Skocz do zawartości

Zmiana z ciężarówki na osobówkę


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę. Otóż kupiłem samochód od znajomej zarejestrowany jako VAN. Jednak umowy kupna nie było, jeżdżę na jej ubezpieczeniu i dowodzie bo tak taniej dla mnie a dla niej wszystko jedno pozwala mi na to;) i teraz pytanie w zeszłym roku wstawiłem siedzenia itp itd i zrobiłem przegląd w stacji kontroli pojazdów. mam na wszystko papiery ale nie byłem w urzędzie wyrabiać nowego dowodu. pod koniec sierpnia kończy mi się przegląd, co w tym wypadku? trzeba wymienić dowód? co jeśli chciałbym teraz przerejestrować na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeśli chciałbym teraz przerejestrować na siebie?

Kupić samochód.

Otóż kupiłem samochód od znajomej
Jednak umowy kupna nie było

To jak udowodnisz,że go kupiłeś i jesteś jego właścicielem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie problem w każdej chwili mogę iść do niej i umowę sporządzić, jednak rozchodzi mi się o te zmiany w samochodzie z van na osobówke, czy żeby teraz zrobić przegląd muszę pierwsze wymienić dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co grzebiesz w g.... .?

Ubezpieczenie "przechodzi" na nowego właściciela.

Jeśli chodzi o przeróbkę , to zbyt mało info.

Kwestię własności pomijam. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie w zeszłym roku wstawiłem siedzenia itp itd i zrobiłem przegląd w stacji kontroli pojazdów. mam na wszystko papiery ale nie byłem w urzędzie wyrabiać nowego dowodu. pod koniec sierpnia kończy mi się przegląd, co w tym wypadku?

Negatywny wynik badania okresowego. Dane w DR ( liczba miejsc ) muszą się zgadzać ze stanem faktycznym. Miałeś 30 dni na wymianę DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni? to co mam teraz zrobić?

Zarejestrować na siebie, zapytaj w WK, czy uzna badanie o zmianach konstrukcyjnych z zeszłego roku, jeżeli nie, to zrobić ponowne, tak żeby w nowym dowodzie dane były prawidłowe. Nikt głowy nie urywa za te 30 dni, może szkoda. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt głowy nie urywa za te 30 dni, może szkoda. :x
za wiele innych też ,dlatego jest takie olewające podejście do badań technicznych i związanych z tym obowiązków ..... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za udzielone odpowiedzi, jutro zadzwonię do WK i zapytam

 

[ Dodano: 19-08-2014, 10:36 ]

powiedziała mi kobieta w WK, by zrobić przegląd i diagnosta wyda zaświadczenie i z tym później przerejestrować i nowy dowód

 

[ Dodano: 25-08-2014, 22:27 ]

Pozwole kontynuować wątek, mam jedno pytanie. Czy w chwili przerejestrowania pojazdu na siebie, poprzedni wlaściciel nie wypowie ubezpieczenia to czy mogę jeździć na jej/go ubezpieczeniu a mieć na siebie samochód zarejestrowany?

 

[ Dodano: 25-08-2014, 22:28 ]

Czy będę musiał dopłacać? bo nie mam zniżek a ona ma full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Pojazd Isuzu D-Max N1G, klient chce M1G, producent podaje informację o homologowaniu na nasz rynek tylko N1G, ilość miejsc 5 ma pozostać bez zmian.

 

Mam rozumieć, że brak homologacji osobowej dla tego pojazdu i jednocześnie:

 

Art. 66. 4. 6) zabrania się dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

 

a) pojazdu, na którego typ został wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument...

 

Dobrze kombinuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ponieważ jest jeszcze dalsza część tego zapisu, która mówi "...b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie...". Jeżeli dostaniesz opis przebudowy, ewentualnie opinię rzeczoznawcy z podanym zakresem zmian, który doprowadzi do ewentualnej zmiany rodzaju pojazdu to możesz takie zmiany dokonać. Natomiast jak się nic nie zmienia w tym pojeździe, to niestety nie można dokonać zmian, bo żadne zmiany nie nastąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient chce M1G

 

Teoretycznie na osobówkę można przerobić, ale:

 

- Nie będzie to M1G, nie będzie nic, bo kategorię można ustalić tylko jakbyś miał ku temu odpowiednie dokumenty,

 

- Jeśli nie występuje w ogóle w wersji osobowej można zastanowić się nad opcją, ze takowe zmiany nie powinny być w ogóle robione

 

- trzecia sprawa, jakie w ogóle zmiany klient chce wprowadzić?

Isuzu_D-Max_LS_Euro_Spec_rear.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając tego D-Maxa,

 

podpunkt b) który mówi o obowiązku wykonania usługi przez warsztat (PKD 4520Z) zezwala na wszelkiego rodzaju zmiany ?

 

- domontaż siedzeń bez fabrycznych miejsc ich kotwiczenia jak również pasów bezpieczeństwa,

 

- zmiana kierownicy z prawej na lewą stronę (pomimo braku zgody producenta)...

 

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezwala na wszelkiego rodzaju zmiany ?

 

Pod warunkiem, że pojazd spełnia warunki techniczne. Żadne zgody producenta wymagane nie są - mają być jednak spełnione wszystkie warunki z rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tylko rodzaju pojazdu, ze względu na koszty ubezpieczenia...

To trzeba było od razu, że nie chodzi o zmiany konstrukcyjne tylko o wałek przy ubezpieczeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie znam różnic w cenie ubezpieczenia (klient podaje ok 1tyś pln).

 

Z Waszą pomocą mogę udzielić wyczerpującej informacji :) a że niesatysfakcjonującej dla klienta to już nie mój problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przyjechała dzisiaj na badanie Honda CRV. Stwierdziłem niezgodność DMC pojazdu.

Na fabrycznej tabliczce jest 2140kg a w dowodzie 2253kg.Pojazd był wcześniej ciężarowy i miał wystawioną homologację PL 3087 00 oraz naklejoną tabliczkę na lewym słupku z danymi pojazdu ciężarowego 2253kg.Jedna tabliczka wyklucza drugą :shock: Czy pojazd po zmianach na osobowy powinien powrócić do danych z fabrycznej tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.