Skocz do zawartości

Opel MOvano do przewzou inwalidów


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

To może decyzja Starosty wystarczy :?:;)

 

Może nie :P

 

Sam jestem za tym, żeby były w DR adnotacje na wzór adnotacji niemieckich, ale na razie jest tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    14

  • michal_k

    13

  • danielg539

    10

  • Psuj

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

To mamy wreszcie jakąś nic porozumienia, choć to nie znaczy, że problem rozwiązany.

Ale tomat będziemy drążyć bo jest bardzo poważny. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tomat będziemy drążyć bo jest bardzo poważny.

 

Najprościej było by wprowadzić adnotację typu "przewóz osób niepełnosprawnych - x" na wzór "sanitarny - x" z tą różnicą, że w sanitarnym chodzi o miejsca leżące, a w naszym temacie o miejsca dla wózków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podepnę się tutaj , Panowie będę może mieć pojazd kat M2 S.1 =17, za tylnym rzędem foteli ( jest ich 4 sztuki) zamocowano platformę załadunkową przeznaczoną do wjazdu wózka inwalidzkiego typowy najazd składany ( platforma nie wymaga UDT) No i teraz zastanawiam się na kwestią rozwiązania miejsc S.1 , ponieważ gdy kierowca będzie zdecydowany do przewożenie inwalidy będzie zmuszony do zdemontowania dwóch środkowych foteli w ostatnim rzędzie aby przewozić tegoż Pana/ią na wózku inwalidzkim . W tym momencie w DR mamy S.1 = 17 ale gdy nie mamy wózka inwalidzkiego , gdy zamocujemy wózek powstaję niezgodność ilości miejsc siedzących( ponieważ zdemontujemy 2 fotele w ostatnim rzędzie ) .

Czy może stosować to zamiennie , raz pasażerowie ( w tym konkretnym przypadku dwóch) a innym razem inwalida po demontażu tych dwóch miejsc?? Wydaje mi się że nie ponieważ powstanie niezgodność S.1 ,Czy wózek to w końcu miejsce wliczane do S.1 , czy wystarczy ująć odpowiednim wpisem o przystosowaniu do przewozu osób niepełnosprawnych w adnotacjach, czy w "przeznaczeniu" . Dajcie jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś wskazówki

 

Miejsce na wózek musi być "stałe" a nie wynikające z wywaleni dwóch foteli. Muszą być odpowiednie zaczepy i pasy. I wtedy takie miejsce uwzględnia się w S.1 - czyli najpewniej będziesz miał ich S.1 = 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy albo rybki albo akwarium

Czyli S.1-17, nigdy nie będzie to przekroczone, bez względu na układ i sposób przewożenia pasażerów. Skoro aby wjechał wózek to trzeba dwa fotele usunąć to nigdy nie zaistnieje możliwość przekroczenia tego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro aby wjechał wózek to trzeba dwa fotele usunąć to nigdy nie zaistnieje możliwość przekroczenia tego zapisu.

 

Ale będzie nadal niezgodność, bo z wózkiem będzie 16 a w DR 17. To nie Niemcy, że w DR określa się liczbę miejsc maksymalną... a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie nadal niezgodność, bo z wózkiem będzie 16 a w DR 17.

Nie ma obowiązku używania pojazdu z kpl siedzeń. Na badanie ma przyjechać kpl, natomiast na co dzień może się poruszać z połową i nic nikomu do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast na co dzień może się poruszać z połową i nic nikomu do tego.

 

Nie zgadzam się. Policjant ma pełne prawo zatrzymać wtedy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Policjant ma pełne prawo zatrzymać wtedy DR.

Czyli nie mogę przewieźć pralki, telewizora, paru metrów ziemniaków dla parsiuków po zdemontowaniu siedzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klienta który jeździ tak przystosowanym Vito polski salon, zawiadczenie od producenta : 9 miejsc lub 6+wózek, oczywiscie rampa szyny itd . W DR 9 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak w tej kwestii wypowie się Olga . Ja napiszę tylko tyle że w homologacji były dwa warianty liczby miejsc ,WK zamieścił stosowną adnotację w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mogę przewieźć pralki, telewizora, paru metrów ziemniaków dla parsiuków po zdemontowaniu siedzeń?

 

Literalnie będzie niezgodność w DR. Co innego ich złożenie.

 

[ Dodano: 28-11-2014, 14:29 ]

WK zamieścił stosowną adnotację w DR.

 

Zgodnie z prawem nie ma takich adnotacji. W pozycji S.1 ma być jednoznacznie określona liczba miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku używania pojazdu z kpl siedzeń. Na badanie ma przyjechać kpl, natomiast na co dzień może się poruszać z połową i nic nikomu do tego.
Nie zgadzam się. Policjant ma pełne prawo zatrzymać wtedy DR.
Mam klienta który jeździ tak przystosowanym Vito polski salon, zawiadczenie od producenta : 9 miejsc lub 6+wózek, oczywiscie rampa szyny itd . W DR 9 miejsc.

A w moim przypadku zaświadczenia od producenta nie będzie i co wtedy?

adam1501 czyli jeśli przewóz osób niepełnosprawnych mieści się w S.1 z DR to obojętne czy wymontuję sobie 10 miejsc i zamiast nich wstawię 5 wózków inwalidzkich będzie dobrze , kurcze może ma to sens ale podstawy na to nie mam żadnej jak byk widać niezgodność danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 czyli jeśli przewóz osób niepełnosprawnych mieści się w S.1 z DR to obojętne czy wymontuję sobie 10 miejsc i zamiast nich wstawię 5 wózków inwalidzkich będzie dobrze , kurcze może ma to sens ale podstawy na to nie mam żadnej jak byk widać niezgodność danych.

Dodatkowe siedzenia w "bagażniku" siedmoosobówek + trzy worki kartofli w bagażniku - no jak nic niezgodność danych. Blaszak 6 osobowy ze zdemontowanymi 3 siedzeniami załadowany po brzegi styropianem - no jak nic brak zgodność danych. Wiozę 50" w swojej Pandzie (oczywiście bez tylnej kanapy - bo inaczej tyle cali nie upcham) niezgodność danych. Może inaczej w pojeździe S.1 - 5 jedzie sam kierowca, toć wypisz wymaluj niezgodność danych.... Jak wsiądzie do "malucha" 4 takich jak ja to dopiero niezgodność danych...

S.1, wg mnie, jest to maksymalna ilość miejsc siedzących jaką może przewozić pojazd. Jak w samochodzie 5 osobowym jedziemy sami to nikt nam mandatu nie wsadzi, ale jak będzie jechało 6 to jak najbardziej. Jeszcze sierżant każe szóstej z buta naginać. Analogicznie z przewozem osób niepełnosprawnych, nie zawsze osoba niepełnosprawna musi korzystać z dodatkowych urządzeń. Dla 17 osób korzystających tylko z kul, S.1 - 17 jest dopuszczalne, ale jak chcemy przewieść pięć osób na wózkach to bez demontażu foteli się nie zmieszczą więc dostosowujemy pojazd do sytuacji, nie przekraczając zapisów w DR.

Może się mylę ale uważam, że tak to wygląda od strony prawnej i życiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omawiany przypadek jest zbliżony do zapisu dotyczącego liczby miejsc w autobusie szkolnym:

5) liczba miejsc stojących nie przekraczała 25% liczby siedzeń, przy czym dopuszcza się zwiększenie tej liczby o 4, w przypadku gdy w przestrzeni, o której mowa w pkt 6, nie jest przewożony pasażer na wózku inwalidzkim; powierzchnią przeznaczoną na miejsca stojące może być powierzchnia, nad którą wysokość wolnej przestrzeni wynosi co najmniej 190 cm lub co najmniej 180 cm w przypadku części przejścia usytuowanego ponad tylną osią i za nią;

W tym zapisie też są warianty różnej liczby miejsc w zależności od... - tylko jak to zapisać w DR.

W przepisach jest jeszcze jeden zapis ukierunkowany trochę bardziej pod przepisy podatkowe: o ilości miejsc siedzących decyduje obecność punktów mocowania siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.