Skocz do zawartości

Wygaśnięcie certyfikatu dla SKP do CEPiKu / Recertyfikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniasz wniosek http://www.cepik.gov.pl/portal/plik/Wniosek_publiczne_zewn%C4%99trzne.doc?id=342 , wysyłasz kartę + PIN(napisany na kartce) na adres :

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Departament Teleinformatyki

ul. Pawińskiego 17/21

02-106 Warszawa

 

Po otrzymaniu karty będziesz musiał wysłać wszystkie zaległe badania do CEP-a.

 

Założyłem że masz kartę Enigmy.

 

A poza tym ,ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    27

  • firestorm

    26

  • Psuj

    20

  • pentagram

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

teoretycznie jest jeszcze ktoś,ale ten ktoś też wie tyle co i ja bo ma taki sam staż pracy i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to właściciel? Przecież to jego stacja i on za to odpowiada żeby było zgodnie z przepisami. Bardzo często diagności pracują na warsztacie lub wykonują inne prace i nie mają czasu zainteresować się swoimi sprawami. Umieją tylko stawiać pieczątki, nie potrafią poprawnie wystawić zaświadczenia z wynikiem N, a na kontroli są zdziwieni zadawanymi pytaniami przez TDT. Tacy ludzie powinni odejść z tego zawodu, bo robią sobie krzywdę. Mamy tutaj tego przykład. :shock: Trzy lata jako diagnosta to już jest pewien staż i czas się zainteresować przepisami, bo trudno jest każdemu podać wszystko na talerzu bez własnego wkładu. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to właściciel?
nikt nie zapyta co na to MSW? :shock:

co na to nadzór? :shock:

sorry taki mamy klimat
dark tu nie chodzi o klimat tylko o poczucie bezkarności i braku odpowiedzialności w tym konkretnym przypadku od "dołu" (czyt. diagnosty) do samej góry.

 

Już dawno doszedłem do wniosku, że w tym kraju znaczna większość społeczeństwa udaje, że pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym konkretnym przypadku od "dołu" (czyt. diagnosty) do samej góry.

zgadzam się ale jak ktoś nie ma pojęcia jak to podłączyć zainstalować :x co co ma zrobić :? zadaje Pytanie miło że może liczyć na Nas zawrze coś wspólnie zaradzimy :piwo ale tu bardziej winę ponosi właściciel SKP jak sam nie umie to są jeszcze informatycy :) a może tak miało być :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia zmieniłem pracę i pracuję na stacji która od 2012 roku nie wysyłała Cepiku, a od 2013 karta była nieważna. Właściciel się sprężył po trzech tygodniach miałem kartę. Był problem z konfiguracją bo program do karty był stary jak świat. Informatyk z Cepiku zdalnie wszystko bez problemu poustawiał. Musiałem tylko wysłać zaległe pliki. Jak się chce to można tylko dlaczego to diagnosta ma o wszystkim pamiętać i wszystko wiedzieć na temat prowadzenia stacji a nie właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to diagnosta ma o wszystkim pamiętać i wszystko wiedzieć na temat prowadzenia stacji a nie właściciel.

Nie przesadzaj-właściciel pamięta o liczeniu pieniążków :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zapyta co na to MSW?

co na to nadzór?

 

Jestem prawie pewien, że nawet po wysłaniu zaległych badań do cepiku z jakichś 2 lat nikt na to nie zareaguje. W końcu to MSW wydało karty kryptologiczne i nawet nie zadało sobie trudu aby sprawdzić, czy są używane. Nie mamy się co oszukiwać, że CEPIK w obecnej formie to sztuka dla sztuki, czyli źródło wielkich pieniędzy, które płacą posiadacze pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy każdej kontroli sprawdzają czy badania przesyłamy do CEPa.

U mnie tylko pytali, czy wysyłam. Chyba brak podstawy prawnej na takie sprawdzenie. W RBT to niby kontrolujący mogą sprawdzić jakie OBT poszły do eksportu ale nie za bardzo mogą żądać podglądu do CEPIK-u no chyba, że sami sprawdzą w historii pojazdu czy dane badanie poszło do CEPIK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba brak podstawy prawnej na takie sprawdzenie.

 

Znając sposoby interpretacji naszych przepisów, już na podstawie tego zapisu sprawdzić można wszystko;

 

Art. 83b. 1. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów sprawuje starosta.

1) co najmniej raz w roku przeprowadza kontrolę stacji kontroli pojazdów w zakresie:

a) zgodności stacji z wymaganiami, o których mowa w art. 83 ust. 3,

b) prawidłowości wykonywania badań technicznych pojazdów,

c) prawidłowości prowadzenia wymaganej dokumentacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 83b. 1. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów sprawuje starosta.
tylko musi mieć jeszcze do tego pracowników którzy się na tym znają i wymagają -a różnie z tym bywa.............................. :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Tak dla wyjaśnienia co do karty UNIZETO

Po otrzymaniu pliku z certyfikatem należy go wgrać na kartę - i tu nie ma problemu.

Problem się robi jak stary jeszcze nie wygasł i w tedy mamy dwa.

Stary trzeba usunąć - jak - Nie widać żadnego przycisku.

Wchodzimy w opcje i zaznaczamy aby przycisk osuwania certyfikatu się pokazał :D

Zaznaczamy stary certyfikat i go usuwamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pomocy. Czy wie może ktoś jak wygenerować plik z żądaniem certyfikacyjnym w formacie PKCS#10 z karty cryptotech bo muszę dołączyć do wniosku o odnowienie certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.