Skocz do zawartości

kilka pytań do URSUS C-328


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. chciałbym wam przedstawić pewną sytuację i prosiłbym o waszą opinię.

Klient przedstawil na badanie ciagnik rolniczy URSUS C328 z 1964 roku, CIAGNIK TEN POSIADAŁ DOWOD REJESTRACYJNY Z WAZNYM BADANIEM TECHNICZNYM, chciał bym zrobil mu badanie co do zgodnosci pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi.

Moje pytanie to:

1. czy usterki tj. nierowna sila hamowania, niesprawne swiatlo stop i pozycyjne, zmurszale opony, wycieki plynu chlodzacego i oleju, brak numeru trwale umieszczonego, w opinii rzeczoznawcy bledie wpisany nr silnika - dyskwalifikuja go do pozytywnego wyniku badania????

2. czy maszyna wolnobiezna (ciagnik rolniczy ) moze poruszac sie na takich zmurszalych oponach???? czy jest to jakis wyjatek co do tego typu pojazdu w tym zakresie?? - podobno na innej stacji gdzie wykonano badanie stwierdzili ze moze sie na takich poruszac????

3. czy tego typu ciagnik musi posiadac ceche identyfikacyjna twale umieszczona???

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy usterki tj. nierowna sila hamowania, niesprawne swiatlo stop i pozycyjne, zmurszale opony, wycieki plynu chlodzacego i oleju, brak numeru trwale umieszczonego, w opinii rzeczoznawcy bledie wpisany nr silnika - dyskwalifikuja go do pozytywnego wyniku badania????

 

Myślę, że można je podciągnąć pod niespełnienie art. 66.

 

3. czy tego typu ciagnik musi posiadac ceche identyfikacyjna twale umieszczona???

 

Musi posiadać cechę identyfikacyjną. Jeśli jej nie ma - procedura nadania i nabicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy usterki tj. nierowna sila hamowania, niesprawne swiatlo stop i pozycyjne, zmurszale opony, wycieki plynu chlodzacego i oleju, brak numeru trwale umieszczonego,

" N " !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JANUSZ60 - przedstawilem te wszystkie usterki bo klient złożył skargę ,że mu nie wykonałem badania a ja chciałbym poznać waszą opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient złożył skargę ,że mu nie wykonałem badania

Domyślam się,że wykonanie badania dla klienta to P.

Jeśli N to "niewykonanie". Najwyższy czas ukrócić to.

No chyba ,że rzeczywiście nie wystawiłeś zaświadczenia to klient ma rację,że nie wykonałeś badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma racje ze nie wykonalem badanie, bo nawet do tego nie doszedlem a organoleptycznie przedstawilem jakie ma usterki i powiedzialem ze najpierw trzeba to wszystko usunac - tym bardziej ze to na zabytek wiec juz wieciej na badanie nie przyjedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nawet do tego nie doszedlem a organoleptycznie przedstawilem jakie ma usterki

Fantastyczny instynkt

nierowna sila hamowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki mam dokument wystawic jesli nie spelnia wymagan co do pojazdu zabytkowego, ( badanie z wynikiem negatywnym jest do okresowego przeciez )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki mam dokument wystawic

 

16. Zgodnie z wynikiem badania pojazd*):

a) może być dopuszczony do ruchu jako pojazd zabytkowy,

b) nie może być dopuszczony do ruchu jako pojazd zabytkowy.

 

*) Niepotrzebne skreślić.

 

[ Dodano: 06-03-2015, 22:00 ]

badanie z wynikiem negatywnym jest do okresowego przeciez )???

Jesteś pewny??????

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania.

 

„2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.”,

 

Więcej już nic nie napiszę-wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 1 i 2 są na zaświadczeniu, którego dla zabytku nie wystawia się

Przecież wiem :)

Moja wypowiedź dotyczyła tego

badanie z wynikiem negatywnym jest do okresowego przeciez

Nie tylko do okresowego :)

A do zabytku podałem wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za pomoc, przestudiowałem dziennik ustaw co kolega podeslal i faktycznie w zaswiadczeniu o zabytku na koncu jest ta klauzula czy moze byc czy nie. Moja wina, malo zabytkow robie i nie do konca wiedzialem .

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.