Skocz do zawartości

Niekompletna instalacja i brak zbiornika


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

Moje będzie na wierzchu

Mnie akurat na tym nie zależy, i nigdy nie mówiłem że robię coś lepiej a zwłaszcza że zgodnie z przepisami, gdyż to się rzadko u nas udaje.

Obrażonych klientów też mam paru ale tylko tych mało poważnych, których nie warto żałować,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    16

  • JANUSZ60

    14

  • michal_k

    10

  • krichna25

    6

Tak czytam tą dyskusję i niestety muszę muszę zadać dwa pytania:

Co świadczy o obecności instalacji gazowej?

Co świadczy o demontażu instalacji?

 

Jak odpowiecie sobie na te pytania dyskusja będzie prostsza.

 

5) „instalacja” – zestaw części i zespołów umieszczonych w pojeździe, niezbędnych do zasilania silnika gazem

 

§ 9. 1. W zależności od daty przystosowania oraz rodzaju gazu instalacja zasilania gazem zawiera:

- Element instalacji zasilania gazem:(TABELA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) „instalacja” – zestaw części i zespołów umieszczonych w pojeździe, niezbędnych do zasilania silnika gazem

No to wrzuciłeś pożywkę dla polonistów, teraz się zacznie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaplątaliśmy, co to jest montaż, a co demontaż dodatkowej instalacji. Na którym etapie uznać tak lub inaczej? W moim rozumieniu demontaż - wyprute wszystko, montaż - sprawne, gotowe do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rozumieniu demontaż - wyprute wszystko

 

I znowu można pytać - co to jest to wszystko - czy np. pozostawiony na desce rozdzielczej przełącznik (nie podłączony, ale zostawiony żeby dziury nie było), który niewątpliwie element instalacji stanowi, powoduje, że instalacja nie została zdemontowana do końca?

 

:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o kliencie. Nie wiemy co on zrobi.

 

A klient zapomina po co przyjechał na SKP, czas najwyższy skończyć z tą patologią. Ja niestety nie włażę w du..ę klientom :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to skwitować w trzech punktach

- brak wpisu w DR / klient ma wyciąg/ UD - brak wpisu, 6.1.3 f UI,U.Z -161 N

- wpis w DR jest - np 6.1.3 f - 161 N

- brak dokumentacji + brak wpisu - 6.1.9 98 N

 

Czwarta opcja - jest wpis brak instalacji - W uwagach - demontaż instalacji gazowej - Zaświadczenie z wynikiem P - klient idzie do WK wykreśla gaz - wraca po pieczątkę do DR - 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, co napiszesz na poprawkowym

Przeważnie nie wracają -szukają szczęścia gdzie indziej :D

 

[ Dodano: 17-01-2015, 09:27 ]

Robię tak od lat

Co piszesz na poprawkowym, pojawiła się instalacja, której nie było ?

Jeśli Przyjedzie z dokumentacją to w uwagach - protokół TDT ...

UD - brak wpisu gaz

Przystosowany do zasilania gazem

Daję zaświadczenie z wynikiem P- idzie do WK wpisać gaz - wraca po pieczątkę - 20+63 i po ptakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- brak dokumentacji + brak wpisu - 6.1.9 98 N

Pewny jesteś, bo ja nie ,,,

Powiedz, co napiszesz na poprawkowym ?

Ja napisałem co bym zrobił 20zł+63zł.Klient zalegalizował tą przeróbkę (6.1.9) mam kompletną instalację i wykonuję badanie specjalistyczne, (teraz mogę np.spr.szczelność instalacji i pobrać opłatę.Wcześniej nie mogłem dlatego też nie pobierałem opłaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź,

 

"a tak mamy pięć stron " co by było gdyby ...." To co napisałeś na początku jest na prawdę zrozumiałe i tego powinniśmy się trzymać - wszędzie teorie spiskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Była , nie była . Delikwent bawił się w ciuciubabkę ,aż miarka się przebrała.

Kolega mi też o takim opowiadał - w ciągu 2 lat spotkali sie 3 razy; 1 OBT i 2 na pokwitowaniu- była instalacja i nie było, w zależnosci od sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.