Skocz do zawartości

PRAWO JAZDY


baku5413

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam takie pytania:

1. Zdałem na prawo jazdy kat. D i zrobiłem kwalifikacje zawodowa na przewóz osób. Pani w wydziale komunikacji mówi mi ze muszę dwa razy wyrobić prawo jazdy, aby obie rzeczy wbiła do prawa jazdy czy to prawda? Dodam ze Pani w wydziale komunikacji przy wyrobieniu PKK mówiła mi wcześniej, że nie będzie problemu żeby później donieść odpowiednie dokumenty i wyrobić tylko raz Prawo Jazdy. ( dodam jeszcze że dla tej Pani zdjęcia zrobione tydzień wcześniej są NIE AKTUALNE tylko muszą być zrobione tego samego dnia co PKK).

 

2. Jestem w trakcie kursu na kat. C+E a zdałem na kat. D i zrobiłem kwalifikacje zawodowa na przewóz osób stad moje pytanie, ile zmian można wprowadzić do Prawa Jazdy dwie czy więcej?

 

3. Podczas badań lekarskich na kat D w październiku 2014 zrobiłem badania od razu na kat. A,B,B+E a teraz Pani w wydziale komunikacji nie chce przedłużyć mi ważności Prawa Jazdy na te kategorie czy to jest jej prywatne podjecie do sprawy czy tak jest w rozporządzeniach?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze 70-80 % moich znajomych mialo z ta PANIĄ problemy które zazwyczaj konczyly sie dla nich dobrze... Sam juz kilka razy wyrabialem prawko i nie raz bylem u naczelnika ktory stoi za nia... dopiero jak sie mu powie ze ide na skarge do starosty to udaje sie zalatwic. Tylko ze w tamtych problemach bylem pewnien ze mam racje a tu nie jestem pewny takze mam nadzieje ze ktos mi doradzi

 

[ Dodano: 03-03-2015, 18:59 ]

aaa jesli poprosze PANIA Jadwige U. o podstawy prawne to ona mi powie ze nie jest od tego(było juz przerabiane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baku5413

 

Skąd: hrubieszow

 

To nie pierwszy z tych małych powiatów, co rządzi się własnymi prawami w oderwaniu od przepisów prawa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy z tych małych powiatów, co rządzi się własnymi prawami w oderwaniu od przepisów prawa
dlaczego mnie to nie dziwi ..... :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś z jednego z nich ?
niestety ,ale tak i ręce opadają na tą fikcję i krycie patologi - betonu głową nie rozbijesz i w tym jest problem.. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Bylem dzis w WK w Hrubieszowie oczywiscie Pani mi mowi ze musze dwa razy wyrobic prawo jazdy raz dopisujac kat D a drugi raz kwalifikacje zawodowa...(przy wyrobieniu PKK mowila co innego). Musialem pojsc do naczelnika, naczelnik to samo mi mowi... Zapytalem go do kogo moge zgłosić skarge na ta PANIA on mi mowi ze do niego i ze jej zwroci uwage ze podaje bledne informacje) Juz mialem isc wyrobic te prawko 2 razy ale cos mnie tknelo zeby zadzwonic do innego WK. jako ze siostra mieszka w Opolu to poprosilem siostre zeby poszla tam sie zapytala. No i okazalo sie ze w Opolu (moją chyba inne prawo) mozna bez problemu wyrobic raz prawo jazdy i bedzie wszystko wporzadku, rozmiawialem z Pania urzedniczka z Opola ktora byla bardzo mila i sama mi powiedziala ze to bez sensu dwa razy wyrabiac prawko i dwa razy płacic. W Opolu byloby bez problemu i automatycznie przedłuzaja mi waznosc prawa jazdy na inne kategorie.

 

Jutro ide do WK w Hrubieszowie jeśli nie uda mi sie załatwic to od razy ide na skarge do Starosty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem go do kogo moge zgłosić skarge na ta PANIA on mi mowi ze do niego

 

Nieprawda - możesz złożyć za pośrednictwem WK do SKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawaną decyzję zaskarżamy do SKO. Ale najpierw ta decyzja musi być.

W trakcie postępowania możemy również skarżyć się na przewlekłość postępowania (choć w praktyce to trudne).

Na działalność urzędu jako taką, szczególnie wtedy gdy postępowanie nie kończy się wydaniem decyzji służy jedynie skarga do WSA.

Oprócz tego skargi na zasadach zwykłych do Starosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.