Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

A kto to wie?

Poza tym kurde już w tym co zapodałem kilka wątków przeplata się, a to czynności niezgodnie, a opony, a świadkowie, a szarpaki, a korozja i na dodatek jeszcze ten śmiertelny wypadek. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to wie?

Poza tym kurde już w tym co zapodałem kilka wątków przeplata się, a to czynności niezgodnie, a opony, a świadkowie, a szarpaki, a korozja i na dodatek jeszcze ten śmiertelny wypadek. :/

Poświęciłem się i przeczytałem całość wszystkie pozostałe zarzuty obalono zostało tylko zrobienie OBT na pokwitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jakieś niezgodności?

- Chyba tworzone z lekka na wyrost!

 

Dla mnie konieczność rejestracji pojazdu czasowo w celu przeprowadzenia badania jest działaniem na wyrost. Poza tym nie odniosłeś się co do numeru rejestracyjnego. Zrobiłeś badanie pojazdu D4 6789, ale ostatecznie wpiszesz wynik badania do DW 678FG :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w czeluściach internetów odnalazłem...

 

http://wartowiedziec.org/index.php/transport/prawo-i-zarzadzanie/21786-pozwolenie-czasowe-nie-dla-pojazdu-z-zatrzymanym-dowodem-rejestracyjnym

 

"...Czy w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policję z uwagi na brak okresowego badania technicznego pojazdu, uszkodzenia pokolizyjne czy usterki konieczne jest wydanie pozwolenia czasowego i tablic tymczasowych na wykonanie badania technicznego?

 

Odpowiedź: Nie tylko nie ma takiej konieczności, lecz jest dalece wątpliwe, czy w opisanym przypadku w ogóle dopuszczalne jest wydanie pozwolenia czasowego..."

 

Uzasadnienie w linku.

 

Na myśl przychodzi mi cytat z "Pod mocnym aniołem"...

 

"No i ch.. no i cześć. No i jakie są teraz procedury? " :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No i ch.. no i cześć. No i jakie są teraz procedury? "

No co zrobisz jak nic nie zrobisz co zrobisz :!:

i znowu wałkowanie od nowa czy robić czy Nie wszystko oki jak ktoś z mojego tereny choć idąc tym tokiem rozumowania to już też nie do końca a jak ktoś z drogi to co wygonić do swojego WK po PC I TR :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu wałkowanie od nowa czy robić czy Nie

 

Ale czy to nie jest dziwne :razz: jednemu diagnoście wolno zrobić obt na pokwitowaniu(jest info na piśmie) ,a drugiemu zabierają uprawnienia :cool:

.

Urząd zapodał wytyczne

Jeden WK pozwala,drugi zabrania :shock:

A Ty diagnosto bierz prawnika i się bujaj po sądach :twisted:

Pracodawca cię zwolni ,jesteś bez pracy ,kasy,a prawnik kosztuje.Nim sprawa się zakończy pozytywnie(o ile) mija rok ....?

.Szukasz pracy.....jako diagnosta 8) i to samo..........

Na dzień dzisiejszy takie są konsekwencje nie stosowania się do wytycznych(różnych i czy zgodnych z prawem???) swoich WK.

 

Dziki kraj, jak mawiał klasyk. :?

 

Jedyne rozwiązanie jakie widzę to zdecydowane zwiększenie ilości członków OSDS.

 

Jestem za . :ok Bez organizacji ,i to silnej ,jesteśmy kopani po d.... i będziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie odniosłeś się co do numeru rejestracyjnego. Zrobiłeś badanie pojazdu D4 6789, ale ostatecznie wpiszesz wynik badania do DW 678FG
- Nie. Dokonam wpisu terminu badania do dowodu rejestracyjnego pojazdu o numerze rejestracyjnym DW 678FG.

 

Poza tym czy to mało bliźniaczych historii jest? Są przypadki, że stacja termin badania określa, a jego wpis dokonywany jest w innej instytucji do dokumentu różnego od tego, którym posługiwano się na SKP, a i numery rejestracyjne zmieniono po drodze i jakoś nic się nie dzieje co nie.

Więc jaka niezgodność w rejestrach czy tam procedurach wykonując okresowe na PC, a termin wpisując do DR z równoczesnym pobraniem OE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byśmy tutaj nie napisali tak w badaniu pojazdu z zatrzymanym DR za brak badań czy innych badaniach gdzie istnieje różnorodność interpretacji przepisów do czasu ich wyprostowania zmuszeni jesteśmy do lawirowania. Nic tu nie da udowadnianie racji jednej ze stron lepiej tę energię spożytkować na naprawę systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie ta akcja wrocławska coś przyspieszy, bo ile można lawirować.

:shoot:

Co ma powiedzieć UDS zatrudniony na dwóch SKP jednej w mieście a drugiej 500m dalej w powiecie wrocławskim.

:shoot:

Dr Ogórek napisze Polskie Prawo od nowa, jeśli zacznie od PoRD ma mój głos

:evil:

a swoją drogą w poniedziałek wydrukowałem se deklarację członkowską OSDS (jak bym wyczuł) tylko czekałem, aż kolega wróci z urlopu żeby pogadać ::?

nie ma na co czekać :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydrukowałem se deklarację członkowską OSDS (jak bym wyczuł) tylko czekałem, aż kolega wróci z urlopu żeby pogadać

 

nie ma na co czekać

Jeszcze kilka setek takich decyzji i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konieczność rejestracji pojazdu czasowo w celu przeprowadzenia badania jest działaniem na wyrost.

Bardzo na wyrost, bo jest do tego wykorzystywany przepis o wydaniu TTR na wniosek właściciela w celu przejadu na OBT!

 

To prawny kruczek, bo co jeśli właściciel z takim wnioskiem nie występuje, bo na OBT pojazd jedzie na lawecie? Po co mu wtedy PC i TTR?

 

Urząd nakazuje właścicielowi występowanie z takim wnioskiem w stosunku do zarejestrowanego pojazdu, którym do momentu przeprowadzenia OBT, wcale nie zamierza się poruszać?

Czy pojazd, tracąc aktualność badań okresowych, staje się pojazdem który wymaga czasowej rejestracji?

 

Mocno naciągane są te teorie o wymagalności takiej rejestracji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam słów na to. To jest jakieś wariactwo.

Tak więc panowie zabierać się za wypełnianie deklaracji członkowskich . Moja już poszła i składki także :-D

Inaczej sami nic nie zrobimy. Kupą zawsze to coś możemy zawalczyć :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze bardzo dobre posunięcie w Kupie siła , zawiozłem dziś deklarację do waszych następców i będę chciał ich na mówić do członkostwa. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie interesuje jeszcze jedna kwestia. Jakie konsekwencje poniesie policjant za swoją niekompetencje? Bo diagnoście grozi utrata uprawnień na 5 lat za taki błąd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie konsekwencje poniesie policjant za swoją niekompetencje? Bo diagnoście grozi utrata uprawnień na 5 lat za taki błąd???
nie zapominaj, że Ustawa o Policji w Art. 134. Katalog kar dyscyplinarnych wymienia następujące rodzaje kar dyscyplinarnych, jakie mogą zostać nałożone na policjanta:

 

1) nagana,

2) zakaz opuszczania wyznaczonego miejsca przebywania,

3) ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku,

4) wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe,

5) obniżenie stopnia,

6) wydalenie ze służby.

 

dalej w rzeczonej ustawie w art. 134h czytamy:

Dyrektywy wymiaru kary, zaostrzenie i złagodzenie kary

1. Wymierzona kara powinna być współmierna do popełnionego przewinienia dyscyplinarnego i stopnia zawinienia, w szczególności powinna uwzględniać okoliczności popełnienia przewinienia dyscyplinarnego, jego skutki, w tym następstwa dla służby, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na obwinionym obowiązków, pobudki działania, zachowanie obwinionego przed popełnieniem przewinienia dyscyplinarnego i po jego popełnieniu oraz dotychczasowy przebieg służby.

 

http://www.arslege.pl/ustawa-o-policji/k180/s2715/

 

Także wnioski już chyba wyciągnąłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.