,

uchwały Rady Ministrów uchylające rozporządzenia ministra,

akty prawne dotyczące stanu wojny i zawarcia pokoju,

akty prawne dotyczące referendum zatwierdzającego zmianę Konstytucji i referendum ogólnokrajowego,

akty prawne dotyczące wyborów do Sejmu i Senatu,

akty prawne dotyczące skrócenia kadencji Sejmu,

akty prawne dotyczące wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

akty prawne dotyczące powszechnej lub częściowej mobilizacji i użycia Sił Zbrojnych do obrony Rzeczypospolitej Polskiej,

akty prawne dotyczące stanu wojennego,

akty prawne dotyczące stanu wyjątkowego,

akty prawne dotyczące stanu klęski żywiołowej,

uchwały Sądu Najwyższego w sprawie stwierdzenia ważności wyboru Prezydenta RP, wyborów do Sejmu i Senatu oraz ważności referendum zatwierdzającego zmianę Konstytucji i referendum ogólnokrajowego,

obwieszczenia w sprawie sprostowania błędów,

inne akty prawne, jeżeli odrębne ustawy tak stanowią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.