Skocz do zawartości

Wygaśnięcie certyfikatu dla SKP do CEPiKu / Recertyfikacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    27

  • firestorm

    26

  • Psuj

    20

  • pentagram

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powitać. Mam problem bo z zakładkach do pobranie nie widzę wniosku a jak klikam na wasz linki na stronie cepiku mam info ze nie mam uprawnię aby oglądać ta stronę. I tu moja proźba wyśle mi ktoś ten wniosek na emial ? Przemek@transmetal.pl z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dostalismy klika dni temu karte po recertyfikacji z nowym pinem. Na nowej karcie loguję się na cepiku, później wchodzę w aplikacje MSWiA, wpisuje nowy pin i wyskakuje mi "Odmówiono dostępu do usługi z następującego powodu:

Użytkownik loguje się przy pomocy nieznanego certyfikatu. Użytkownik: Nieznany użytkownik

Skontaktuj się z Pomocą Techniczną (Help Desk) SI CEPiK. " :?: Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie dostępu do portalu www.cepik.gov.pl

Każdy użytkownik SI CEPiK, który wnioskuje o certyfikat po raz pierwszy, bądź też

użytkownik, posiadający już wcześniej certyfikat, któremu na skutek zmiany danych

wygenerowano certyfikat jako „Nowemu użytkownikowi”, po przeprowadzeniu certyfikacji, otrzymuje drogą mailową (na adres wskazany we wniosku) dane dostępowe (login i hasło) do portalu www.cepik.gov.pl, dzięki którym, w połączeniu z aktywnym certyfikatem, może on korzystać z aplikacji portalowej SI CEPiK.

Procedura zakładania użytkownikom kont na portalu www.cepik.gov.pl oraz przekazywania im danych dostępowych do portalu jest realizowana odpowiednio przez:

-dla użytkowników aplikacji OZZ

-Departament Teleinformatyki (DT) MSW

Kontakt z pracownikiem DT realizującym zadania w zakresie tworzenia kont portalowych

– telefon: (22) 60 28 424

- dla SKP  Departament Ewidencji Państwowych (DEP) MSW Kontakt z pracownikiem DEP realizującym zadania w zakresie tworzenia kont portalowych

– telefon: (22) 60 28 627

W przypadku wystąpienia problemów związanych z użytkowaniem konta portalowego lub aplikacji MSW, należy kontaktować się z Service Desk CEPiK:

telefon: (42) 253 54 54,

 e-mail: service_desk_portal@coi.gov.pl lub portal@coi.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

 

macie może jakiś adres emailowy do pracowników recertyfikacji? Wniosek wysłałem na początku listopada.

 

Wykonałem dziesiątki jeżeli nie setki telefonów na wszystkie znane i nieznane numery - nikt nie odbiera. Pani w sekretariacie potraktowała mnie "z buta"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek wysłałem na początku listopada.

W moim przypadku trwało 1,5 miesiąca , trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Skoro po takim czasie nic nie przyszło że z wnioskiem jest nie halo ,to jest nadzieja że bliżej gwiazdki dostaniesz przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz potwierdzenie doręczenia przesyłki to śpij spokojnie, bo i tak nic nie przyśpieszysz. Ja otrzymałem po sześciu tygodniach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do wtorku

Słusznie, zwłaszcza, że firestorm też tu rzadko zagląda,,,

 

[ Dodano: 12-12-2014, 12:26 ]

Potwierdzenie mam ale jestem niecierpliwy

Gdybyś, celowo podobnie jak ja, nie podał hasła, zadzwonili by sami do Ciebie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CERTUM. Do wniosku załączam, na dowolnym nośniku, zgłoszenie certyfikacyjne. Na tym samym nośniku MSW odsyła mi odświeżony certyfikat, który sam instaluje na karcie. Karta jest cały czas u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.

Jak to jest, że my mamy max 3 dni na przesłanie pliku do CEPiKu a MSW jakieś 2 miesiące na odesłanie karty ? Jakie przepisy regulują lub zwalniają z obowiązku przesyłania plików do CEPiKu jak mamy kartę w re-certyfikacji?

 

[ Dodano: 13-12-2014, 10:40 ]

To takie pytania pomocnicze dla kol. Radka aby lepiej się nie wychylał z tą burzą bo jak widać takiego robaczka jak SKP - MSW rozgniecie jednym pisemkiem do nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na re-kartę. Z miesiączek już minął, a może i nawet lepiej. Mam w nosie.

Szkoda mi tylko, że przez to stratny jest obywatel/klient.

Nawet własnego auta w historii.pl nie sprawdzi przecież, nie pochwali się potencjalnemu nabywcy i takie tam. A miało być jak w niebie.

A wszystkiemu winna, a jakże od końcowego ogniwa łańcucha systemu... pierwszy diagnosta, a w nastepnej kolejności "dziadoska" stacja z tego wynika, bo nic do CEP nie przesyła. Tak psioczą poniektórzy.

:(

Wiem, wiem... masówka jest...: →

jest masówka - bardzo duzo certyfikatów wygasa / wygasło, oczekiwanie na recertyfikację/nowy certyfikat może potrwać około 4 tygodni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.

Jak to jest, że my mamy max 3 dni na przesłanie pliku do CEPiKu a MSW jakieś 2 miesiące na odesłanie karty ? Jakie przepisy regulują lub zwalniają z obowiązku przesyłania plików do CEPiKu jak mamy kartę w re-certyfikacji?

 

 

 

[ Dodano: 13-12-2014, 10:40 ]

To takie pytania pomocnicze dla kol. Radka aby lepiej się nie wychylał z tą burzą bo jak widać takiego robaczka jak SKP - MSW rozgniecie jednym pisemkiem do nadzoru.

Burza dotyczyła "spolszczenia" loginu kolegi @firestorm

 

A jeżeli chodzi o terminy wysyłania do cepiku to "reguluje" to pisemko MSW. Nie wiadomo kto i kiedy je napisał ani jaką ma "rangę ważności". Jest bez daty i podpisu.

 

Głosi one iż (zapodaje z pamięci):

1. Te SKP, które wysyłają kartę kryptograficzną powinni posiadać jeszcze jedną kartę. Ta druga karta powinna mieć inny termin wygaśnięcia certyfikatu.

2. SKP, które wysyłają zgłoszenie certyfikacyjne na nośniku (pendrive, płyta CD) powinny robić to miesiąc przed wygaśnięciem ważności karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba to magiczne słowo "niezwłocznie" :cool:

 

ja już nie powiem ile to trwa teraz bo 4 tygodnie to będzie super szybko :)

 

ps. spokojnie zaglądam tu raz na jakiś czas, ale nie ma nowej Javy to nie ma nowych wpisów, umiecie już wszystko więc to taki prezent świąteczny dla mnie że wszystko wszystkim działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.