Skocz do zawartości

Rejestracja czasowa


syzyf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy WK może cofnąć przegląd P jeżeli widzi takie uchybienia ?
Przeglądu WK cofnąć nie może (no chyba, że na zasadzie cofnięcia klienta na SKP celem poprawy). Cofnąć może natomiast uprawnienia diagnoście i ewentualną decyzję o rejestracji (jeśli pojazd został zarejestrowany niezgodnie z prawem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy WK może cofnąć przegląd P jeżeli widzi takie uchybienia ?

 

W praktyce oczywiście, że tak i w takim przypadku jest to z korzyścią dla diagnosty. Teoretycznie w świetle prawa powinno to nastąpić na zasadach przewidzianych w przepisach prawa na podważenie treści dokumentu urzędowego, jakim jest zaświadczenie - ale tu już poświadczenie nieprawdy i wszczęcie procedury administracyjnej zmierzającej do cofnięcia uprawnień wchodzi w grę - tego chyba nikt by nie chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim kwartale 2014 przerabiałem taki temat "krótkiego vin-u". Klient najpierw kulturalnie przyszedł zapytać, więc mu kulturalnie opisałem całą "procedurę" N-odstepstwo-P itd. Pokiwał głową przyjmując do wiadomości a jeszcze w tym samym tygodniu przyjechał pochwalić się zaświadczeniem "Okresowe po raz 1" + DIP z wynikiem P. :-|

 

Oczywiście usłyszałem co ja mu tu będę o jakichś odstępstwach opowiadał jak tu jest o proszę... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 dniach od zlozenia "na sile" wniosku o rej. czasowa dostalem telefon z WK, ze po naradzie z kierownikiem wydadza mi jednak dowod i blachy z adnotacja "numer nadwozia i dane tech. Do ustalenia.

 

Dobrze ze sie nie dalem urzedasowi z WK odeslac z kwitkiem, teraz auto mam legalnie zarejestrowane i moge spokojnie robic odstepstwo(juz poslalem papiery).

 

Tak wiec WK albo nie mial racji odmawiajac mi czasowej albo pokzal ludzka twarz, problem w tym ze geybym sie nie postawil to bym sie bujal 2x150zl lawetka na przeglad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej okazali Ci ludzką twarz.
coraz częściej się to zdarza ;)

hmmmm czegoś nie rozumiem...

 

Przecież wyjaśnione zostało, że VIN 17-sto znakowy musi być...

 

Dobrze ze sie nie dalem urzedasowi z WK odeslac z kwitkiem, teraz auto mam legalnie zarejestrowane i moge spokojnie robic odstepstwo(juz poslalem papiery).

Tak wiec WK albo nie mial racji odmawiajac mi czasowej albo pokzal ludzka twarz, problem w tym ze geybym sie nie postawil to bym sie bujal 2x150zl lawetka na przeglad ...

To tak się traktuje osobę, która prawidłowo wykonuje swoją pracę? :shock:

:nook

 

No tak, Ty masz "legalnie zarejestrowane auto" i "nie musisz się bujać"... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hmmmm czegoś nie rozumiem...

 

Przecież wyjaśnione zostało, że VIN 17-sto znakowy musi być...

 

To tak się traktuje osobę, która prawidłowo wykonuje swoją pracę? :shock:

:nook

 

No tak, Ty masz "legalnie zarejestrowane auto" i "nie musisz się bujać"... :razz:

 

Uważasz że urzędnik wydał postanowienie o rejestracji czasowej z adontacją "DANE I NR. NADWOZIA DO USTALNIA" nie zgodnie z prawem ? Na jakiej podstawie ?

 

Jeżeli wydał je zgodnie z prawem, to gdzie tutaj prawidłowe wykonywanie obowiązków w postaci wcześniejszej odmowy rejestracji i rzucania papierami o blat ?

 

Ja tych spryciarzy z mojego WK znam bardzo dobrze, twarze od 15 lat te same i historie problemów które tworzą w ramach obowiązującego prawa również niestety te same, na takich niestety ratunkiem są albo znajomości albo przygotowanie tip-top swoich papierów i postawa na Johnego Bravo czyli w tym przypadku złożenie wniosku na dziennik i oczekiwanie decyzji kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że urzędnik wydał postanowienie o rejestracji czasowej z adontacją "DANE I NR. NADWOZIA DO USTALNIA" nie zgodnie z prawem ? Na jakiej podstawie ?

 

Oczywiście, ze tak. Na podstawie tego, że pojazd nie posiadał 17-znakowego VIN a posiadać go powinien.

 

Ja tych spryciarzy z mojego WK znam bardzo dobrze,

 

Ja spryciarzy klientów również...

 

teraz auto mam legalnie zarejestrowane i moge spokojnie robic odstepstwo(juz poslalem papiery).

 

To żebyś się tylko nie zdziwił, bo w ministerstwie to maja zazwyczaj taką manierę, ze jak auto jest zarejestrowane, to nie udzielają odstępstwa... i dopiero będziesz "się bujał" z nieważną czasówką, brakiem możliwości uzyskania stałego DR i bez odstępstwa... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żebyś się tylko nie zdziwił, bo w ministerstwie to maja zazwyczaj taką manierę, ze jak auto jest zarejestrowane, to nie udzielają odstępstwa... i dopiero będziesz "się bujał" z nieważną czasówką, brakiem możliwości uzyskania stałego DR i bez odstępstwa..

MI też wydaje się całkiem prawdopodobne, że sprawy mogą przyjąć taki obrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @syzyf wyznaje zasadę "prawo jest po mojej stronie" - nawet jeśli są przy tym wprost łamane przepisy.

 

Uważasz że urzędnik wydał postanowienie o rejestracji czasowej z adontacją "DANE I NR. NADWOZIA DO USTALNIA" nie zgodnie z prawem ? Na jakiej podstawie ?

 

Oczywiście, że niezgodnie z prawem. A generalnie to co niby ma być tu ustalane z tym nr nadwozia? No przecież wiadomo jaki ten nr jest i wiadomo, że jest NIEZGODNY z przepisami. Co tu ustalać? Ta rejestracja z administracyjnego punktu widzenia jest obarczona istotną wadą prawną i każdy organ administracji publicznej w tym kraju może i ma prawo ją zakwestionować jeśli będzie chciał. Licz się z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To żebyś się tylko nie zdziwił, bo w ministerstwie to maja zazwyczaj taką manierę, ze jak auto jest zarejestrowane, to nie udzielają odstępstwa... i dopiero będziesz "się bujał" z nieważną czasówką, brakiem możliwości uzyskania stałego DR i bez odstępstwa... :razz:

 

Naszczescie istnieja jeszcze w tym kraju srodki odwolawcze, nawet od decyzji ministra.

 

Dla mnie sprawa jest jasna bo tak postepuje wiekszosc WK w sprawie samochodow z krotkimi numerami, wydaja czasowe z adontacja i kaza przejsc ministerstwo.

 

Cos mi sie nie wydaje zeby Ci wszyscy ludzie z WK robili to nielegalnie, jak mocno byscie tego nie chcieli.

 

Problemem jest uznaniowosc, jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest uznaniowosc, jak zwykle.

 

Problemem jest, że przepisy zmieniły się na tyle, że obecnie wymagane jest posiadanie przez pojazd TR na BT.

 

Gdyby nie to, nie miałbyś i tego argumentu do złożenia wniosku o wydanie tymczsowych TR i PC.

 

Natomiast co do przejścia samego przeglądu okresowego na SKP, poza nieprawidłowym nr nadwozia i brakiem nr VIN nie ma żadnych obaw?

A granica światła/cienia świateł mijania? A homologacja europejska na lampach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza nieprawidłowym nr nadwozia
- a prawidłowy jak ma wyglądać?

 

A granica światła/cienia świateł mijania? A homologacja europejska na lampach?
- no, na E11 najlepiej :hihi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.