Skocz do zawartości

zbiornik lpg na skrzyni ładunkowej odkrytej dopuszczalne ?


MARCYŃ

Rekomendowane odpowiedzi

przyjechał pojazd typu uaz 3303 specjalny ze skrzynią ładunkową czyli wygląd

jak poczciwy nasz krajowy żuk skrzyniowy bez plandeki i na skrzyni zamontowana

jest butla lpg walcowa poj.90l .

pojazd ma wbity gaz-lpg tylko zapomniał protokół zbiornika ,ma go przywieść tylko

nasuwa się pytanie .

1.jak dla mnie zbiornik gazu lpg umiejscowiony na skrzyni ładunkowej pojazdu musi

być zabezpieczony przed ładunkiem na skrzyni ładunkowej jeśli nie prosze mnie poprawcie.

2.jeśli mam racje ,że ma być zabezpieczony czy jest to napisane w dz.u jak ma wyglądać

to zabezpieczenie ,czy pełna blacha ,czy częściowo zabezpieczone pałąkami.

proszę o podpowiedż jak to widzicie.z góry dziękuje za dorade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 4. 1. Zbiorniki (butle) powinny spełniać wymagania określone w warunkach technicznych dozoru technicznego. 2. Zbiorniki (butle) powinny być tak zainstalowane, aby były maksymalnie chronione przed skutkami zderzeń, w tym głównie od przodu i tyłu pojazdu, a w przypadku ich umieszczenia w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem ładunkiem oraz przez operacje załadunkowo-wyładunkowe. 3. Zbiorniki na gaz płynny oraz butle powinny być skutecznie osłonięte przed działaniem promieni słonecznych; nie stosuje się do zbiorników homologowanych według serii poprawek 01 do Regulaminu nr 67 EKG ONZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czym polega jego "specjalność" :?:

 

specjalnośc pojazdu to pojazd specjalny wiertniczy

 

[ Dodano: 05-03-2013, 19:09 ]

§ 4. 1. Zbiorniki (butle) powinny spełniać wymagania określone w warunkach technicznych dozoru technicznego. 2. Zbiorniki (butle) powinny być tak zainstalowane, aby były maksymalnie chronione przed skutkami zderzeń, w tym głównie od przodu i tyłu pojazdu, a w przypadku ich umieszczenia w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem ładunkiem oraz przez operacje załadunkowo-wyładunkowe. 3. Zbiorniki na gaz płynny oraz butle powinny być skutecznie osłonięte przed działaniem promieni słonecznych; nie stosuje się do zbiorników homologowanych według serii poprawek 01 do Regulaminu nr 67 EKG ONZ.

 

czyli reasumując jak takie zbiorniki mają być zabezpieczone na skrzyni ładunkowej przed

działaniem ładunku itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butlę miał obudowaną taką jak by skrzynią

Dokładnie,skrzynka ze sklejki lub zabudowa z blachy .

 

czyli jak rozumuje zabezpieczenie zbiornika lpg ma być ,ale nie jest napisane w dzienniku

ustaw jak dokładnie ma to wyglądać.

ja też nie znalazłem jak ma wyglądać to zabezpieczenie tak jak mamy z przegrodą w

pojeżdzie ciężarowym.

 

no dobrze jaką dać usterke jaki kod według dziennika ustaw?

a jeżeli takie nie ma usterki to jak pisze dziennik ustaw to nie wyczerpuje usterek więc

trzeba napisać odręcznie ,ale jaką :ud,ui,usz co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumuje zabezpieczenie zbiornika lpg ma być ,ale nie jest napisane w dzienniku

 

Jak nie jest, jak jest !!!!

 

2. Zbiorniki (butle) powinny być tak zainstalowane, aby były maksymalnie chronione przed skutkami zderzeń, w tym głównie od przodu i tyłu pojazdu, a w przypadku ich umieszczenia w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem ładunkiem oraz przez operacje załadunkowo-wyładunkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumuje zabezpieczenie zbiornika lpg ma być ,ale nie jest napisane w dzienniku

 

Jak nie jest, jak jest !!!!

 

2. Zbiorniki (butle) powinny być tak zainstalowane, aby były maksymalnie chronione przed skutkami zderzeń, w tym głównie od przodu i tyłu pojazdu, a w przypadku ich umieszczenia w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem ładunkiem oraz przez operacje załadunkowo-wyładunkowe.

 

jak nie jest jak jest,wiem z całym szacunkiem ,że jest zapisane ,że powinny być zabezpieczone ,ale jak ?

-czy jeżeli klient obłoży pleksą np,to jest ok?

-i ponawiam pytanie jaką w razie co napisać usterke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz ocenić czy plexa starczy... Czy stelaż jaki, czy sklejka... Twoja ocena, Twój podpis 8)

Wpisz mu UI, albo UD... Albo jedno i drugie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Niżej prześwitu nie jest, także jakiej osłony?

Można się czepiać środka ciężkość, ale ja wiem...

Wygląda podobnie jak ciut mniejszy zbiornik w tirze na ropę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także jakiej osłony?

Myślałem o tym: § 4. 2. Zbiorniki powinny być tak zainstalowane, aby były maksymalnie chronione przed skutkami zderzeń, w tym głównie od przodu i tyłu pojazdu, a w przypadku ich umieszczenia w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem ładunkiem oraz przez operacje załadunkowo-wyładunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuści burtę tym samym zbiornik ochroni.

Poza tym jakby brak wymogów co do samej osłony.

Plexa, dykta, sklejka, tektura... tak jak wyżej przerabiali... z czego, czy tylko na aby-aby?

Formuła tego zdania jest nie aż tak do końca dwuznaczna (przynajmniej dla mnie), że dotyczy zbiorników w przestrzeni ładunkowej jak i poza nią. Ale to akurat najmniejsze zło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się uprze ,to wjedzie widlakiem i przez osłony .

Jeżeli nie wystaje poza obrys i jest homologowany wg R67 01 ,to bym się nie czepiał .

I może się okazać że osłona po zamontowaniu wystaje poza obrys .

Jak dla mnie to:

a w przypadku ich umieszczenia w przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem ładunkiem oraz przez operacje załadunkowo-wyładunkowe.

odnosi się do zbiorników zamontowanych na pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to: ... ... odnosi się do zbiorników zamontowanych na pace.

 

Tiaa... ale to:

 

Zbiorniki powinny być tak zainstalowane, aby były maksymalnie chronione przed skutkami zderzeń, w tym głównie od przodu i tyłu pojazdu,

 

Już jak najbardziej ma tu zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jak najbardziej ma tu zastosowanie.

Ma , "maksymalnie" znaczy na tyle na ile pozwala konstrukcja pojazdu czy trzeba płytę pancerną montować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma , "maksymalnie" znaczy na tyle na ile pozwala konstrukcja pojazdu czy trzeba płytę pancerną montować ?

 

Ocena diagnosty, ale akurat przedmiotowy zbiornik nie jest w żaden sposób chroniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat przedmiotowy zbiornik nie jest w żaden sposób chroniony

Od przodu przez kabinę , od tyłu przez tylny most , i tu się kończy max.. Weź pod uwagę ciągnik siodłowy gdzie zbiornik jest wciśnięty między most a zbiornik paliwa lub inne ustrojstwa i zamontowanie osłony może oznaczać ingerencję w ramę - a to chyba nie wskazane .

I jeszcze jedno mnie zastanawia .Czy przyjdzie taki moment że ITD niechcący wymusi zmiany konstrukcyjne po zamontowaniu lpg. Wezmą na wagę i wyjdzie różnica 200-300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.