Skocz do zawartości

Wladimirec T25A


DuxIronside

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Szanownych Użytkowników Zakupiłem właśnie poczciwy ciągnik rolniczy Wladimirec T25A i mam w związku z tym pytanie: w którym miejscu jest ocechowany jego numer identyfikacyjny VIN?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą gdzie by go nabili,nr jest z prawej na ramie[rurze]i najczesciej nie byl nabijany tylko namalowany,tabliczka po prawej na obudowie aku,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabite na 100%,a foty niestety nie mam .Szkoda że nie mamy podanego rocznika i czy to jest tylko T25A czy T25A1 bo jeżeli jest z lat 70 to będzie tak jak pisałeś,a jeżeli bliżej lat 90 to na moście od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za fachowe wskazówki. Rocznik tego ,,Władka" - 1985. Okazało się, że numer jest zarówno na rurze, jak i na akumulatorze. Na szczęście jest taki sam jak w dokumentach;) Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą gdzie by go nabili,nr jest z prawej na ramie[rurze]i najczesciej nie byl nabijany tylko namalowany,tabliczka po prawej na obudowie aku,pzdr

Tak samo Namalowany biala farba na (rurze) ramie posredniej z prawej strony jest 6-cyfrowy

 

[ Dodano: 30-03-2010, 23:30 ]

Nabite na 100%,a foty niestety nie mam .Szkoda że nie mamy podanego rocznika i czy to jest tylko T25A czy T25A1 bo jeżeli jest z lat 70 to będzie tak jak pisałeś,a jeżeli bliżej lat 90 to na moście od góry.

 

Masz racje ja przestudiowalem temat i znalazlem :D Znajduje sie on na obudowie zbiornika oleju hydrauliki patrzac od tylu traktora, centralnie pod 'wyzszym' poziomem podlogi na ktorej jest zamocowane siedzenie. W zalaczniku wszystkie cechy identyfikacyjne tego pojazdu

5ae1a40750f9c_IdentyfikacjaT25(3).thumb.JPG.84320d3f21deb90bc5214dcb0b1438af.JPG

5ae1a4077240a_IdentyfikacjaT25(2).thumb.JPG.f1e71db07e692a7da545c03d1ea164c1.JPG

5ae1a407904b7_IdentyfikacjaT25(1).thumb.JPG.dc250ba574560a9d0dcac03e41c76082.JPG

5ae1a407a23f9_IdentyfikacjaT25.JPG.ff4b34877739a262c154dfb59438c461.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

witam

Mam w planie zakup władimirca t25 jako drugiego ciągnika. W związku z tym, że obejrzałem już kilka sztuk miałbym pytania.

Czy będą problemy z rejestracją jak nie ma numeru na rurze (nie spotkałem takiego z numerem, wszystkie zamalowane, opalone, zardzewiałe) natomiast tabliczki znamionowe ok, numery na korpusie też ok.

Czy numer na tabliczce musi być bity tą samą trzcionką co na korpusie, wiadomo wysokość liter jest inna (widziałem rożne trójki, piątki i ósemki) i nie brałem takiego sprzętu.

W władimircu T25A1 z 1977 roku, tym co mi najbardziej mi odpowiada (z sąsiedniego miasta) też nie ma numeru na rurze, tabliczki ok, numer nadwozia nabity jest z prawej strony pod podłogą na korpusie skrzyni pod dźwignią gazu.

W ciągnikach z lat 70tych widziałem też numery nabite na korpusie podnośnika, jak na zdjęciu powyżej, i z tyłu po prawej stronie na korpusie skrzyni.

Wszystkie były zarejestrowane, i te rozbieżności w lokalizacji numerów mnie zatrważają.

Zależy mi na trakorze z lat 70 bo ma dwie dźwignie biegów i trochę inne przełożenia niż młodsze.

Pytałem już w wielu miejscach i nikt nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć, dlatego pozwoliłem sobie napisać na Waszym forum.

Z góry dziekuję za ewentualne porady i sugestie.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany numer na "rurze" tz na ramie szczatkowej nie słuzy do identyfikacji pojazdu. Ważne jest aby był numer był na korpusie szkrzyni biegów (lub w innym miejscu) oraz była tabliczka znamionowa, no i oczywiście te numery muszą być zgodne z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielg539, wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie, na tabliczce znamionowej jest inna trójka (z dwoma brzuszkami) a na korpusie inna (z jednym brzuszkiem i kreską tak jak w starych maszynach). Czy tak może być?

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na korpusie inna (z jednym brzuszkiem i kreską tak jak w starych maszynach). Czy tak może być?

Э

Takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz, że młody farmer jest aż tak młody?

Całkiem możliwe . Może nie wiedzieć jak wygląda ruskie E ,które my traktowaliśmy jako 3 .Sam już zapomniałem jak to wygląda . :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wiedzieć jak wygląda ruskie E ,które my traktowaliśmy jako 3

To co my braliśmy za 3, to w cyrylicy czytane jest jako Z, pamiętasz, chyba, pojazdy ZIŁ, KAMAZ np.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tym sposobem przerobimy cały ruski alfabet. :D
Prosz: Алфавит мы уже знаем, уже пишем и читаем и все буквы по порядку без ошибки называем: А, Б, В, Г, Д, Е, Ё, Ж, З, И, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ, Ъ, Ы, Ь, Э, Ю, Я.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem skrobałem i znalazłem

Numerki z innych maszyn, ale cyfry takie o które chodzi w tej dyskusji.

Jeśli chodzi o mój wiek, to mam 43 lata, język rosyjski trochę znam, co jest pomocne, gdyż jednym z wielu moich hobby to elektronika i krótkofalarstwo, często też robię rozmowy foniczne z Kolegami ze wschodu. Tak, że jeśli ktoś z Forumowiczów miałby

pytania odnośnie retro elektroniki, techniki lampowej, elektryki to proszę pytać

postaram się choć trochę zrewanżować za informacje mi tutaj udzielone :)

out.php?i=494287_trojki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

język rosyjski trochę znam, co jest pomocne, gdyż jednym z wielu moich hobby to elektronika i krótkofalarstwo

 

A może kolega pochwali się znakiem SP... czy SQ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
ma ktoś jakieś zdjecia gdzie w ololicy skrzyni szukać numerów nadwozia w tym ciągniku

 

Zdjęć nie mam, ale na pewno numer nabity jest na korpusie podnośnika od góry, za siedzeniem kierowcy. Niekiedy trzeba przetrzeć szmatka i przedmuchać powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.