Skocz do zawartości

CERTYFIKACJA TDT


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

a jeżeli wymienicie urządzenia to i tak trzeba zgłosić do TDT

Motasz,

po to jest kolejny odbiór (sprawdzenie), by między innymi żadnych zmian nie zgłaszać, gdyż powstaje nowy protokół,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    10

  • JANUSZ60

    8

  • Chris

    5

  • Andrzej65

    5

Motasz,

po to jest kolejny odbiór (sprawdzenie), by między innymi żadnych zmian nie zgłaszać, gdyż powstaje nowy protokół,,,

Chcesz powiedzieć, że można pracować na urządzeniu, którego nie masz w protokole???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę powiedzieć, że można do ponownego odbioru przedstawić nowe urządzenie, nie ujęte w poprzednim protokole,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie czytasz, odniosłem się do ,,,

to i tak trzeba zgłosić do TDT

 

odnośnie tego;

zbliża się termin certyfikacji stacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ wielkimi krokami zbliża się termin certyfikacji stacji szefostwo musi wymienić kilka urządzeń i zadali mi pytanie odnośnie wymiany analizatora i dymomierza. Posiadamy dymomierz OLIVER d-60 i analizator MGA 1500. Moim zdaniem nie ma potrzeby ich wymiany ponieważ na dzień dzisiejszy spełniają wszystkie wymagania ale kto pyta nie błądzi dlatego pytam się was o opinię. Wymienilibyście czy nie jak tak to dlaczego.

Nie ma potrzeby wymieniać ale jak się szefostwo uprze i kupi nowe to jest to najlepszy moment bo wpiszesz je do nowego protokołu. Jak będziesz miał stare do sprzedania to daj znać. - chętnie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się szefostwo uprze i kupi nowe to jest to najlepszy moment bo wpiszesz je do nowego protokołu

Cały czas próbuję to kolegom powiedzieć ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie czytasz, odniosłem się do ,,,

Czyżby?

darkdog napisał/a:

a jeżeli wymienicie urządzenia to i tak trzeba zgłosić do TDT

 

Motasz,

po to jest kolejny odbiór (sprawdzenie), by między innymi żadnych zmian nie zgłaszać, gdyż powstaje nowy protokół,,,

Jest to trochę inaczej niż:

markes30 napisał/a:

jak się szefostwo uprze i kupi nowe to jest to najlepszy moment bo wpiszesz je do nowego protokołu

 

Cały czas próbuję to kolegom powiedzieć ,,,

Kupić drugie a wymienić urządzenie to delikatna różnica. Stacja nie może funkcjonować nie spełniając warunków odnośnie wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić drugie a wymienić urządzenie to delikatna różnica.

Wręcz subtelna, a w przypadku ponownego odbioru żadna,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pieknie ale jest jeden szczegół o którym nikt nie pisze. Zgodnie z rozporządzeniem z 2007r wszystkie analizatory po 30.10.2016 roku muszą mieć certyfikat MID bo wtedy kończy się 10 letni okres przejściowy .Czy po tej dacie analizatory tzw GUM-owskie z certyfikatem beda dalej poddawna legalizacji ponownej czy nie, a jeżeli tak to jak długo. Tyle wyczytałem w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pieknie ale jest jeden szczegół o którym nikt nie pisze. Zgodnie z rozporządzeniem z 2007r wszystkie analizatory po 30.10.2016 roku muszą mieć certyfikat MID bo wtedy kończy się 10 letni okres przejściowy .Czy po tej dacie analizatory tzw GUM-owskie z certyfikatem beda dalej poddawna legalizacji ponownej czy nie, a jeżeli tak to jak długo. Tyle wyczytałem w przepisach.

A luknąłeś w drugi link który podałem ? Porównując datę produkcji swojego analizatora z tym co jest tam napisane i z listą, powinieneś problem rozwiązać. Możesz też zadzwonić i dopytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A luknąłeś w drugi link który podałem ? Porównując datę produkcji swojego analizatora z tym co jest tam napisane i z listą, powinieneś problem rozwiązać. Możesz też zadzwonić i dopytać .

Tam sprawdzałam już wcześniej. Jutro zadzwonię. Tylko obawiam się żeby nie było tego samego co z analizatorami wyprodukowanymi przed 2002 rokiem. Mój jest z 2007 więc tak jak pisałem wcześniej na dzisiaj spełnia wszystkie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam się żeby nie było tego samego co z analizatorami wyprodukowanymi przed 2002 rokiem.

Nie ze wszystkimi,mamy z 1995 i przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat załatwiony, plotka rodzi plotkę jak powiedział pan z Haika. Dopóki jest wszystko sprawne używać a jak się zepsuje to kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Taka ciekawostka - zaprzyjaźniona podstawowa SKP w/g starych przepisów /powyżej 3,5 z rozszerzeniami / w tym roku się "okręgowiła" i co ciekawe zmieniono jej nr. Nie wiem czy to zasada czy tylko uszeregowanie w/g kolejności bo kiedyś to nr były całkowicie brane z d..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzyjaźniona podstawowa SKP

Skoro zaprzyjaźniona to się dowiedz, czy ta zmiana numeru nie ma związku ze zmianą właściciela (nazwy firmy),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaprzyjaźniona to się dowiedz, czy ta zmiana numeru nie ma związku ze zmianą właściciela (nazwy firmy),,

Wszystko zostało po staremu tylko zmiana nr SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest już PSKP tylko OSKP inumer mógłby się powtórzyć. Zwykle są dwa rejestry, jeden dla podstawowych drugi dla okręgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle są dwa rejestry, jeden dla podstawowych drugi dla okręgowych.
to może i dla diagnostów są dwa -jak pracują na podstawowej lub okręgowej :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest stacja , która zmieniła się z PSKP na OSKP.

Właściciel się nie zmienił, a numer się zmienił , więc wygląda , że to reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel się nie zmienił, a numer się zmienił , więc wygląda , że to reguła.

Powiem tak my zmienialiśmy się też z PSKP na OSKP ale nr,stacji został ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak my zmienialiśmy się też z PSKP na OSKP ale nr,stacji został ten sam

 

u mnie tak samo było tylko zabrali literkę P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.