Skocz do zawartości

Brak badań okres świąteczny,poajzd np z Niemiec


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

a dr zgodny z rozporządzeniem?

naklejki legalizacyjne na tablicach zgodne z dr?

nalepka kontrolna jest?

gaśnica jest?

A powinien mieć nalepki?

DR to możesz określić tylko polski czy jest zgodny z rozporządzeniem a zagraniczny to z naszym na pewno nie. Gaśnica wymagana jest u nas w zależności od rodzaju pojazdu, nie do kraju rejestracji więc ma mieć albo nie jak dla takiego pojazdu nie wymagana. Odnoszę wrażenie że u Ciebie nie ma badań na TR z kraju pochodzenia. Muszą być polskie TR i PC lub DR bo inaczej N. Znaczy nie robisz pierwszych na zagranicznych TR.

JANUSZ60 to nie do końca tak moim zdaniem. To że gdzieś jeżdżą na kolcach nie znaczy że mogą u nas poruszać się na takich oponach. To że u nas samochód od pewnego czasu ma nalepkę kontrolną na szybie to nie znaczy że turysta z zagranicy też ma ją mieć., bo to według mnie nie warunek tech a oznakowanie przypisane do konkretnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa oczywiście o [P] - pozytywnym wyniku takiego badania. - Tak? ;)

 

A który z Szanownych Forumowiczów machnął już komuś takie świąteczno-przejazdowe okresowe badanie prze pierwszą rejestracją w PL bez przesłanek,

o których michal_k wspomina i o których w przywoływanym już tu artykule 81 ustęp 3 cokolwiek lekuśko słychać???

 

Bardzo mnie korci zdanie Brodatego co w takich okolicznościach panowie w białych otokach:

zagraniczny dowód bez ważnych badań z pozytywnym zaświadczeniem z SKP w komplecie i kontrola drogowa na tapecie?

 

Nie wpominając co na ten zestaw papierów powiedzieliby policjanci z rodzimego kraju.

 

Na dzień dzisiejszy ZAŚWIADCZENIE jest ZAŚWIADCZENIEM, a nie ŚWIADECTWEM ZDATNOŚCI POJAZDU DO RUCHU.

Może kiedyś będzie. Oby jak najpredzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpominając co na ten zestaw papierów powiedzieliby policjanci z rodzimego kraju.

 

Na dzień dzisiejszy ZAŚWIADCZENIE jest ZAŚWIADCZENIEM, a nie ŚWIADECTWEM ZDATNOŚCI POJAZDU DO RUCHU.

 

"..Od 1 stycznia dodatkowo wydawane jest zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym. Jest ono analogiem świadectwa zdatności do ruchu drogowego przewidzianego przez ostatnie przepisy wspólnotowe.

 

Świadectwo takie będzie musiało zawierać co najmniej:

 

1) numer identyfikacyjny pojazdu (numer VIN lub numer podwozia);

 

2) numer rejestracyjny pojazdu i oznaczenie kraju rejestracji pojazdu;

 

3) miejsce i datę badania;

 

4) odczyt licznika przebiegu w momencie badania, jeżeli dane są dostępne;

 

5) kategorię pojazdu, jeżeli dane są dostępne;

 

6) zidentyfikowane usterki i ich kategorie;

 

7) wynik badania zdatności do ruchu drogowego;

 

8. datę następnego badania zdatności do ruchu drogowego lub datę wygaśnięcia aktualnego świadectwa, jeżeli nie podano tej informacji w inny sposób;

 

9) nazwę organu kontrolnego lub stacji kontroli pojazdów i podpis lub symbol identyfikacyjny diagnosty, który przeprowadził badanie..."

 

Zaświadczenie z bt posiada wszystkie te pozycje

 

http://wartowiedziec.org/index.php/transport/prawo-i-zarzadzanie/21499-przyszo-systemu-bada-technicznych%C5%9B%20wiadectwo-zdatnoci-do-ruchu

 

"-- analogiczny:

-bardzo podobny do czegoś, mający zbieżne cechy z czymś "

 

Zestaw papierów jak piszesz to: zaśwdczenie z obt przed pierwsza rejestracją i DIP,innej opcji nie ma 8) ,no i papiery kraju rejestracji.

Też ciekawi mnie zachowanie policji w czasie kontroli??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że u Ciebie nie ma badań na TR z kraju pochodzenia. Muszą być polskie TR i PC lub DR bo inaczej N. Znaczy nie robisz pierwszych na zagranicznych TR.
- Nie wiem jak tam jest u Gościa, którego cytujesz ;) Ja tak robię i tylko tak na bank! :evil:

 

W nagrodę czeka mnie to co zrobił Kolo biker100:

... obecnie pozostał mi tydzień wypowiedzenia, złożyłem je sam - miara się przebrała :razz: wielokrotnie słyszałem, że roz...liłem firmę...
;(

 

"-- analogiczny:

-bardzo podobny do czegoś, mający zbieżne cechy z czymś "

- ależ Kolego to jest niżej wyjaśnione w tekście czytelnie:
Jest ono analogiem świadectwa zdatności do ruchu drogowego przewidzianego przez ostatnie przepisy wspólnotowe.

Świadectwo takie będzie musiało zawierać co najmniej:

– I w dwóch językach być napisane.

 

A tytuł z linka brzmi: "Przyszłość Badań Technicznych”. Z naciskiem na "przyszłość". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

... obecnie pozostał mi tydzień wypowiedzenia, złożyłem je sam - miara się przebrała :razz: wielokrotnie słyszałem, że roz...liłem firmę...

;(

będzie :ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

... obecnie pozostał mi tydzień wypowiedzenia, złożyłem je sam - miara się przebrała :razz: wielokrotnie słyszałem, że roz...liłem firmę...

;(

będzie :ok

Lepszy diament ze skazą niż zwykły kamyk bez niej.

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że u Ciebie nie ma badań na TR z kraju pochodzenia.

 

"Zwykłych" okresowych - oczywiście, że nie... tylko okresowe przed rejestracją w kraju, a czy pojazd zostanie zarejestrowany, czy nie - mi to lotto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim wynikiem kończą się wszystkie te badania. Z tego co zrozumiałem to N. A może różnie bo wystawiasz DIP, wynik P taż się zdarzy mimo że nie ma nalepki i mimo że TR nie odpowiadają warunkom określonym w rozporządzeniu? Moim zdanie problem jest w tym że diagnosta stosować musi się do 996 gdzie jest zał.1 pkt.0 identyfikacja, punkt ten nie do końca ma zastosowanie do pojazdów zarejestrowanych za granicą bo nie wiemy jakim warunkom mają odpowiadać TR i inne dodatkowe sprawy związane z rejestracją. Wynikiem badania określić musi czy spełnia warunki Art 66 a ten i ile dobrze pamiętam nie mówi nic na temat rejestracji i sprawami związanymi z nią. Odsyła natomiast do szczegółowych warunków tech. czyli do 951 a tam mamy określone jaki pojazd ma mieć gaśnicę i diagnosta powinien jej wymagać nie zależnie od tego gdzie pojazd jest aktualnie zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio taki przypadek. Facet chciał badanie okresowe pojazdu zarejestrowanego w finlandii. Zaproponowałem mu że mogę zrobić tylko przed pierwszą rejestracją na terenie kraju czyli zaświadczenie i dip. Facet się na mnie obraził i powiedział że w tamtym roku na innej stacji mu zrobili i nie wymyślali, oraz że nawet nikt nie czepiał się kolców w oponach, to czemu ja się czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiego przypadku, ale zrobiłbym przegląd okresowy przed pierwszą rejestracją. Uzasadnienie:

 

- dowód rejestracyjny niemiecki to też dowód rejestracyjny- w końcu na jego podstawie robimy przeglądy po sprowadzeniu auta do Polski w celu przerejestrowania;

- tablice rejestracyjne są legalizowane do powyższego dowodu rejestracyjnego;

- jeżeli pojazd spełnia wymogi przewidziane w naszych przepisach to dostaje pozytywny wynik badania.

 

Nie widzę żadnych przeciwwskazań prawnych do wykonania takiej operacji. Pewnie w Niemczech nie uznają klientowi takiego przeglądu, ale u nas policja jak najbardziej powinna, ponieważ w takim przeglądzie potwierdzamy, że samochód jest sprawny i dajemy możliwość udania się do wydziału komunikacji celem przerejestrowania- nas jako diagnostów nie interesuje czy po tym przeglądzie ktoś go będzie przerejestrowywał w Polsce, czy wróci do Niemiec, czy go sprzeda na Ukrainę, czy weźmie udział w wyścigach lub czy go utopi w Odrze. Auto sprawne i gotowe do rejestracji- do widzenia, zapraszamy za rok :)

 

Wszystko zgodne z literą i duchem prawa + naczelna zasada "jesteśmy po to by pomagać ludziom", tym bardziej, że klient zachował się odpowiedzialnie i nie chce jeździć bez przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

.

 

Pewnie w Niemczech nie uznają klientowi takiego przeglądu, ale u nas policja jak najbardziej powinna,--- 30 dni od daty badania to może i uzna ,a potem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Pewnie w Niemczech nie uznają klientowi takiego przeglądu, ale u nas policja jak najbardziej powinna,--- 30 dni od daty badania to może i uzna ,a potem ?

 

Na zaświadczeniu masz datę następnego badania, więc policja nic nie zrobi bo po 30 dniach od dnia wykonania badania technicznego data wykonania następnego nadal się nie zmienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaświadczeniu masz datę
wiele razy było już o tym mówione i pisanie -czy zaświadczenie jest dokumentem uprawniającym do poruszania się w ruchu drogowym,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymany dow.rej.przez ITD pojazd rej.Szwecja usterka tech. czy można wykonać bad dodatkowe
Tak - dzisiaj miałem Niemca po stłuczce - dodatkowe - pokwitowanie Policji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.