Skocz do zawartości

numer identyfikacyjny Żuk 75J


koko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki,, kwiatek,, Żuk A 07J/75J nie ma numeru VIN . W miejscu gdzie ,,zawsze,, był numer po prawej stronie ramy na przyspawanej tabliczce czysto , auto z roku 1997 , czy może te ostatnie modele miały nabijany numer gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze,, był numer po prawej stronie ramy na przyspawanej tabliczce czysto

Dla pewności proponuję wyczyścić do "żywego" bo jeśli jest "blacha" to najszybciej skorodował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicach prawego tylnego koła - miałem kiedyś taki przypadek (dałem nawet za to N później klient chciał ode mnie odszkodowanie za nieuzasadniony przestój pojazdu), wyszła krotka seria z numerem na ramie w okolicach tylnego koła . U mnie również na wspawanej tabliczce w stałym miejscu było czysto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, a gdzie dokładniej ten numer w okolicy tylnego koła może się znajdować? Z boku ramy (na zewnątrz, wewnątrz?), od spodu? Mam dokładnie taki sam przypadek, Żuk A07 / 75J z końca produkcji (grudzień 1997), komplet papierów, przeszłość pewna, a numeru na tabliczce z przodu prawej podłużnicy nie ma. Jest goła tabliczka i widać, że nic nie było przy niej robione... Numer na tabliczce znamionowej wewnątrz kabiny jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest coś takiego korozja.

 

Rama jest w dobrym stanie, na tabliczce nie widać śladów korozji... Oczywiście nie wykluczam, że numer skorodował, zwłaszcza jeśli był robiony "elektroiskrą", aczkolwiek kiedy patrzę na tę tabliczkę wydaje mi się to mało prawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek kiedy patrzę na tę tabliczkę wydaje mi się to mało prawdopodobne...

Wystarczy, że dwóch diagnostów przed Tobą lekko go szlifnęło do odczytu i już dziwić się nie należy, miałem dokładnie tak samo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wskazówkom kolegi azot14 numer udało się odnaleźć i po dokładnym wyczyszczeniu odczytać. Rzeczywiście znajdował się za tylnym prawym kołem, nieco za osią, robiony elektroiskrą. Niestety jest w tak kiepsko ulokowany, że bez zdejmowania koła do oczyszczenia tego miejsca się nie obeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć. Posiadam Żuka 98r - numery nadwozia są wybite za prawym tylnym kołem - żeby je zobaczyć należy zdjąć koło i dokładnie wyczyścić ramę. Piszę to, ponieważ po dramacie jaki przeżyłem na stacji kontroli pojazdów diagnosta nie mógł znaleźć numerów w rejonie silnika i odesłał mnie do rzeczoznawcy, zajrzałem na forum posiadaczy żuka i tam ktoś opisał podobny przypadek i zasugerował żeby sprawdzić za prawym tylnym kołem - UDAŁO SIĘ ! Dzięki podpowiedzi mój żuczek ma już wbity Vat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.