Skocz do zawartości

przeglad techniczny na kartę pojazdu


marko75

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na forum mam takie pytanie czy można przeprowadzić badanie techniczne na kartę pojazdu brak dowodu rejestracyjnego zgubiony dowód i skończyło się badanie techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

To pytanie do Twojego WK, niektóre tak robią,

Zgodnie z przepisami klient powinien najpierw otrzymać wtórnik DR a potem OBT ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami klient powinien najpierw otrzymać wtórnik DR a potem OBT ,,,

Nie można wydać wtórnika DR bez ważnego badania technicznego.

 

Rozp. w spr rejestracji:

§ 10. 1. W przypadku utraty dowodu rejestracyjnego pojazdu organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje wtórnik dowodu rejestracyjnego po:

(...)

3) sprawdzeniu terminu następnego badania technicznego pojazdu w centralnej ewidencji pojazdów, o której mowa w art. 80a ustawy, a w przypadku braku informacji w tej ewidencji, po przedstawieniu wyciągu z rejestru badań technicznych pojazdów prowadzonego przez stację kontroli pojazdów, określającego termin następnego badania technicznego pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wydać wtórnika DR bez ważnego badania technicznego.

Wiem, mówiliśmy tu o tym. Mówiąc powinien miałem na myśli, że tak być powinno.

PC i TTR to niemądre moim zdaniem rozwiązanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ma definicji odpowiadającego dokumentu - niektórzy mogą wykonać badanie na podstawie KP i wcale nie będzie to złamanie prawa. Z drugiej strony, patrząc na tabelę w załączniku do rozporządzenia - tylko DR lub PC (nawet pokwitowanie z policji nie może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko DR lub PC

Zauważyłem, że przy braku DR, WK coraz częściej wydają zaświadczenia z danymi pojazdu nakłaniając diagnostów do wykonania OBT ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przypuszczać, że napisano DR lub PC, bo założono, że na badanie techniczne pojazd ma przyjechać, a nie być przywieziony :-P

Bo przecież i KP, i zaświadczenie z WK wystarczająco identyfikują pojazd, ale nie są dokumentami dopuszczającymi do ruchu, więc oczywistym, że kierowca z takimi dokumentami nie powinien się poruszać po drodze :)

 

Tak na marginesie - uważam, że w przypadku, gdy pojazd jest już zarejestrowany na daną osobę, powinna być możliwość wydania do tablic "stałych" samego PC w celu umożliwienia wykonania badania technicznego - byłby koszt tylko 18,50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być możliwość wydania do tablic "stałych" samego PC w celu umożliwienia wykonania badania technicznego

Zbyt piękne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że w przypadku, gdy pojazd jest już zarejestrowany na daną osobę, powinna być możliwość wydania do tablic "stałych" samego PC w celu umożliwienia wykonania badania technicznego

Dokładnie, w tym kierunku powinny tu pójść zmiany zapisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tym kierunku powinny tu pójść zmiany zapisów ,,,

W projekcje zmian do 996 jest zapis mówiący o możliwości wykonania badania z pokwitowaniem + karta z danymi z CEPIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcje zmian do 996 jest zapis mówiący o możliwości wykonania badania z pokwitowaniem + karta z danymi z CEPIK.
Nie, nie. Jest mowa o wykonaniu BT na podstawie pokwitowania lub KP + dane z CEPa. Będzie nam dużo łatwiej, ale z tego co mi wiadomo projekt utknął w KE do drugiej połowy maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcje zmian do 996 jest zapis mówiący o możliwości wykonania badania z pokwitowaniem + karta z danymi z CEPIK.
Nie, nie. Jest mowa o wykonaniu BT na podstawie pokwitowania lub KP + dane z CEPa. Będzie nam dużo łatwiej, ale z tego co mi wiadomo projekt utknął w KE do drugiej połowy maja.

Przecież ja napisałem to samo :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolegaaboz, inaczej zinterpretował :P;)

markes30 napisał/a:

W projekcje zmian do 996 jest zapis mówiący o możliwości wykonania badania z pokwitowaniem + karta z danymi z CEPIK.

 

Nie, nie. Jest mowa o wykonaniu BT na podstawie pokwitowania lub KP + dane z CEPa.

 

Czyli mowa o dwóch kartach :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30, źle zrozumiałem. Myślałem, że piszesz o BT na pokwitowaniu + KP i dane z CEPa 8) Czasem szybciej czytam niż rozumiem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.